ТИФОМАНИЈА!

Член од
3 март 2019
Мислења
131
Поени од реакции
562
Што ако ова нема врска со КД и е направено од трети лица само за да има тензија меѓу КД и Рибари ????
Шо ак е од кд? Дали ќе е дозволено одсега драчевчани да се викет подгрупата на шверцери?
 
Член од
12 март 2022
Мислења
128
Поени од реакции
933
Еден "аплауз", за големите "јунаци" од Драчево!

Секој збор е сувишен... Ова е одраз на НЕКУЛТУРА!

Уништени се 2 графити на НГ Рибари!

Уништен е дел, на една од најстарите Гимназии во Република Македонија!

Уништен е муралот на големиот Вангел Наумоски!

Браво јунаци секоја чест!

Никој не оправдува вакви работи, не можеме да знаеме кој го направил ова (дали од страна на КД или други поединци со некакви намери да се направи тензија) ама во секој случај треба да се едуцира младината да нема вакви ситуации, зашто во секоја група има индијанци и не може да се има контрола 100%.
 
Член од
18 мај 2024
Мислења
25
Поени од реакции
75
Копиљаци што биле на одмор во Охрид.. стави си таг од група односно подгрупа на некое место што не е обележано со графит од друга НГ тоа е океј според мене. рибари имаа пред 2 3 год ако не се лажам чкртано низ Аеродром по автобуски станици и по зидови, ама не било врз графит на фа
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
264
Поени од реакции
344
abe nekoj deca iskrstale ne se vozbuvajte ne e ok vikam i ja ali decista toa e se gasiraat ajde da skrtame na odmor da lapneme picki ova ona mislat deka e kul toa treba da im se objasni sho treba i ne treba ali ne gledam ja tragedija od ovoj nastan ke naucat tiktok gasiranjeto si go pravi svoeto jbg aj
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.417
Поени од реакции
28.473
abe nekoj deca iskrstale ne se vozbuvajte ne e ok vikam i ja ali decista toa e se gasiraat ajde da skrtame na odmor da lapneme picki ova ona mislat deka e kul toa treba da im se objasni sho treba i ne treba ali ne gledam ja tragedija od ovoj nastan ke naucat tiktok gasiranjeto si go pravi svoeto jbg aj
Ако користиш збор како гасираат, значи и ти си во тие дечишта.
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
264
Поени од реакции
344
Значит и за шверцери ко ќе ви чкртет викаш дек не е ништо страшно. Ех бе комедии сте.
mi stavas zborovi u usta aj nema veze pisav deka ne e dobro jbg ali toa e tiktok generacija go pravaat radi calam i takvi raboti decista fati gi tamu zauski dve tri ili shamari ke vidis posle dali ke skrta toa mi bese zborot
 
Член од
3 март 2019
Мислења
131
Поени од реакции
562
mi stavas zborovi u usta aj nema veze pisav deka ne e dobro jbg ali toa e tiktok generacija go pravaat radi calam i takvi raboti decista fati gi tamu zauski dve tri ili shamari ke vidis posle dali ke skrta toa mi bese zborot
Не ти ставам ништо вуста. Туку како ко ќе ви шкртет вас то е страшно планински потег. А ко ќе шкртате вие, НЕ Е РЕВАНШИЗАМ како со шверцери. Туку од чиста мира пробвите на форумов да заташкате или да кажите колку не е страшно. Врати се секој 10 страни уназад по 50 коментари од вас кај шо расправате за шкртање графити.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.757
Поени од реакции
71.524
Не ти ставам ништо вуста. Туку како ко ќе ви шкртет вас то е страшно планински потег. А ко ќе шкртате вие, НЕ Е РЕВАНШИЗАМ како со шверцери. Туку од чиста мира пробвите на форумов да заташкате или да кажите колку не е страшно. Врати се секој 10 страни уназад по 50 коментари од вас кај шо расправате за шкртање графити.
Кој расправа, земале некои дечишта спреј и оставиле 3 тага на ваши графити. Врска од животот немаат, сељачки потег, не гледам некој да се гордее со тоа. Ако се најдат кои се, ќе си добијат лекција. Не дека сакам да минимизирам штета, ама ништо страшно не е оштетено, за пет минути се поправаат, затоа што во еднобоен дел се додадени (освен кај О-то каде што има повеќе работа).
Шверцери организирано шкртаат графити до непрепознавање и се гордеат со тоа, се сликаат, ги постираат во најави. Најдете ги кои ги ишкртале, истепајте ги, никој не ги брани, ниту пробува да ги оправда.

Еве и вие како сардисавте неколку тагови низ Карпош и во околината на Гоце Делчев студентскиот пред неколку години.
20221124_070948.jpg
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2024
Мислења
264
Поени од реакции
344
Не ти ставам ништо вуста. Туку како ко ќе ви шкртет вас то е страшно планински потег. А ко ќе шкртате вие, НЕ Е РЕВАНШИЗАМ како со шверцери. Туку од чиста мира пробвите на форумов да заташкате или да кажите колку не е страшно. Врати се секој 10 страни уназад по 50 коментари од вас кај шо расправате за шкртање графити.
katastrofa e brat ti kazav ne znam sho sakas da dokazes decista toa e toa neka si kaze toj sho skrtel aj site sho skrtaat po mene se idioti teski nema zbor
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.920
Поени од реакции
5.944
Нема шанса да е од комити тие имаат навивачки кодекс не фрлат со камења,не чкртат графити и не носат оружје
Јас мислам дека се странски служби
Вие ли најдовте да зборите за оружје со мачети се сликавте со најавата на Комити во Битола, да не ставам слики си знаете и сами цел форум ви се смееше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom