ТИФОМАНИЈА!

Член од
3 март 2024
Мислења
6
Поени од реакции
126
Нели ви е срам,скопјани на утакмицава,на ваша трибина,дошле да поддржат македонски клуб вие пеете и кој не скока скопски педер е...
 
Член од
17 април 2024
Мислења
456
Поени од реакции
1.020
Нели ви е срам,скопјани на утакмицава,на ваша трибина,дошле да поддржат македонски клуб вие пеете и кој не скока скопски педер е...
Само јас мислев дека не сум слушнал добро
Мизерија...
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.974
Поени од реакции
6.207
Што друго сакате да пее подгрупа на чкембари,и после како да ги подржиш против албански тим.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.716
Поени од реакции
6.303
Веќе е 2-0 , реков ке победи Тиквеш ..

Колку и да нема логика мене не ме зачуди тоа што пеат скопски педер , Комити им влегоа во Кавадарци и ги посрамотија со одземениот транс , ова е порака во очај бидејки групата скоро и да им потона баш ради тие што ги пеат :)

Али многу неспортски за тие од Скопје што отидоа да им дадат поддршка ..
 
Последно уредено:
Член од
17 април 2024
Мислења
456
Поени од реакции
1.020
Настрана глупово скандирање, шпицов на Тиквеш бразилецов Луан е ѕвер и очекувам како Дарбо оној црнецот од Слога исто да направи добар трансфер
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.449
Поени од реакции
28.659
А, пази... ако јадат сеа некој напад, ќе биде „нели ви е срам Македонци да напаѓате кога игра наш тим со шиптaрскa екипа". И после кодекси, абе соблекување на секој кавадарчанец и тепање дур не им дое памет.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.802
Поени од реакции
72.053
Ова е бетер местенка од Вардар-Победа во 2007 :D
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.295
Поени од реакции
5.184
На Пелистер - Апоел дел од Комити беа на Јужна и провоцираја како секогаш кога Чкембари се на било која утакмица во ск.
Не ме чуди и за кипарците да биле шо е ок, сепак се работи за ривалска група....

Провокацијата е заради упадот мислам, не поради ривалството на братската група, а уште помалце ради противникот кој не е ни од Скопје :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: JOE
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.802
Поени од реакции
72.053
Не :D
Како што пишав претходно, одамна се збореше дека Тиквеш освојува куп, уште кога играа четвртфинале. За денес имаше муабет дека е местена на точен 2-1 :D
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.974
Поени од реакции
6.207
На Пелистер - Апоел дел од Комити беа на Јужна и провоцираја како секогаш кога Чкембари се на било која утакмица во ск.
Не ме чуди и за кипарците да биле шо е ок, сепак се работи за ривалска група....

Провокацијата е заради упадот мислам, не поради ривалството на братската група, а уште помалце ради противникот кој не е ни од Скопје :)
Пелистер Слога финале куп ,Комити беа на стадион никаква провокација према Чкембари, и обратно ,дури имаше и заедничко скандирање на моменти против Албанци .
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.210
Поени од реакции
5.231
Ништо нека скокаат и тие од Скопје да покажат дека не се педери :D :D
Ајде да видиме слики ако има некој не можев да идам ради работа ...
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.596
Поени од реакции
38.703
Не :D
Како што пишав претходно, одамна се збореше дека Тиквеш освојува куп, уште кога играа четвртфинале. За денес имаше муабет дека е местена на точен 2-1 :D
Грешката на голманот на Тиквеш при водство од 2-0. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom