ТИФОМАНИЈА!

Член од
3 март 2019
Мислења
136
Поени од реакции
599
Една слика од обични фанови кои доаѓавме со коли па случајно се најдовме во копот на Чкембари и се мислам дека само едно комбе реални навивачи имаше макс а Рибари издоминираа 3000+ со сите нишани па и првпат сезонава Рибари знаме закачено

Прегледај го приврзокот 413940

Абе не сте нормални.
Овде ве имат поќе него против шкендија.
 
Член од
20 декември 2023
Мислења
180
Поени од реакции
688
Овде ве имат поќе него против шкендија.
Мене стварно ми е греота да дискутирам со Рибари за бројка, оти ве сметам како група на исто рамниште со Праскари Росоман (лично) ама ај, нмв.

Фото извештај од фудбал немате ставено од февруари, на домашен натпревар си грицкате сончоглед и си бегате на полувреме, воѓата ви е тепан секој месец по еднаш, официјално знаме немате извадено освен за дерби и на ФК некогаш, нели е срамота вие да се броите како сериозна навивачка група?

Искрено мене, срам би ми било да коментирам за бројка овде, ако коментирам бројка за група под отворено небо на 70+ мин од натпреварот силен дожд, а на сонце мојата група изгледа вака:

IMG_0371.jpeg

IMG_0374.jpeg
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2011
Мислења
4.893
Поени од реакции
14.351
Лозари од една од најпозитивните приказни пред некоја година, се претворија во обична подгрупа на Чкембари. Штета. Се гледаше дека има приказна и едуцирани дечки, не знам каде тргнаа низбрдо. Ги имаат сите предуслови за голема експанзија. Кавадарци е град кој ги живее своите најдобри денови. Ако ги видиме економските параметри, ништо чудно веќе да е втор во Македонија. Младите помалку се иселуваат, има ноќен живот, има инфраструктура. Спортските колективи им се релативно стабилни, еве ќе играат и финале на куп, а во ракомет се борат за европски утакмици. Нејасно ми е зошто стагнираат, т.е. пропаѓаат. Ваљда причина е и лошото управување со групата, ако менталниот склоп е како овие достојни спасители кои фигурираат на форумов, тогаш ништо чудно што се таму кај што се.

За чкембари секоја чест. Во повеќе наврати покажуваат дека имаат голем капацитет за мобилизација за големи утакмици и знаат да направат приказна. Штета што таа приказна не успеваат да ја одржат во континуитет. Еве и сега, сите погледи се свртени на купот во Скопје, а дотогаш има уште месец дена. Пример во Скопје, никој не ни размислува за купот, фокусот е на следниот натпревар. Затоа и кај нас постигнавме навистина одлична бројка кој е континуирано во копот, безразлика кој е противникот.

Викендов со Воска уште едно одлично издание, за разлика од ѕвездите на терен кои квалитативно се на ниво на општински турнир во мал фудбал. Голема, огромна штета што групата не може да го достигна својот целосен потенцијал заради очајните игри на терен, но и големите финансиски и човечки ресурси кои се трошат на менаџирање на клуб, наместо на менаџирање на трибина/група/подгрупи.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
800
Поени од реакции
1.704
За чкембари секоја чест. Во повеќе наврати покажуваат дека имаат голем капацитет за мобилизација за големи утакмици и знаат да направат приказна. Штета што таа приказна не успеваат да ја одржат во континуитет. Еве и сега, сите погледи се свртени на купот во Скопје, а дотогаш има уште месец дена. Пример во Скопје, никој не ни размислува за купот, фокусот е на следниот натпревар. Затоа и кај нас постигнавме навистина одлична бројка кој е континуирано во копот, безразлика кој е противникот
like ti manav zaradi ova na postot tocno napisano od zbor do zbor da nema zabuni :D
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.893
Поени од реакции
14.351
like ti manav zaradi ova na postot tocno napisano od zbor do zbor da nema zabuni :D
Целиот пост е варка да има лајкови од чкембари, па лозари да се налутат и да ви го заебам братството :свиркам:
Знаеш како ние сите сме учени за ПР и извртување на приказни.

Инаку, да не остане само за ова, мислам дека ви се развива и континуитетот вторава полусезона. И на фудбал имаше добри изданија, се гледа дека се работи на тоа.
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
304
Поени од реакции
1.682
Мене стварно ми е греота да дискутирам со Рибари за бројка, оти ве сметам како група на исто рамниште со Праскари Росоман (лично) ама ај, нмв.

Фото извештај од фудбал немате ставено од февруари, на домашен натпревар си грицкате сончоглед и си бегате на полувреме, воѓата ви е тепан секој месец по еднаш, официјално знаме немате извадено освен за дерби и на ФК некогаш, нели е срамота вие да се броите како сериозна навивачка група?

Искрено мене, срам би ми било да коментирам за бројка овде, ако коментирам бројка за група под отворено небо на 70+ мин од натпреварот силен дожд, а на сонце мојата група изгледа вака:

Прегледај го приврзокот 413945

Прегледај го приврзокот 413946

FB_IMG_1713783203109.jpg Screenshot_20240422_125405_Flashscore.jpg
 
Член од
29 август 2022
Мислења
128
Поени од реакции
433
Член од
2 септември 2016
Мислења
800
Поени од реакции
1.704
Целиот пост е варка да има лајкови од чкембари, па лозари да се налутат и да ви го заебам братството :свиркам:
Знаеш како ние сите сме учени за ПР и извртување на приказни.

Инаку, да не остане само за ова, мислам дека ви се развива и континуитетот вторава полусезона. И на фудбал имаше добри изданија, се гледа дека се работи на тоа.
bratstvoto nemozis da go zaebis dzabe se trudis:D nisto loso ne rekov samo kazvam za so manav like a za pr i vrtenje prikazni deka ve biva ako taka velis ti ostanva da ti vervame na zboro :D
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
304
Поени од реакции
1.682
Член од
3 март 2019
Мислења
136
Поени од реакции
599
Мене стварно ми е греота да дискутирам со Рибари за бројка, оти ве сметам како група на исто рамниште со Праскари Росоман (лично) ама ај, нмв.

Фото извештај од фудбал немате ставено од февруари, на домашен натпревар си грицкате сончоглед и си бегате на полувреме, воѓата ви е тепан секој месец по еднаш, официјално знаме немате извадено освен за дерби и на ФК некогаш, нели е срамота вие да се броите како сериозна навивачка група?

Искрено мене, срам би ми било да коментирам за бројка овде, ако коментирам бројка за група под отворено небо на 70+ мин од натпреварот силен дожд, а на сонце мојата група изгледа вака:

Прегледај го приврзокот 413945

Прегледај го приврзокот 413946
[/QUOTE,] Многу сакам да ми кажиш кој е тепан и кога е тепан. Пошо само ти знајш и самиот тој некој не знајт па да му кажиме дек е тепан молимте.
И исто така неам време да ти прам скриншот или слики да се видите кој башибозук сте долг период. Верви. Не вредит ....
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
52
Поени од реакции
255
Прво гледај си твојата група, па коментирај за другите, Винари и Рибари сезонава се за почит.
Нема што да се дискутира со ископлексирана дечурлана, ние што гостоваме секаде и што имаме топ изданија на домашен терен (признавам запоставен е фудбалот моментално, втора лига и без никакви амбиции со пола наместени натпревари) сме група на рамниште праскари росоман ама пак зато лозари се во самиот врв со 1( ЕДНО) гостовање сезонава и страшно бедна бројка на фудбал во прва лига каде имаат доста добри утакмици, да беа во втора лига моментално немаше да постојте.
И доста со тие изговорите дека се иселиле доста членови, зш во среда со шкупи бевте 100 души во недела со шкендија 15.Му станвит само на побитни утакмици иначе гола вода се.
Се надевам дека последно коло ќе дојдат во Охрид без изговор дека утакмицата му нема значење пошо јбг го јадоја сред кавадарци па и тие шанси на хартија за европа веќе ги изгубија.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
368
Поени од реакции
3.716
Неофицијално Фото!

ГРК Охрид - РК Пелистер!

Празник за очи, вака личит едно дерби!

И морам да издвојам еден момент шо посебно ми е мил, морници ме лазеја како грмеше "Заветна" од нашиот коп!

Чиста емоција :oeoeoe:

PS. Честито титула Битолчани!

Од навивачки агол изгледавте со еден збор моќно, ова го кажвам објективно а за то како биле "Рибари" мојт да кажит некој од ваша страна најубо.

Дај боже да имат појќе вакви утакмици само и да растиме сите групи!
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
9 август 2019
Мислења
62
Поени од реакции
487
Мене стварно ми е греота да дискутирам со Рибари за бројка, оти ве сметам како група на исто рамниште со Праскари Росоман (лично) ама ај, нмв.

Фото извештај од фудбал немате ставено од февруари, на домашен натпревар си грицкате сончоглед и си бегате на полувреме, воѓата ви е тепан секој месец по еднаш, официјално знаме немате извадено освен за дерби и на ФК некогаш, нели е срамота вие да се броите како сериозна навивачка група?

Искрено мене, срам би ми било да коментирам за бројка овде, ако коментирам бројка за група под отворено небо на 70+ мин од натпреварот силен дожд, а на сонце мојата група изгледа вака:

Прегледај го приврзокот 413945

Прегледај го приврзокот 413946
Ние ојме и на домашна фудбал, и на гости ракомет во исти ден. Кажите ак немате превоз ќе ви го пуштиме Галеб еден бус, ние ќе го платиме само излезете од Кавадарци…
Автоматски споено мислење:

Мене стварно ми е греота да дискутирам со Рибари за бројка, оти ве сметам како група на исто рамниште со Праскари Росоман (лично) ама ај, нмв.

Фото извештај од фудбал немате ставено од февруари, на домашен натпревар си грицкате сончоглед и си бегате на полувреме, воѓата ви е тепан секој месец по еднаш, официјално знаме немате извадено освен за дерби и на ФК некогаш, нели е срамота вие да се броите како сериозна навивачка група?

Искрено мене, срам би ми било да коментирам за бројка овде, ако коментирам бројка за група под отворено небо на 70+ мин од натпреварот силен дожд, а на сонце мојата група изгледа вака:

Прегледај го приврзокот 413945

Прегледај го приврзокот 413946
Ние ојме и на домашна фудбал, и на гости ракомет во исти ден. Кажите ак немате превоз ќе ви го пуштиме Галеб еден бус, ние ќе го платиме само излезете од Кавадарци…
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom