ТИФОМАНИЈА!

Член од
22 септември 2021
Мислења
175
Поени од реакции
730
Со денешната демонстрација на сила која групата ја прикажа при лош термин и уште полоши резултати, ја затворивме секоја понатамошна дискусија. Светлосни години пред сите други!

Последното гостување полусезонава е веќе зад нас, а пред нас последното коло дома, против екипата на Тиквеш.

За уште една голема победа, за уште едно одлично издание, за нас како група и клубот наш - МОБИЛИЗАЦИЈА!!!Прегледај го приврзокот 400224
Добра бројка за гостување во Среда, плус моменталните резултати... браво
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.300
Поени од реакции
8.089
Капацитетот е тој, има уште простор за напредок, меѓутоа барем за мене вашиот идентитет е ударно знаме на ограда и класика песните со кои си грмите на ракомет, наместо ова подобра би била некоја изведба со шалови, горе - доле и вртење на истите. Мислењето е само мое, а и пишано без мисла да се навреди некој/нешто.
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
705
Поени од реакции
1.589
Капацитетот е тој, има уште простор за напредок, меѓутоа барем за мене вашиот идентитет е ударно знаме на ограда и класика песните со кои си грмите на ракомет, наместо ова подобра би била некоја изведба со шалови, горе - доле и вртење на истите. Мислењето е само мое, а и пишано без мисла да се навреди некој/нешто.
Кај нив нема хемија меѓу играчи навивачи ко што гледам, атмосвера во клубот никаква, секоја утакмица пораз а фрлено имаат огромни парични суми за плати за играчите , така да и ова е многу. Сигурен сум да сврзеа неколку победи дома или добри партии пола од неутралната трибина ке беа во коп кај чкембари.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.300
Поени од реакции
8.089
Кај нив нема хемија меѓу играчи навивачи ко што гледам, атмосвера во клубот никаква, секоја утакмица пораз а фрлено имаат огромни парични суми за плати за играчите , така да и ова е многу. Сигурен сум да сврзеа неколку победи дома или добри партии пола од неутралната трибина ке беа во коп кај чкембари.
Види, за бројката немам замерка, за бројка не треба да се бара замерки, земајќи ги во предвид условите во Македонија, се си е во ред тоа, мислењето ми беше за кореото.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.041
Поени од реакции
5.784
Капацитетот е тој, има уште простор за напредок, меѓутоа барем за мене вашиот идентитет е ударно знаме на ограда и класика песните со кои си грмите на ракомет, наместо ова подобра би била некоја изведба со шалови, горе - доле и вртење на истите. Мислењето е само мое, а и пишано без мисла да се навреди некој/нешто.
Пелистерци е баш напраено за натпреварите во лш на ракомет. Со ударните знамиња шо ги имаме го покривавме официјалниот банер на лш и првата утакмица имавме проблем со то. Да нема понатаму тегнење се напрај Пелистерци во формат каков што е.
Генерално, и ние како група и Пелистер како клуб ја изгубивме шансата која тешко во иднина пак ќе ја имаме да се претставиме во најдобро светло против ракометната елита. Најголемата вина ја сноси клубот, и со цената на картите, и со игрите на терен итн...секако дел од вината оди и на групата. Со Колштад и Кил покажавме дека знајме како треба(на трибини). Штета...плус за нас како група се двете меѓународни гостувања(Киелцe и Загреб).
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.300
Поени од реакции
8.089
Пелистерци е баш напраено за натпреварите во лш на ракомет. Со ударните знамиња шо ги имаме го покривавме официјалниот банер на лш и првата утакмица имавме проблем со то. Да нема понатаму тегнење се напрај Пелистерци во формат каков што е.
Генерално, и ние како група и Пелистер како клуб ја изгубивме шансата која тешко во иднина пак ќе ја имаме да се претставиме во најдобро светло против ракометната елита. Најголемата вина ја сноси клубот, и со цената на картите, и со игрите на терен итн...секако дел од вината оди и на групата. Со Колштад и Кил покажавме дека знајме како треба(на трибини). Штета...плус за нас како група се двете меѓународни гостувања(Киелцe и Загреб).
Пелистерци знамето си е на место, пак, да не бидам погрешно сфатен, мислењето ми беше за кореото, односно за делот со најлоните, кои ако се заменат со шалови трибината, барем според мене би изгледала далеку подобро.
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
103
Поени од реакции
399
Нема жар нема хемија, се изгуби се во овие неколку месеци за жал. Погледнетего пресот Б.А како се смеј, зборва на хрватски, додека фитиљот нерва го јади и со сила дава интервју знај дека не штима работата.
Под итно во тимот да се донеси психолог, тренер, десен и среден бек. И да се напрај нешто повторно шо ќе ја сврзи хемијата меѓу сите нас.Вчера прв пат после толку години да се чувствувам ладно всала без емоци без ништо. Не е ова то шо беше порано за жал, а и публиката не е како порано. Да имавме 2 победи досега а можевме со Кил, и со Загреб вчера јас мислам дека ќе се бараше карта плус за следните натпревари. Народот е разочаран ама пак како викаме и кога губиме и кога водиме ќе те бодриме. Вистинските навивачи никогаш нема да се откажат од клубот макар и последни да сме. Во клубот според мене има голема непослушност од играчите, а и во управата некои си копаат дупки самите околу себе. За оваа работа треба да има одговорност нормално големи пари се фрлат не можи да помини туку така. На полусезона мора метлата да заигра, не само од играчи туку и дел од управа да се сменат некој луѓе оти очигледно е дека им е сеедно. Јас пари да фрлам, резил да ме прат сите екипи, играчите по цел ден јагода киснат сите одделно одат нема меѓу нив хемија, абе манетеги на платата незнам шо чекате, викнетего ПАПАТА нека му кажи како беше шо беше до пред неколку години во каква мизерија беа. Борзаш и Радивојевиќ носот да му падни нема да го кренат, големо его и непокорливи играчи.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
497
Поени од реакции
4.473
Последен натпревар полусезонава, последни 90 минути. Групата е целосно подготвена, полусезонава од навивачки аспект да ја заврши на одличен начин, но за сето тоа си потребен ти. ТИ!

,,Продукција Запад" најавува уште една одлична кореографија, во која ќе биде потребна помош од целиот стадион, на секој присутен!

Вардаровите ултраси од населбата во која црвено-црното, генерациски се пренесува, како дел од идентитетот, слават јубилеј.
15 години Комити Ново Лисиче!

Покрај спектаклот кој се подготвува за натпреварот против Тиквеш, низа на работи се подготвуваат и за собирот, кој започнува во 11:00ч пред стадионот.

Продажба на налепници, капи и гумирани привезоци.

Налепници - 100 ден. пакетче
Капа - 650 ден.
Гумирани привезоци - 250 ден.

Нарачки за новите дуксери, при што ќе треба да се уплати целосната сума од 1800 ден.

Продажба на пиво.

Во недела ја биеме последната битка годинава, остана уште малку. Тешко е, тоа сите го знаме, но дека треба да бидеме тука, тоа треба на сите да ни биде и повеќе од јасно. Комити, Вардарци, на нашето присуство смее да влијае само нашата пркос, која е наша водечка енергија сиот овој период, како и љубовта кон клубот, која МОРА да биде единствена причина поради која стоиме во копот!

ФК Вардар - ГФК Тиквеш (10.12.2023)
Стадион: Борис Трајковски | 13:00ч
Собир: Пред стадион | 11:00ч
Билет: 200 ден.
Сите кои имаат купено членска карта, ќе можат да купат донациска карта, по цена од 200 ден. со цел финансиска помош за клубот и групата.

САКАМЕ БОРБА ДО КРАЈ!
 

Attachments

Член од
14 февруари 2022
Мислења
213
Поени од реакции
1.611
ПЕЛИСТЕР ја заврши полусезоната со уште една победа во низа
ПЕЛИСТЕР 2:1 Осогово

Трето место на табелата со 10 победи, 3 нерешени и 2 порази.

ЧКЕМБАРИ, генерално можиме да бидиме задоволни од изданијата за ова година, браво за сите, за верноста, истрајноста, континуитетот и многу други позитивни особини кои беа забележани во ова година, наскоро и целосно годишно резиме...

Денес поголемиот дел од првото полувреме покрај името на КЕНАН, беа скандирани имињата и на други чкембарски легенди кои оставиле траг во минатото (ТРСКА, ТОМИ, КИЦЕ, како и на СЛАВЕ ПЕТКОВ од браќата Лозари)

Вечна ви слава на сите...
ЧКЕМБАРИ СЕ ВЕЧНИ!
FB_IMG_1702136646315.jpg
 
Член од
2 декември 2022
Мислења
28
Поени од реакции
185

Не е еден транс..кој да ги допамти хехехе
Оваа Komiti fight коцка е одземена во Радовиш на финале Пелистер-Вардар ракомет иначе..бевме несразмерна бројка околу триста особи а навивачите на Вардар околу четириесет..имаше акција/обид за пресметка од неколку наши членови Чкембари/Скинхедс кои заобиколија од зад голот и се упатија на кај навивачите на Вардар околу тројца четворица беа на број и беа спречени од полицијата а во гужвата влезе тогашниот наш водач М..Е кој го водеше дуќанот пелагонка 2 FAN SHOPOT..и се стрча до нивниот дел го тргна со усилие а во тој момент беше удрен со столица во грбо од навивачите од Скопје и влезе во сооблекувалните кој што беа одма од лева страна на метар растојание..сите мислевме Полицијата му го одзете тек на Следниот натпревар со вардар на голема радост го изваде..тоа од мој аспект шо го видов пошто бев на таа утакмица
 
Член од
26 март 2022
Мислења
497
Поени од реакции
4.473
Комити Запад | Најави за денешниот натпревар против ГФК Тиквеш.


Watch this video on Facebook

Watch this video on Facebook

Watch this video on Facebook
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom