Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
9 јануари 2021
Мислења
706
Поени од реакции
722
Da ne se lazeme, toa sto ne se kupuva so pari se kupuva so poveke pari, a Srbive gi imaat... Mislam deka namerno Telekabel gi sobira pomalite za da moze skapo da se prodade, da nemaat izbor osven niv da gi zemat... zosto inaku Infel Ohrid, koga imaat mreza vo Ohrid. Globalsat e im e veke optika taka da toa bi bilo dobro zgolemuvanje na mrezata
Globalsat не е на продавање и нема да се продаде, тоа што го кажуваш е само твоја прогноза без врска што нема. Ќе имаше колку толку известување и доста пишуваш глупости за операториве тоа си е нивна работа, ко ќе излези официјално соопштение тогаш прати линк и напиши нешто поконкретно.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
A zosto se sto e MKD brend so 100% sopstven MKD kapital da se prodava ? ? ? Nema potreba neka si bide Telekabel MKD brend i neka konkurira so top internet i top TV ponuda na kanali Telekabel treba da e jaka konkurencija na A1 Avstralija i Telekom Dojce Germanija koj tuka se duopol
Tocno...namesto Tk,da rasti uste povejke so 4play uslugi Ftth,muabet se pusta kese prodava ....
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
999
Поени од реакции
423
Tocno...namesto Tk,da rasti uste povejke so 4play uslugi Ftth,muabet se pusta kese prodava ....
Ke raboti ama robi ne vlozuva voopsto, imase moznost da zeme kabelska mreza, mnogu kvalitetna vo opstina cesinovo oblesevo kocansko za evtini pari a i em toj e od tuka soselanin mi e no zivee vo stip, dosol sobiral lugje da vide dali ke ima zainteresirani, na kraj a1 ja zema i nudi super internet i tv i cela opstina se na niv bidejki telekom ima samo adsl.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.128
Поени од реакции
4.943
Tocno...namesto Tk,da rasti uste povejke so 4play uslugi Ftth,muabet se pusta kese prodava ....
Ne treba da se prodade tuku Telekabel treba uste poveke da napreduva so ponudi i uslugi za da bide jaka konkurencija na duopolot vo MKD ( ako uspeat da bidat tret NEvirtuelen operator top ke bide ) so sopstvena mobilna mreza
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Ne treba da se prodade tuku Telekabel treba uste poveke da napreduva so ponudi i uslugi za da bide jaka konkurencija na duopolot vo MKD ( ako uspeat da bidat tret NEvirtuelen operator top ke bide ) so sopstvena mobilna mreza
Na toa mislev .....bidejki bez Tk, ke nema koklnkurencija
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
Ke raboti ama robi ne vlozuva voopsto, imase moznost da zeme kabelska mreza, mnogu kvalitetna vo opstina cesinovo oblesevo kocansko za evtini pari a i em toj e od tuka soselanin mi e no zivee vo stip, dosol sobiral lugje da vide dali ke ima zainteresirani, na kraj a1 ja zema i nudi super internet i tv i cela opstina se na niv bidejki telekom ima samo adsl.
A koja kablovska mreza ja zede a1
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.136
Поени од реакции
550
Da ne se lazeme, toa sto ne se kupuva so pari se kupuva so poveke pari, a Srbive gi imaat... Mislam deka namerno Telekabel gi sobira pomalite za da moze skapo da se prodade, da nemaat izbor osven niv da gi zemat... zosto inaku Infel Ohrid, koga imaat mreza vo Ohrid. Globalsat e im e veke optika taka da toa bi bilo dobro zgolemuvanje na mrezata
Инфел тапа беше, така да добро што го купија
Автоматски споено мислење:

Роби у блиска иднина нема шанси да го продаде Телекабел. Си купува мерцедеси и глисери баш му е гајле.
Мислам ќе си легне на брашното и тој и ќе продаде. Сега како што кажаа погоре си билда рејтинг за поскапо да биде продаден телекабел.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Само нека купува...затоа користи модеми од 5 долари и мобилната е очајна. Со такво фалотење за оптика сам ќе дигнеше базни станици
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Само нека купува...затоа користи модеми од 5 долари и мобилната е очајна. Со такво фалотење за оптика сам ќе дигнеше базни станици
Си купува глисери он остај ти.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
813
Поени од реакции
474
taka de, modemi od 5 dolari, nema ruter, vo kol centar 2 na dijalekt od stip rabotat i bil nacionalen operator... kako moze toa
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Само нека купува...затоа користи модеми од 5 долари и мобилната е очајна. Со такво фалотење за оптика сам ќе дигнеше базни станици
ONT-ата се навистина толку евтини на Aliexpress ги има истите ги најдов пред некоја година по $8 до $12 парче беа.
Пошто неќев да земам на реверс, им го платив 3000МКД мојот.

Мобилната е сеуште очајна земав број повторно на пола година - година, до пред некој месец и пак го скинав.
Губиток на пакети и најлошо од се глуви позиви и кога ќе им се јавиш да им кажеш дека имаат глуви позиви, повторно истото „ние ќе ја освежеме конекцијата од тука и на пробемо се работе, ќе пријавеме во техничка“ - и никому ништо.

Ми иде да појдам да волонтирам за да ги оправам.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
ONT-ата се навистина толку евтини на Aliexpress ги има истите ги најдов пред некоја година по $8 до $12 парче беа.
Пошто неќев да земам на реверс, им го платив 3000МКД мојот.

Мобилната е сеуште очајна земав број повторно на пола година - година, до пред некој месец и пак го скинав.
Губиток на пакети и најлошо од се глуви позиви и кога ќе им се јавиш да им кажеш дека имаат глуви позиви, повторно истото „ние ќе ја освежеме конекцијата од тука и на пробемо се работе, ќе пријавеме во техничка“ - и никому ништо.

Ми иде да појдам да волонтирам за да ги оправам.
Tk,za tie gluposti nema opravajne od sekogas se isti, tehnicka osvem iskluci od napojuvajne ne znae drugo.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom