Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
ОК не се нервирај де не ми е во мисла и телекабел е неограничено ај гитла во темата за близу. :pos:
Ко има овци нека ве стрижа. Неограничен интернет колку пари ви е ? 10мбпс - 1500денари само интернет хахахаа
Немој не ги лажи децава абе на телекабел и модем ви наплаќаат и приклучок плус и тв каналите да ти ги меморираат 150ден че ти наплата немој бе срамота е да лажиш
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.657
Поени од реакции
14.519

--- надополнето: 2 јануари 2012 во 20:19 ---
Симптоматично е што буквално секој што е на Близу си го тестира интернетот на Близу ISP серверот на Speedtest...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Ко има овци нека ве стрижа. Неограничен интернет колку пари ви е ? 10мбпс - 1500денари само интернет хахахаа
Немој не ги лажи децава абе на телекабел и модем ви наплаќаат и приклучок плус и тв каналите да ти ги меморираат 150ден ќе ти наплатат немој бе срамота е да лажиш
Па ако си глупав и не знаеш да си меморираш канали нека те стрижат како овца гледај и блузу стрижат со 149 ден за меморирање.:pos: :tapp:
Интервенција кај корисник 499 ден :pos:
Ценовник на Близу :pos:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492

па све да ви ебам,тие 100 гб да ви ги ебам у гз да си ги стаите аматеришта
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571

па све да ви ебам,тие 100 гб да ви ги ебам у гз да си ги стаите аматеришта
не ебај толку туки кажи како е со торентите или и таму е слабо? ако е така слободно ебај
јас за декември пак надминав да му ебам и ќе доплатам + 100 ден а за последните 3 дена имав неискористени 30 000 мб и се опуштив и ги надминав......
ова за данлоад мислев аплоад оти не ми тарифираат

да не можи чоек рает да живеј со помочани 100 гб

јас само близу ги чекам во мојот град а сигурен сум дека и телекабел го чека близу па да понуди флет за 500 ден или да го шитнат (ако не епа чорба епа телекабел т.е банкрот блуз бенд) :)
значи се додека близу не се прошири во повеќе градови телекабел е рает....

п.с кога плаќав последен пат 1500 за флет (трет или четврти пат ми беше кога користев флет од нив во овие 4 год и некој месец како нивни корисник а тоа беше есента 2011) рекордот ми е 29000 мб за еден цел ебан ден ама од два писиа спуштавме дома и двата имаат различни ИП адреси и брзината не се намалува т.е не се дели

многу мака видов оти цел ден да спушташ и да сурфаш со полжав брзина не ми се исплаќа и затоа не му плаќам на телекабел 1500 за флет

да има пакети со 30+ Мбит и флет па да платиш ама вака НЕ,ФАЛА
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
1.449
Во изминативе 5-6 недели, по сегментацијата, кај мене се на се во ред е.
Во моментов е:

Но и во период на гужва во денот се држи океј, а и предновогодишниот фрка период го преживеа нетов прифатливо, тоа ме радува.

Преостанува да видиме како ќе се држи кај мене во иднина, кога бројот на корисници локално би се зголемил, а и најверојатно пакетите (брзина/вк.трансфер) би се зголемиле, но за тоа - потоа.

PS: Конечно, можам да гледам видео стримови на раат. (y)
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492

И ај сеа кажете ми како да не ги пцујам?Како!?!:mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom