Таблоиди (жолт печат)

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.121
Поени од реакции
830
Ги читате ли таблоидите? Ги купувате редовно или пак одвреме навреме кога ќе ви фати око насловната? Или пак, одбивни ви се и не ве интересира тоа?

Сметате ли дека таквиот вид на информации им штети на ѕвездите или им помага? Стануваат ли со тоа попознати?

Кажете конкретно за Свет и Скандал (и за Вест, мислам дека и тој се води како таблоид) а може и за некој странски таблоид доколку сте прочитале таков. И зошто мораше и ние да издаваме наша верзија на Свет? Не ли мислите подобро беше пред воопшто тие глупости да се појават на пазарот?
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
не ги читам, но ги имам пролистувано на пар наврати за време на летнио распуст. онака тетки, бабетини собрани околу едно списание и коментираат. инаку сликите:drk: верувам се главната причина за нивниот тираж.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Не ли мислите подобро беше пред воопшто тие глупости да се појават на пазарот?
Да, да, да, да,да.....

Такви ѓубриња од весници треба да престанат да се печатат и да се забрани нивното издавање! Не имаат никаква позитивна улога во општеството (освен ако оглупувањето го сметате за позитивна работа), и прават само непотребно ѓубре. Служат за да се рекламираат млади педерчиња како Боки 13, и многубројни “талентирани“ пејачици од странство, на кои професионалноста им се мери со тоа колку е кратка сукњата, или колку е подлабоко деколтето.

Хартијата трпи се, ама ние не мора да трпиме се.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Интересни се, некогаш онака за сеир.
Не ги купувам постојано, туку некогаш онака чисто за да се насмеам...
Мислам дека поголемиот дел од ѕвездиве сами си ги продаваат тие слики за маркетинг, а ние луѓето бидејќи сакаме да трачариме, ги купуваме.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Да, да, да, да,да.....

Такви ѓубриња од весници треба да престанат да се печатат и да се забрани нивното издавање! Не имаат никаква позитивна улога во општеството (освен ако оглупувањето го сметате за позитивна работа), и прават само непотребно ѓубре. Служат за да се рекламираат млади педерчиња како Боки 13, и многубројни “талентирани“ пејачици од странство, на кои професионалноста им се мери со тоа колку е кратка сукњата, или колку е подлабоко деколтето.

Хартијата трпи се, ама ние не мора да трпиме се.
Зашто купуваш? Можеби и мене ми е преку глава од политички весници со квази-новинари. Барем вака знам дека статиите во М-Експрес се лаги...се смеам. Од другиве ми се плаче.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Точно доторе :) таблоидите се одраз на нашата некултура, нашата желба да ѕирнеме во животите на другите. Ме чуди само една работа - како ние балканциве да си дозволиме таблоидот прв пат да се појави негде на друго место.:nesvest:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Ниско ми е да се занимавам со такви работи,површни...зошто да читам нешто што знам дека е лага?!Или зошто да ме интересира животот на некоја така наречена ѕвезда,а има милион поважни работи на светов од нејзиниот гламурозен живот?!
Рајмз пре би да плачам од вистинските вести по весниците него ли на некоја повшна убавица да и го кревам рејтингот на ваков или таков начин.
Сепак тоа е индивидуално.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Вака како прво ако правиме муабет за единствениот и најчкартен таблоид СВЕТ тогаш не ни помислувам да го купам. За да имаш таблоид т.е. жолт печат треба да имаш и некоја сцена која што ќе можеш да ја ставиш во таблоидот.
Епа извинете ама со 3ца пеачи 2 пеачки и 309248230984 една-песна-праам-и-ме-снемува неможе да успее еден таблоид. Значи ова беше за тоа што треба да го пишува.

идеме понатаму

ИЗГЛЕДОТ
За да биде нешто купувано треба да влегува во очи, нашиот „таблоид„ има нај чкарт насловна пренатрупана во 300 бои и наликува на оние букварки-боенки и што е најважно текстот внатре е само за саморување на очите. Да не навлагам многу во тоа како треба да се направи зашто планирам пари да им земам:pos:

ТИМОТ
Оној кретенон што сега води една чкарт емисија и башка што е ружен има толку грд глас ТОА ТЕКСТОВИТЕ НЕ МУ ГИ БИВА ни за пред продавница со пиво во рака. Тие нивни „папараци„ фотки се апла чкарт, треба профи фотограф да се има кој ќе знае од каде да фати и ШТО да фати. Ако на Врчак му се видело 0.00001% од боксериците што ги носи не не интересира, треба акција и динамика. Мрзеливоста ги прави не добар тим, за жал
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Таблоиди мора да се читаат бидејќи се индикатор на човечката глупавост па за да се информираме до каде достигнала таа овој пат. :nesvest:
Мене ми се одбивни и не ги читам затоа што верувам дека ако воопшто плаќам за некакво списание/весник од него треба нешто и да научам.
Ама ете можеби има луге што реално се интересираат за тоа која од певалките ставила силикони, која чиј дечко го презела и слични битни моменти...
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Chitam, samo koga patuvam, za da mi pomine vremeto, imam nekoja navika obavezno pred da se kacham na voz kupuvam po nekoj, ima i vicovi pozadi edno dve tri strani, nekoj krstozbor, malku seir, nekoj interesna fotografija. Pa ajde definicija za nas e ogovaranje,neli? I obavezno vesnikot go zaboravam...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Сметам дека свет треба со закон да се забрани...озбилен сум.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.121
Поени од реакции
830
За жал народот го интересираат такви трачеви, без разлика колку да се противи на тоа. Јас еве конкретно имам неколку пати купено Свет кога ми е екстремно досадно и секогаш ме гриже совест за парите и тоа до кој степен одат новинарите.

Свет и Скандал страниците ги полнат со глупости, ќе ја сликнат Натали како влегува во такси и веднаш приказна од типот “Натали Грубовиќ не може да вози поради алкохолизирана состојба и сега се вози во такси“. Изобилуваат со сликички кои немаат врска со напишаното кое што е и често измислено.

Не треба народот воопшто да го интересира приватниот живот на ѕвездите, доволно е тоа што тие самите го пласираат! Покрај нив, сега речиси на сите емисии Свет им е спонзор, а ѕвездиве само коментираат дека сепак списанието им е пријател бидејќи им создава публицитет. Сепак мислам дека беше 100 пати подобро кога не беше во продажба!
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Зашто купуваш? Можеби и мене ми е преку глава од политички весници со квази-новинари. Барем вака знам дека статиите во М-Експрес се лаги...се смеам. Од другиве ми се плаче.

Кај напишав дека купувам? Само еднаш купив Свет (кога Јасмина Мукаетова се имаше сликано гола), ама се покајав и оттогаш не сум купил.

А и мене ми е преку глава од квази-новинари во политичките весници, ама не се тие темата, па затоа не сум ги спомнал.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Добри се некои на пример да ти седат во WC па на онаа работа ког ќе и треба подолго време да имаш со што да се занимаваш...сепак сметам дека треба да има такви работи онака да се опуштиш од политика и се и да прочиташ најбанални работи како на пример дека Ламбе го чува кучето на девојка му додека таа била во WC :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom