ТИФОМАНИЈА!

Член од
21 октомври 2022
Мислења
9
Поени од реакции
63
КУМАНОВО СЕ МОБИЛИЗИРА ЗА ЈУТРЕ !!!

БАРАЖ УТАКМИЦА ЗА УЛАЗ У ВТОРУ ЛИГУ
ГФК КУМАНОВО - ПОБЕДА ПРИЛЕП
24.05.2024 - 17:00 СТАДИОН ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

СВИ У 14:00 ПРЕД ГРАДСКИ БАЗЕН НА ПАРКИНГ | СПОРТСКА САЛА |

УЛАЗ И ПРЕВОЗ БЕСПЛАТНИ !

СВИ У ЃОРЧЕ , СВИ ЗА КУМАНОВО !
 
Член од
22 септември 2020
Мислења
150
Поени од реакции
377
КУМАНОВО СЕ МОБИЛИЗИРА ЗА ЈУТРЕ !!!

БАРАЖ УТАКМИЦА ЗА УЛАЗ У ВТОРУ ЛИГУ
ГФК КУМАНОВО - ПОБЕДА ПРИЛЕП
24.05.2024 - 17:00 СТАДИОН ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

СВИ У 14:00 ПРЕД ГРАДСКИ БАЗЕН НА ПАРКИНГ | СПОРТСКА САЛА |

УЛАЗ И ПРЕВОЗ БЕСПЛАТНИ !

СВИ У ЃОРЧЕ , СВИ ЗА КУМАНОВО !
Супер штом кумани се организират за втора лига
Кумани Ајдуци Рибари Винари Ултра Банда ќе биде добра сезона штета за Тетекс македонски бренд
 
Член од
21 октомври 2022
Мислења
9
Поени од реакции
63
Супер штом кумани се организират за втора лига
Кумани Ајдуци Рибари Винари Ултра Банда ќе биде добра сезона штета за Тетекс македонски бренд
Додај ги на тија и Мајмуни и Лебари што исто се организирав за бараж . Ке бидне много јака сезона па здравје боже натамо тој све да се префрљи у прву лигу !
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.363
Поени од реакции
28.124
Ден денес не ми е јасно како Кумани толку брзо згаснаа. Се надевам ќе си го вратите сјајот од пред некоја сезона. Куманово секогаш било интересно за гостување, а Кумани се потребни таму.

Една од појаките дешавки ми е кога пробавте да го земете знамето на Комбат на Кале. Поздрав до храбриот дечко, нокаутот што го јадеше уште пред очи ми е :D
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.155
Поени од реакции
5.113
Ден денес не ми е јасно како Кумани толку брзо згаснаа. Се надевам ќе си го вратите сјајот од пред некоја сезона. Куманово секогаш било интересно за гостување, а Кумани се потребни таму.

Една од појаките дешавки ми е кога пробавте да го земете знамето на Комбат на Кале. Поздрав до храбриот дечко, нокаутот што го јадеше уште пред очи ми е :D
Па нема филозофија воопшто.
Кк Куманово матичниот клуб го земаа дебили ( блиски луѓе на СДСМ и Оливерза да лапаат ваучери) и го згаснаа официјално.
Фудбал се направи екипа лани со спојување на неколку тима од Куманово.
Ракомет раководството не ни сакаше навивачи.
Сега градоначалникот реши да прави спорт и направи нов кошаркарски клуб лани, го зема ФК по општина и ракометот.
 
Член од
28 јули 2022
Мислења
41
Поени од реакции
381
Додај ги на тија и Мајмуни и Лебари што исто се организирав за бараж . Ке бидне много јака сезона па здравје боже натамо тој све да се префрљи у прву лигу !
Лебари...?
 
Член од
28 јули 2022
Мислења
41
Поени од реакции
381
Има шанси да се појават, како Пирати што се појавија во Кавадарци на баражот. :) Ќе поминат незабележано.
Последен пат направија графит покрај црквата и навиваа за рк...од тогаш ни трага ни глас. Не верувам дека ќе дојдат обележани.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.479
Поени од реакции
5.394
Еве од официјален профил на Лебари Радовиш

Драги Радовишани,
За прв пат нашиот клуб ФК Плачковица ќе има шанса да заигра во прва лига.
Ние како навивичи и граѓани на градот наша обврска е да ја дадеме максималната подршка на клубот.
Ќе има организиран превоз за секој Лебар плус маица и карта.
Трнување: пред црквата св.Тројца
⌛15:00 часот
Со почит,
Лебари - Исток

За тие што незнаат има луѓе од Радовиш кои од порано иделе на Вардар и тие пак ке си бидат за Вардар, а во недела луѓе од најмалце 6-7 градови од Македонија најавија присуство и поддршка за Вардар :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom