Тактики за заведување

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.608
Поени од реакции
9.183
Ова важи за сите... Вежбајте да се загледувате во зениците на очите кај луѓето.
Отворени зеници на некоја личност значи дека и се допаѓа вашата појава и она што го кажувате. Стеснати и мали зеници е обратно. Ширење на зениците е позитивен знак додека стеснување е негативен знак. Обично широки зеници се проследени со искрена насмевка или "насмеани очи". Крајчињата кај очите се искривени нагоре и очите под затворени. Лажна или фејк насмевка е ако на лицето кај една личност не постои насмеани очи туку само отворени очи и насмеана уста. Секогаш кога ќе сте расположени заради нешто погледнете ги вашите очи во огледало и ќе сфатите за што пишувам... Очите никогаш не лажат.
 
Последно уредено:

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.485
Поени од реакции
9.444
Ова важи за сите... Вежбајте да се загледувате во зениците на очите кај луѓето.
Отворени зеници на некоја личност значи дека и се допаѓа вашата појава и она што го кажувате. Стеснати и мали зеници е обратно. Ширење на зениците е позитивен знак додека стеснување е негативен знак. Обично широки зеници се проследени со искрена насмевка или "насмеани очи". Крајчињата кај очите се искривени нагоре и очите под затворени. Лажна или фејк насмевка е ако на лицето кај една личност не постои насмеани очи туку само отворени очи и насмеана уста. Секогаш кога ќе сте расположени заради нешто погледнете ги вашите очи во огледало и ќе сфатите за што пишувам... Очите никогаш не лажат.
Стеснати и мали зеници можат да значат и дека дотичниот се дрогира, не не ставај во заблуда да мислиме дека е заинтересиран, а тој предозиран.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.416
Поени од реакции
22.984
Ова важи за сите... Вежбајте да се загледувате во зениците на очите кај луѓето.
Отворени зеници на некоја личност значи дека и се допаѓа вашата појава и она што го кажувате. Стеснати и мали зеници е обратно. Ширење на зениците е позитивен знак додека стеснување е негативен знак. Обично широки зеници се проследени со искрена насмевка или "насмеани очи". Крајчињата кај очите се искривени нагоре и очите под затворени. Лажна или фејк насмевка е ако на лицето кај една личност не постои насмеани очи туку само отворени очи и насмеана уста. Секогаш кога ќе сте расположени заради нешто погледнете ги вашите очи во огледало и ќе сфатите за што пишувам... Очите никогаш не лажат.
Кај мене една на работа ког ада ме погледне све таква е во очите како што ја опиша. Иначе мужена е со две десет годишни деца.
Што викиаш ? До кога да ја чекам да се разведе ?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.608
Поени од реакции
9.183
Кај мене една на работа ког ада ме погледне све таква е во очите како што ја опиша. Иначе мужена е со две десет годишни деца.
Што викиаш ? До кога да ја чекам да се разведе ?
Зошто би се развела за тебе?
Автоматски споено мислење:

Стеснати и мали зеници можат да значат и дека дотичниот се дрогира, не не ставај во заблуда да мислиме дека е заинтересиран, а тој предозиран.
Со наркомани нема да се дружиме договорено.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.416
Поени од реакции
22.984
Зошто би се развела за тебе?
Автоматски споено мислење:


Со наркомани нема да се дружиме договорено.
Затоа што :
Отворени зеници на некоја личност значи дека и се допаѓа вашата појава и она што го кажувате. Ширење на зениците е позитивен знак додека стеснување е негативен знак. Обично широки зеници се проследени со искрена насмевка или "насмеани очи". Крајчињата кај очите се искривени нагоре и очите под затворени. Секогаш кога ќе сте расположени заради нешто погледнете ги вашите очи во огледало и ќе сфатите за што пишувам... Очите никогаш не лажат.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.608
Поени од реакции
9.183
Затоа што :
Па тоа не е доволно... Тоа е како некој вовед. Сакаш да се разведе за ти да ја ожениш? Дека ја сакаш? На тоа мислев...
Автоматски споено мислење:

Види таму кај што живееш објави на билборд како Гроздан што и напиша на Каролина "Те Сакам _ _ _ _ разведи се за мене" и чекај да видиш што ќе се случи... Ако не успееш ќе те пријавиме у "Проводаџија"
 
Последно уредено:
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.979
Поени од реакции
3.696
И што напиша сега? Зар твоите примери се некаков репер за заведување? Споредбите немаат врска. Од каде таа идеја дека некоја од повисока класа нема да најде некој човек од пониска класа? Којзнае колку примери има за кои не знаеме. Како што има женски спонзоруши има и машки. Така на пример како некои девојки што се фалат дека си нашле дечко со добра кола така и некои машки си наоѓаат добра кола со девојка. Се работи за заведување а да заведеш не е едноставна работа туку се работи за сложен и долг процес.

Да заведеш некоја само за секс или за површна врска не е тешка работа да заведеш некоја која ќе се вљуби во тебе или ти во неа е потежок процес.
Автоматски споено мислење:

Body language and glances of interest
Како изгледа една жена кога е заинтересирана за некој кој и се допаѓа? Како се чита женски говор на тело?
Често допирање на косата, чести погледи кон личноста (преку рамо) која и се допаѓа и почесто трепкање со очите.
Говор на тело и како правилно да се прочита силна самодоверба и несигурност.
Автоматски споено мислење:

ЗА МАЖИ

1. Прво и најважно правило НИКОГАШ НЕ ГО ПРЕКИНУВАЈ ПРВ ПОГЛЕДОТ ОЧИ ВО ОЧИ СО ЖЕНА. Затоа што ќе бидеш доживеан како да се срамиш или не си заинтересиран.

2. Да не прекинеш поглед НЕ ЗНАЧИ ДЕКА ТРЕБА ДА ЗЈАПАШ ВО НЕА ЦЕЛО ВРЕМЕ. Откако ќе забележиш првиот пат дека жената што ти се допаѓа те гледа УПАТИ И БЛАГА НАСМЕВКА.

Понатаму...
Не дека голтар не може да заведе богата девојка... може и тоа многу лесно, само треба да се помири со тоа дека ке клеца со полудигнат ако и толку успее да го дигне. Примероците на јако богати девојки кои биле ,,заведени,, од пролетери обично се такви грдосии и/или чалнати во умот, што ниту последниот од нивна или повисока класа не сака да ги има во близина. Затоа е тука некое убаво дете кое ,,е мангуп и ке ги заведе,, па ке се стори чорбаџија а она ке биде среќна оти ке има нај убав маж од сите нејзини сестри и другарки. Е нема и јаре и паре... уствари нема таму за никој ништо али тоа е друга прича...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.922
Поени од реакции
21.420
Да ти пријде некој така во живо со таа прашална реченица како би изреагирала? :pos:
Pa se nasekiralo cupeto, ne i krevas. Kojznaj so i se izmota niz glata. Znaes kako velat, daj boze da ti se desava to so misli zenata( zenskata ) deka pravis, skraja da e to so na majka mu se mota niz glava deka pravis oti ako e taka togas ili si umren ili na umiranje. Zato ne krevas :toe:
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.608
Поени од реакции
9.183
Затоа што :
Друг момент е ако со дотичната што "треба да се разведе" за тебе и да бидеш во некаква врска со неа е ако веќе имате "ватрен секс". Тоа е веќе ептен голема причина. Да заведеш некоја за која си дознал дека е пред развод е одличен потег. И ако кај неа не реагираш прв и немаш знаци од неа тогаш некој друг "ја обработува" наместо ти затоа што касно палиш.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.979
Поени од реакции
3.696
Мала право срце си, сакаш јас да бидам инфаркт вечер да те опалам?
хехехе
А еве баш ме интересира, која тактика најмногу би упалила кај нашите кајгаџики, кои ги земам како репрезентативен примерок на македонската жена? Како сакате да бидете заведени, која тактика кај вас има најголеми изгледи за успех?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.608
Поени од реакции
9.183
А еве баш ме интересира, која тактика најмногу би упалила кај нашите кајгаџики, кои ги земам како репрезентативен примерок на македонската жена? Како сакате да бидете заведени, која тактика кај вас има најголеми изгледи за успех?
Прашуваш за тие што се немажени? Попрво ќе најдеш некои на фејсбук отколку овде. Овде слика да им побараш да видиш како изгледаат нема да ти покажат а не па да упали некаква тактика.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.979
Поени од реакции
3.696
Прашуваш за тие што се немажени? Попрво ќе најдеш некои на фејсбук отколку овде. Овде слика да им побараш да видиш како изгледаат нема да ти покажат а не па да упали некаква тактика.
И за мажени и за не мажени, на кој филм нај лесно се освојуваат? Каква содржина треба да има едно додворување за да има изгледи за успех?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom