ТРОЛ: Заев vs Латас

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не не, никако дека најголемата опозициска партија не заслужува втора шанса, туку дека таа како политичар не заслужува, мада ја тера веќе 5тата ако добро бројам :D

Верувај дека самата рада се срами што дојде на дереџе да ја споредуваат со ебанана богатинова и да и се диват на тоа како ја уништила. Која е факинг богатинова? :D
Абе не е тoлку лoшo тoa шo јa спoредувaaт сo Бoгaтинoвa, јa би рекoл декa лoшиoт дел е штo тaa Бoгaтинoвa е глaвен уредник нa втoрaтa нaјгледaнa телевизијa вo Мaкедoнијa.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Абе не е тoлку лoшo тoa шo јa спoредувaaт сo Бoгaтинoвa, јa би рекoл декa лoшиoт дел е штo тaa Бoгaтинoвa е глaвен уредник нa втoрaтa нaјгледaнa телевизијa вo Мaкедoнијa.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
поддеднакво лошо и едно и друго :D
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Najlosiot del e sto nema lik sposoben sto bi ja zamenil Sekjerinska a e kompetenten orator... :cautious: pa sea mora da i oprostuvame posto nema koj drug da i parira od sdsm. :/
 
W

wicked_1

Гостин
Се борам за промени, одам на протести ама не за да поддржам некој политичар, туку да го поддржам гласот на народот. Огорчен сум што есдеес почна да постои не поради тоа што се кадарни, туку поради тоа што на народот му дојде преку кур и почна да превзема иницијатива поголема од опозиционерите.

Според мене, политичар кој се избрукал со пораз на избори, како што се избрука рада, плус политичар која била дел од „некои прашања не заслужуваат одговор“ едноставно не заслужува втора шанса. Проблемот е што она и аболицираниот се закотвени во есдеес, имаат имунитет и нема да бидат сменети во догледно време.

Не не треба, не смеат. Според мене, доколку размислуваш долгорочно и немаш кратко помнење(цирка 10тина години), таа личност не треба да го заслужи твојот глас, подеднакво како што нит пастирот не треба да го заслужи. Проблемот пред се' е на есдеес, што не ја мења, заедно со аболицираниот.
Ти си тригиран да отидеш на тие протести најмногу од материјалите кои ги презентирал компромитиран човек кој сметаш дека треба што побрзо да се тргне од политичката сцена, намерата може да ти била друга ама факт е дека ти си бил од него и неговата кампања наведен. Кое е лицемерието овдека?

Инаку, што има приоритет да се решава во нашата држава во моментов?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ти си тригиран да отидеш на тие протести најмногу од материјалите кои ги презентирал компромитиран човек кој сметаш дека треба што побрзо да се тргне од политичката сцена, намерата може да ти била друга ама факт е дека ти си бил од него и неговата кампања наведен. Кое е лицемерието овдека?

Инаку, што има приоритет да се решава во нашата држава во моментов?
Не не не нееее, грешка си :)
Протест за поставување на Талант Џафери за министер
Протест за убиството на Мартин Нешковски
Протест за убиството на Ангел Петковски
Протест за образование

Штета што немаше протест и за Тале, не ти текнува сигурно. Првата жртва на алфите, дечкото од Ѓорче што „сам“ се удави во Вардар.
 
W

wicked_1

Гостин
Не не не нееее, грешка си :)
Протест за поставување на Талант Џафери за министер
Протест за убиството на Мартин Нешковски
Протест за убиството на Ангел Петковски
Протест за образование

Штета што немаше протест и за Тале, не ти текнува сигурно. Првата жртва на алфите, дечкото од Ѓорче што „сам“ се удави во Вардар.
Ако си отишол пост снимките за Нешковски, тогаш исто си бил наведен од аболицираниот.
Ако не, веќе за друго збориме. Тогаш се дистанцираш од другата маса која одеше на протести у врска со снимките излажана од компромитираната опозиција, си бил далеку попаметен да не те убедат да искажеш револт од снимките.

Инаку, што има приоритет да се решава во нашата држава во моментов? Која политичка група треба да биде прва маргинализирана?
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ти си тригиран да отидеш на тие протести најмногу од материјалите кои ги презентирал компромитиран човек кој сметаш дека треба што побрзо да се тргне од политичката сцена, намерата може да ти била друга ама факт е дека ти си бил од него и неговата кампања наведен. Кое е лицемерието овдека?

Инаку, што има приоритет да се решава во нашата држава во моментов?
Според твоево тврдење испаѓа дека ако он е наведен од заев ти си наведен од вмро да седиш, ќутиш и да не се буниш. Не зборувај за лицемерие...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ако си отишол пост снимките за Нешковски, тогаш исто си бил наведен од аболицираниот.
Ако не, веќе за друго збориме. Тогаш се дистанцираш од другата маса која одеше на протести у врска со снимките излажана од компромитираната опозиција, си бил далеку попаметен да не те убедат да искажеш револт од снимките.

Инаку, што има приоритет да се решава во нашата држава во моментов? Која политичка група треба да биде прва маргинализирана?
и пред (еднаш, првиот пат. После ми се исполитизира.) и пост (самоеднаш не бев). Зошто мислиш дека ми е потребна снимка за да сфатам дека тоа што се случи не е во ред?
 
W

wicked_1

Гостин
и пред (еднаш, првиот пат. После ми се исполитизира.) и пост (самоеднаш не бев). Зошто мислиш дека ми е потребна снимка за да сфатам дека тоа што се случи не е во ред?
Првиот пат разбирам, не сфаќам што си барал вториот пат. Си реагирал на материјали дадени од аболициран политичар, колкав е легитимитетот да им се верува коа го сметаш за таков од погоре?

x3, Инаку, што има приоритет да се решава во нашата држава во моментов? Која политичка група треба да биде прва маргинализирана?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не сфаќам што си барал вториот пат, првиот пат разбирам. Си реагирал на материјали дадени од аболициран политичар, колкав е легитимитетот да им се верува коа го сметаш за таков од погоре?

x3, Инаку, што има приоритет да се решава во нашата држава во моментов? Која политичка група треба да биде прва маргинализирана?
Јас не го сметам за аболициран, тој Е аболициран политичар. Јас можам рада да ја сметам за курва, пример (зошто не знам, немам доказ). Можам пастирот да го сметам за педер ама не знам дали е, немам доказ. За ова има доказ, тој Е аболициран.

Одговори: кривични за владеачките, исфрлање на „старите опозиционери“ и нова гарнитура во двете најголеми македонски партии.
 
W

wicked_1

Гостин
Јас не го сметам за аболициран, тој Е аболициран политичар. Јас можам рада да ја сметам за курва, пример (зошто не знам, немам доказ). Можам пастирот да го сметам за педер ама не знам дали е, немам доказ. За ова има доказ, тој Е аболициран.

Одговори: кривични за владеачките, исфрлање на „старите опозиционери“ и нова гарнитура во двете најголеми македонски партии.
Да де аболициран е, не го спорам нема да те впуштам во правото да дискутираме оти нема да е фер.
Факт е дека ти си отишол индиректно тригиран од снимки на аболициран лик, намерата може ти била друга, ама ти си реагирал на неговите политички потези во негова корист, за после да го критикуваш тука и да бараш да си замине.

Не требаше да излезат снимките, многу народ не ги заслужуваше реално. =)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Шлапас - „Лажеш како Турчин“
Богатинова - „Политиката не е за жени, г-ѓо Шеќеринска“

MAKEDONIJA VECNADAE
 
G

Goldie

Гостин
Јанакиевски и Јанкуловска први на листата на СЈО ?


Моментот е 53:41 го “збунивте сега“ за мутавото новинарче од Сител :pos:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Јанакиевски и Јанкуловска први на листата на СЈО ?


Моментот е 53:41 го “збунивте сега“ за мутавото новинарче од Сител :pos:
Секој здраворазумен човек ќе се збуни ако се исконструира поврзување на Гоца и Миле со Чауш.[DOUBLEPOST=1455282093][/DOUBLEPOST]
Шлапас - „Лажеш како Турчин“
Богатинова - „Политиката не е за жени, г-ѓо Шеќеринска“

MAKEDONIJA VECNADAE
Македонија вечна ќе е. Тебе да не ти е криво тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom