Тајвански гејмер почина играјќи World of Warcraft!

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
23 годишниот Чен Ју почина во интернет клуб после 23 часа континуирано играње на играта World of Warcraft. Вработените во интернет кафето изјавија дека цело време бил нервозен и направил само неколку кратки паузи од по неколку минути.










За вакви треба клиника!
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Vo korea ima mislam psihijatrija za "zaboleni" od igranje kompjuterski igri
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Клиника? Не би рекол, за вакви треба викендица (по можност на планина) отсечени од цел свет без струја и без телефон и интернет нормално - и нека седат таму додека не се збуцаат како Хајди и да не сакаат да си одат дома. Имам еден другар што би бил совршен кандидат за таму...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Да бе. Заради WoW умрел. Можел да гледа репризи од Јанко цел ден па пак ќе умреше. Ме курчи ова играва што се споменува. Си умрел зашто идиотот цело време исто правел и не мрднал од ебаното столче.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Да бе. Заради WoW умрел. Можел да гледа репризи од Јанко цел ден па пак ќе умреше. Ме курчи ова играва што се споменува. Си умрел зашто идиотот цело време исто правел и не мрднал од ебаното столче.
....Значи смртта му е последица од играта...Не станал 23 часа да одмори ниту за спиење ниту за јадење ниту за ништо...Само играл WoW и ништо друго...А да направил одмор од неколку часа можеби немало да умре...Ама ете умрел...И не е само овој случај, ги има илјадници низ светот кои завршиле лошо или исто како овој на сликиве....

Најсмешно ми е тоа што рацете му се здрвени исто онака како што му се биле на тестатурата.
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
Абе и Јас играм World of Warcraft, али не седам по 23 часа .
Овие се ненормални ... ко животот да му зависи од тоа :/
Е сега постојат и вакви во Македонија, лично познавам човек кој што игра World of Warcraft .. не знае што се случува во градот во кој живее ...исклучен е од надворешниот свет . Значи типот игра најмалку 12 сати дневно ..


бтњ. На Кајгана пишува дека починал од League of Legends, а тука од World of Warcraft ?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
....Значи смртта му е последица од играта...Не станал 23 часа да одмори ниту за спиење ниту за јадење ниту за ништо...Само играл WoW и ништо друго...А да направил одмор од неколку часа можеби немало да умре...Ама ете умрел...И не е само овој случај, ги има илјадници низ светот кои завршиле лошо или исто како овој на сликиве....

Најсмешно ми е тоа што рацете му се здрвени исто онака како што му се биле на тестатурата.
Да пер, сфатив. Али шо е поентата да се каже која игра? Демек САМО таа убива ако седиш 23 саати без паузи да ја играш? Глупост ми е тоа.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Да пер, сфатив. Али шо е поентата да се каже која игра? Демек САМО таа убива ако седиш 23 саати без паузи да ја играш? Глупост ми е тоа.
Случајно или не токму оваа игра е спомената кај сите смртни случаи од претерано гејмање. Weird isn't it?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Да пер, сфатив. Али шо е поентата да се каже која игра? Демек САМО таа убива ако седиш 23 саати без паузи да ја играш? Глупост ми е тоа.
Па нема везе која игра е, мене тоа воопшто не ми прави разлика. Дали било WoW или COD или некоја друга мене ми е сосема исто, битно е тоа што заради предолго играње си престанал да живееш...Инаку, која игра и да ја играш 23 часа без одмор може да те убие...
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Немора да значи дека починал од играта, јас имам играно симс прилично толку време, па жива сум :D
Па жива си ама не си ја тестирај среќата :D И јас играм игри ама повеќе од 3-4 часа неможам да издржам ме фаќа нервоза и морам да се искулирам, ама 23 часа да не мрднеш од пред компјутер богами е рекорд...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom