ТИФОМАНИЈА!

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.473
Поени од реакции
5.383
Ја 1 се мислам да ја изиграм, гледам 2.15 убав коф во Спорт Лајф , првпат у живот на Тиквеш ке ставам пари :icon_lol: :pos: (кој к*рац е таа Воска бе, по мене Тиквеш тепа во 90 мин или по продолженија )

Лани баражот ФК Вардар - ФК Скопје 2.60 коф за Вардар , таков поклон не се пропушташе фала им на Спорт Лајф :cool:

Околу навивачкиот дел гледам од Воска даваат бесплатен превоз и карта , ај да видиме колку луѓе ке донесат :D .
Како што гледам од Кавадарци доста луѓе ке дојдат , така да Тиквеш како дома ке игра..
Фатена , ви реков 1 играјте на Тиквеш :toe:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.003
Поени од реакции
7.572
Честито титула за Лозари и Тиквеш супер бројка на трибина и штета шо стигнаа на најважната утакмица после 30 минута од шо се виде на преносот и со здравје да си ги трошат парите тие шо ја пишаа можеше уште поголема да биди победата но и вака е супер ќе има наш клуб во Европа а најмногу ми е мило Тони

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
161
Поени од реакции
320
Баш ми е мерак што македонска екипа го освои купот. А на вас искомплексираната сељачана да ви биде срам, 4-5 пати скандиравте против Скопје и им плукнавте во фаца на сите скопјани кои дојдоа на стадион да го поддржат клубот за кој навивате, само еднаш ја испеавте Македонија на Македонците, а ниту еднаш не скандиравте против шиптaрана што било, иако игравте против шиптaрскa екипа. Пичкици класични, секоја чест за нормалната публика која што во најголем дел не го поддржа ова гнасно скандирање.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.473
Поени од реакции
5.383
Поквалитетен тим се Тиквеш , заслужена победа денес , иако на крај голманот им подари кикс и ги врати во игра Воска ...

На стадион како што видов од тв јужната трибина беше добро исполнета , претпоставувам 90 % биле навивачи на Тиквеш и можеби 10 % од Скопје , моја претпоставка сигурно 5.000 луѓе имаше дојдено од Кавадарци .

Кај Лозари по мене слаба бројка со оглед дека играат историско прво финале очекував повеќе , сеа гледам кај Јанчев градоначалникот слика убаво се гледаат Лозари на крај со пехарот и играчите колку се ...

Screenshot_20240522_224136_Facebook.jpg
 
Последно уредено:
Член од
27 јули 2022
Мислења
47
Поени од реакции
289
ZOSTO BE DRUGAR VIE NAVIVACITE NA VARDAR PISUVATE SAMO GLUPOSTI
JAS BEV VO UTAKMICATA I GI GLEDAV LOZARITE DOJDEA SO ODLICNA BROJKA I DA GO MISLIS SREDA E DENES I OD TAMU KAVADARCI IMA 101KM RASTOJANIE

ČESTITKI ZA POBEDATA I PEHAROT NA GFK TIKVESH




Поквалитетен тим се Тиквеш , заслужена победа денес , иако на крај голманот им подари кикс и ги врати во игра Воска ...

На стадион како што видов од тв јужната трибина беше добро исполнета , претпоставувам 90 % биле навивачи на Тиквеш и можеби 10 % од Скопје , моја претпоставка сигурно 5.000 луѓе имаше дојдено од Кавадарци .

Кај Лозари по мене слаба бројка со оглед дека играат историско прво финале очекував повеќе , сеа гледам кај Јанчев градоначалникот слика убаво се гледаат Лозари на крај со пехарот и играчите колку се ...

Прегледај го приврзокот 417842
 
Член од
28 јули 2022
Мислења
40
Поени од реакции
379
ZOSTO BE DRUGAR VIE NAVIVACITE NA VARDAR PISUVATE SAMO GLUPOSTI
JAS BEV VO UTAKMICATA I GI GLEDAV LOZARITE DOJDEA SO ODLICNA BROJKA I DA GO MISLIS SREDA E DENES I OD TAMU KAVADARCI IMA 101KM RASTOJANIE

ČESTITKI ZA POBEDATA I PEHAROT NA GFK TIKVESH
Што се разбираш ти од бројки, 2+2 не знаеш колку е, недај боже да те праша човек која рака ти е десна или лева...
 
Член од
22 септември 2020
Мислења
150
Поени од реакции
377
Член од
20 декември 2023
Мислења
133
Поени од реакции
474
Член од
18 мај 2024
Мислења
20
Поени од реакции
68
Прво честито титула и излез во европа.
Секако и прво излегување од Кавадарци
Второ пола а можеби и повеќе од вас беа во рандом маички без обележја на фк Тиквеш или Лозари. Во 7ца никој не носеше обележје таму бев и јас и баш разгледав сите беа рандом облечени. Потоа на железничка имаше двајца мажи со жени и деца, децата носеа маички Лозари ама никој не изреагира поради тоа што беа со жени и деца.
А за сериозност мислам дека нема потреба да се зборува, истото беше и за бараж натпреварот кога играше Вардар, обележја на Вардар а не на Комити. Како што рековте Кавадарци не е град за екскурзија. Истото беше и денес
 
Член од
12 март 2022
Мислења
124
Поени од реакции
920
Абе…. Една навивачка да имаше.. Од пред Силбо ви се дресовите? :lolzz: Јас стварно ве мислев за посериозна група, некња чешлето, сега воа..
Повеќе од небитно јас ако се прашувам… и се знае на кого се акцијаше, а најважно е што нема никој што е тепан зашто пред се сме македонци, и што е крив што залутал некој низ кафана или низ град а појма нема како стојат работите и дека некој може да го нападне.
Шала на страна вакви маици-дресови можевме да земеме преку 100.. само не е тоа поентата, поентата е дека нашите симпатизери за вакви реквизити во Кавадарци беа тепани со боксирачи и беа вадени ножеви пред нивните деца! тука е разликата, а во Скопје се шетаа слободно!

И сега наместо да уживате во одличното издание од вчера, треба 10 страни да објаснуваме дали од лозари се земени реквизитите или од симпатизери…
 

Attachments

Член од
18 септември 2020
Мислења
1.082
Поени од реакции
6.094
Па од Чкембари профил имаше ставено слика на форум со крвав боксирач и земени маици. Ако ја има некој сликата нека ја прати.
Да, но во која тепачка беше тоа и со кој? Ножеви? Симпатизер? Пред жени и деца???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom