Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
10 јуни 2009
Мислења
16
Поени од реакции
2
Нема шанси даунлоадот да ти е покачен, скржави се овие од телелекабел.
Колку ти одат торентите?

Патем еве кај мене

Kakva vrska imat torentite so brzinata ako nemas dovolno seeders i 100 mbps imaj dzabe ti e......Nekogas simnuvam so 1 MB/s nekogas so 4-500 KB/s.........Vo sekoj slucaj mislam deka dobra rabota e ova so upload-ot
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Kakva vrska imat torentite so brzinata ako nemas dovolno seeders i 100 mbps imaj dzabe ti e......Nekogas simnuvam so 1 MB/s nekogas so 4-500 KB/s.........Vo sekoj slucaj mislam deka dobra rabota e ova so upload-ot
Знам бе бате, ама ретко кои торенти немаат сидери на приватните тракери. Кај мене торентите летаат со полна брзина, така да торентите се поверодостоен тест од спидтест.
А тоа што симнуваш со 1 MB/s максимум значи дека имаш 8Mbps, а не 9.42. Не е побркан даунлоадот кај тебе, туку спидтестот е побркан.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
:свиркам:


Торенти од 900кб/сек до 1мб/сек

Meсечно трошам по 70-80Гб тоа го плаќам не ми е подарок и не сакам парите да ми идат џабе. Значи ако си купите чоколадо ќе изедете една коцка и ќе го фрлите ли? :rolleyes:
Не сум како некои да трошат по 5ГБ само за ФБ и ништо друго и да викаат еј поради тебе интренетот ми е слаб ти дневно симнуваш по 5 филмови и серии. :eek:
Па симни и ти што чекаш зошто плаќаш. Ако интрентот ви е само за ФБ подобро седите таму каде што има wifi и сурфајте нема ич да плаќате. :pos:
Да се симнат до 1-ви за да не остане непотрошен лимитот. :icon_lol:
untitled.JPG
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.704
:свиркам:


Торенти од 900кб/сек до 1мб/сек

Meсечно трошам по 70-80Гб тоа го плаќам не ми е подарок и не сакам парите да ми идат џабе. Значи ако си купите чоколадо ќе изедете една коцка и ќе го фрлите ли? :rolleyes:
Не сум како некои да трошат по 5ГБ само за ФБ и ништо друго и да викаат еј поради тебе интренетот ми е слаб ти дневно симнуваш по 5 филмови и серии. :eek:
Па симни и ти што чекаш зошто плаќаш. Ако интрентот ви е само за ФБ подобро седите таму каде што има wifi и сурфајте нема ич да плаќате. :pos:
Да се симнат до 1-ви за да не остане непотрошен лимитот. :icon_lol:
Прегледај го приврзокот 53502
Не ги жали ти па до толку, бррип.. да не ти кажам колку симнав за таа недела.. (за инает на Kostur123 :icon_lol:)



Untitled.png
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Телекабел имам проблем!


--- надополнето: 30 ноември 2012 во 16:53 ---
Не ги жали ти па до толку, бррип.. да не ти кажам колку симнав за таа недела.. (за инает на Kostur123 :icon_lol:)
Фала многу! Да ти се врати! :icon_lol:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
10 јуни 2009
Мислења
16
Поени од реакции
2
Знам бе бате, ама ретко кои торенти немаат сидери на приватните тракери. Кај мене торентите летаат со полна брзина, така да торентите се поверодостоен тест од спидтест.
А тоа што симнуваш со 1 MB/s максимум значи дека имаш 8Mbps, а не 9.42. Не е побркан даунлоадот кај тебе, туку спидтестот е побркан.

Prijatele najverodostoen test ti e da testiras od kaj tebe do headend-ot.....Nikakvi torenti speedtest youtube......so znam uste so ne
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Еве два дена симнувам цел серијал и некој ќе ми каже дека 100 гига и 8Mbps е доволно :icon_lol:

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Јаневски, замараш веќе, на пола саат Спидтест
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
ПП ми прати со улица и корисник
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
ceasar - Кажано им е во Скопје, стварно таму имало некои проблеми значи на цела улица, не само кај тебе, ама требаше да е ОК до сега, ќе се прати екипа пак, гледам дека нема ефект
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.976
Поени од реакции
5.567
Еве два дена симнувам цел серијал и некој ќе ми каже дека 100 гига и 8Mbps е доволно :icon_lol:

Сите седум сезони ќе ги изгледаш во еден месец?
Иако во право си дека 100 гига се малце.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom