ТИФОМАНИЈА!

Член од
16 март 2022
Мислења
29
Поени од реакции
136
Мислам дека е срамота да дебатираме за кодекси со луѓе шо имат џандари и градоначалници на трибина и то го прифаќаат како да е најнормално:facepalm:
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
881
Поени од реакции
2.467
Нема што да претпоставуваш, јасно се гледа во пораката која ти е испратена. Станува збор за еден од поважните ликови кај вас, како да го разберам? Среќа што имавме ваков доказ, зошто уште будала ќе ме направевте.

Дебатава е јасна веќе, се испрати пораката, јасна е како ден, а сега продолжи ако сакаш со небулозни прашања...што, требаше официјален мејл да ни стигне? Дај не зезај веќе, прифати некогаш искрена сугестија.

На крјаот, пак ќе потенцирам, алал да му е на човекот, кој има ум и размислува дека е потребно нормализирање на односот помеѓу групите, кога станува збор за вакви одбележувања.
Чоекот не ги носи одлуките за групата, ќе ти потврди самиот. Настрана од то, му пишал на ММ, живеат и приватно. Друга ти беше поентата тебе, "јавија, договорија" , а никаква врска нема.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
499
Поени од реакции
4.490
Не мислам да се објаснувам по стоти пат, ниту па да дебатирам дали сум ,,Гебелс", ,,Добар дечко" и сл.

Пораката ви е испратена. Јасна е како ден. Од кого? Од член од кој сте учеле за навивање, од самиот врв на вашата група. Сигурно не требаше да чекаме официјален мејл, ок е, навивачки групи сме, не сме фирми...

Нормално ќе дебатираме за кодекси, нешто што јасно се спомнува во пораката, а кое вие не го испочитувавте. И не се фаќајте за налепниците, по стоти пат. Чинот е важен. Кога бараш почит, а не возвраќаш. Толку е проста поентата дечки. И не го споредувајте со ,,Еј секој лепи секаде", затоа што не е исто!

Тука во прв план требаше да биде почитта, која требаше да биде обострана, која требаше да биде почеток на нешто поголемо, а не пешачам низ Дебар Маало и да гледам 200 ваши налепници во една ебана улица.

Среќа имаше порака, инаку како се упаливте 10 профили како на аларм, уште будала ќе ме направевте...

Да не заборавам, дечкото сосем легитимно побара, ние сосем коректно одговоривме. И нема вина ниту кај него, ниту кај нас.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.447
Поени од реакции
22.812
Мислам дека е срамота да дебатираме за кодекси со луѓе шо имат џандари и градоначалници на трибина и то го прифаќаат како да е најнормално:facepalm:
pa bojkotirajte ja temata... jas odamna ne debatiram so "navijaci" sto jadat sendvici so koljacite na nivnite sogragani.

sledniot pat koga ke naracas amburger neka ti stavat i malku senf da se setis na 2001va ebate toa izrodite.

zalosno e sto novite generacii komiti seuste ve smetaat za luge.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
499
Поени од реакции
4.490
pa bojkotirajte ja temata... jas odamna ne debatiram so "navijaci" sto jadat sendvici so koljacite na nivnite sogragani.

sledniot pat koga ke naracas amburger neka ti stavat i malku senf da se setis na 2001va ebate toa izrodite.

zalosno e sto novite generacii komiti seuste ve smetaat za luge.

Да не забегуваме, затоа и е форумот. Батали кој што јадел 2001-та. Да збориме исклучиво за навивачки активности, за тоа е овој форум.

Се што имате, пишувајте аргументирано, држете се до кодекс, не објавувајте имиња, не вреѓајте, разговарајте нормално.

Нормално дека ќе имаме комуникација со Чкембари, кога станува збор за вакви прашања, ништо чудно не гледам во тоа.

ЗДРАВА ДИСКУСИЈА!
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.447
Поени од реакции
22.812
Да не забегуваме, затоа и е форумот. Батали кој што јадел 2001-та. Да збориме исклучиво за навивачки активности, за тоа е овој форум.

Се што имате, пишувајте аргументирано, држете се до кодекс, не објавувајте имиња, не вреѓајте, разговарајте нормално.
ke ti dojde pamet eden den valjda
 
Член од
26 март 2022
Мислења
499
Поени од реакции
4.490
Важи, ама дур не ми дојде памет, да пишуваме нормално.

Инаку, барањето е одбиено, ,,согласно претходно постигнатиот договор." Ова го цитирам буквално од мејлот, чисто за тие кои мислат дека едната или другата Управа е виновна. Виновни се сите, заедно со Полицијата. Мислиш Грција сме ние, па не можеле да обезбедат услови...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.447
Поени од реакции
22.812
Важи, ама дур не ми дојде памет, да пишуваме нормално.

Инаку, барањето е одбиено, ,,согласно претходно постигнатиот договор." Ова го цитирам буквално од мејлот, чисто за тие кои мислат дека едната или другата Управа е виновна. Виновни се сите, заедно со Полицијата. Мислиш Грција сме ние, па не можеле да обезбедат услови...
demokratija e de... ti pisuvaj kako sakas, krokodilite kako sakaat i jas kako sakam.
 
Член од
12 септември 2022
Мислења
49
Поени од реакции
307
Постојат неколку датуми за кои вреди да се оладат "вжештените глави" од сите страни и заеднички да покажеме македонско национално достоинство и гордост. Сметајќи дека на таков начин ќе им покажеме на сите негатори на нашето постоење дека не има и дека сме спремни на се за нашата МАКЕДОНИЈА. Не беа проблем постојаните суптилни притисоци кои ги имавме попатно од ACAB, не сметаме дека е проблем пораката (која не смее да се толкува како страв) со која ја најавивме нашата цел, поклонение пред гробот на Великанот. И во овој момент сме свесни дека недостига едукација кај помладите генерации за тоа што значи "здраво ривалство" и веруваме дека е потребно време и генерации за да ги надминеме тие "детски болести". Но, исто така е повеќе од очигледно дека секој кикс се користи за да се направи дополнителен раздор и креирање на негативна енергија помеѓу групите, со опции таа да се испразни кога членови на групата ќе се појават на друг ваков настан или пак на репрезентативно ниво. За оние кои зборуваат за некаков наш "пријателски однос" со "сограѓаните" и божемни заеднички "софри" не би коментирал, затоа што 2001 покажа кој е нашиот однос кон нашата Татковина, а крвта на нашите браќа секогаш ќе не потсетува дека Македонија е светост и за нејзе нема компромис со никого. Помина 4.2.2024, сега слободно може во следните 350 и кусур денови да ја покажуваме со дела нашата љубов кон градот и клубот.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
499
Поени од реакции
4.490
Одличен коментар, директно во центар. Само една исправка, јас никаде не пишав дека ви било страв или дека пораката е сигнал дека ви било страв. Баш напротив, го пофалив членот за гестот. Сосем нешто друго беше проблем. Како и да е, да ја завршиме дебатава.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.447
Поени од реакции
22.812
Постојат неколку датуми за кои вреди да се оладат "вжештените глави" од сите страни и заеднички да покажеме македонско национално достоинство и гордост. Сметајќи дека на таков начин ќе им покажеме на сите негатори на нашето постоење дека не има и дека сме спремни на се за нашата МАКЕДОНИЈА. Не беа проблем постојаните суптилни притисоци кои ги имавме попатно од ACAB, не сметаме дека е проблем пораката (која не смее да се толкува како страв) со која ја најавивме нашата цел, поклонение пред гробот на Великанот. И во овој момент сме свесни дека недостига едукација кај помладите генерации за тоа што значи "здраво ривалство" и веруваме дека е потребно време и генерации за да ги надминеме тие "детски болести". Но, исто така е повеќе од очигледно дека секој кикс се користи за да се направи дополнителен раздор и креирање на негативна енергија помеѓу групите, со опции таа да се испразни кога членови на групата ќе се појават на друг ваков настан или пак на репрезентативно ниво. За оние кои зборуваат за некаков наш "пријателски однос" со "сограѓаните" и божемни заеднички "софри" не би коментирал, затоа што 2001 покажа кој е нашиот однос кон нашата Татковина, а крвта на нашите браќа секогаш ќе не потсетува дека Македонија е светост и за нејзе нема компромис со никого. Помина 4.2.2024, сега слободно може во следните 350 и кусур денови да ја покажуваме со дела нашата љубов кон градот и клубот.
poracaj si i ti senf so amburgerot i drug pat mesto vo skopje na grobot na goce slavete go denot na azbukata so tie sto jadevte amburgeri, taman kaj vas doma e toa pa lepete zaedno tamu nalepnici kolku vi dusa saka
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
1.914
poracaj si i ti senf so amburgerot i drug pat mesto vo skopje na grobot na goce slavete go denot na azbukata so tie sto jadevte amburgeri, taman kaj vas doma e toa pa lepete zaedno tamu nalepnici kolku vi dusa saka
Dali postoi edna tema na forumot kaj sho ti svinjo edna gnasa debela nema da se zamesas i da ja upropastis? Tetris eden glup!
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.044
Поени од реакции
5.812
Нов уникат производ. Чкембарски карти за играње.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom