Талентирани деца од целиот свет !

Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Сите се срцки, ама за тапанарчињата си милсма колку македонски деца ќе имавме на таа возраст тапанари ако родителите не им забрануваа на сите роднини и пријатели да донесат подарок тапанче? :D
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Абе све тој убаво, ама туј голему улогу имав и родитељи. Деца изразиле желбу за нешто и они само ги поддржават. Мене мои на 4 године ме тераа да иду с'с деда и бабу да беру сливе за ракију. Ја први пет минути сливе береше, а после 3 пути упаѓа у реку. И не им текнало на мои да ме запишев на пливање, можда с'к Фелпс ќе станеше. :P
Ама барем стекна талент за правење ракија е тоа нешто

Sent from my SM-N986U using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Сите се срцки, ама за тапанарчињата си милсма колку македонски деца ќе имавме на таа возраст тапанари ако родителите не им забрануваа на сите роднини и пријатели да донесат подарок тапанче? :D
За тапани кога бев со празни пластични кофиња свртени наопаку и бам бам така се усовршував ама моите родители не ме подржува и така изгубив осет за талент затоа не ме чуди што во Македонија нема таленти

Sent from my SM-N986U using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.215
Поени од реакции
35.727
- талентирани млади танчерки, модерен танц за деца!

Xhunaxhi Tec Cunighan, малата хавајка на натпревар со освоена награда „ Confederacion Interamericana de Danza (CIAD) Escuela Fiesta Hawaiana“


Ella Dobler, кои емоции може да изрази преку модерен танц шестогодишно девојче, кое ја доби Првата награда „Hall of Fame Dance Challenge“,


Roxy Brennan, со титула за Miss Petite Title, со само 4 години, покажа спремност, кондиција, ритам, храброст и талент во подем!

 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.215
Поени од реакции
35.727
-од талентирани деца со феноменален глас и музички способности што не секој може да ги има онака природно и моќно што воопшто не одговара на нивна појава и возраст, ги одбрав двете девојчиња во натпреварот за таленти од 2017 год во Америка, послушајте го тој распон и моќ на нивната интерпретација!
девојчиња :bravobe:

Celin Tam

Angelica Hale
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.215
Поени од реакции
35.727

од 7:16 од видеото е нејзиното рецитирање, талентот само се негува, тој не може да се создаде ако детето го нема како такво од раѓање,

ice_screenshot_20210411-200544.jpeg ice_screenshot_20210411-201134.jpeg ice_screenshot_20210411-200641.jpeg

Злата Вовникина, со само 4 години толку да знае да комуницира и да се снаоѓа во ситуација, тоа може само ако има талент, не знам само како може некои на ова симпатично девојче да и' стават 7800 дислајка на нејзиното симпатично рецитирање!
OtuayZiUfng.jpg

...родителите Ана и Максим кои секогаш наоѓаат време за нивната мала Злата!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.215
Поени од реакции
35.727
... осумгодишната Anastasia Petrik Украина, 2010 год со песната Oh Darling - The Beatles,

imagesхут.jpg 943de26ba94642fffbb7cda14ae21d4d_400x400.jpeg

победничка на „Junior Eurovision Song“ натпревар,2012 год, Amsterdam
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.215
Поени од реакции
35.727
Марко Пејчиновски на само 12 годишна возраст, хендикепиран во нозете го препливал Охридското Езеро, еднаш 2018 година,
2019 два пати...

_uploads_thumbs_resize_800x420_386705.jpg marko-pejcinovski2.jpg


IMG_20190821_093220.png markopejchinovskiofficial_57648999_109433090106046_3295082021221895775_n.jpg

2021 год, три пати...

sddefault.jpg

:oeoeoe: :oeoeoe::oleee::oeoeoe::oeoeoe:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.215
Поени од реакции
35.727
4- 7 годишна, Анастасијa Тиурина, „Валенки“ балалајка, Русија
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.215
Поени од реакции
35.727


...Кирил од Битола, најмладиот планинар со само една и пол години,

големо_езеро_15_година_вчера.jpg

...со помош и друштво од своите родители планинари , веќе освоил неколку познати МКД планински врвови.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.215
Поени од реакции
35.727

...малата корејка Ye Eun, била родена слепа и посвоена од семејство кое немале деца,
...тие немале никаква поврзаност со музиката, но малата Ye Eun со само три години покажала талент без граница, да онака со најтежок хендикеп вродено слепило, отсвири на клавир без никакво претходно учење , само со слушање на музиката и песната дури и само со гласовно пеење истата со точен тоналитет ќе ја отсвири на клавир.

... чудо од дете, со голем хендикеп напуштена од раѓање од биолошката мајка, но посвоена со голема љубов и надеж, талент без граници за малата Ye Eun, барем во музичкиот свет!
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.215
Поени од реакции
35.727
...младото момче Giannis Tsapinos со своето бузуки и пеење допрва ќе си го покажува и докажува талентот!
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.215
Поени од реакции
35.727


...Михеева Есенија, Mikheeva Eseniia,(Москва/ Русија), талентирано 7 годишно девојче која уште од мали нозе врежан и’ е танцот, моментално миленичка на хип хоп денсот, ритамот е во неа, а иднината е пред неа!


 

Kajgana Shop

На врв Bottom