ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
21 декември 2014
Мислења
111
Поени од реакции
23
Da tocno, podobro ke bide da stavat uste nekoj paket, samo so razgovor i poraki , bez internet.
Jas na primer vo momentov sum na Luka od 500 denari i zadovolitelno mi e, da mi go ponudat istovo vo TK bi preminal kaj niv.
Luka nema plakanje parking i takvi uslugi.
Vo mesecot trosam od 400 do 700 min., poraki do 100 i okolu 1gb internet.
Bi trebalo da dodadat poveke paketi
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
De bre lugje strpete se i Vip koga pocnuvase pred xx godini prodavase samo sim karticki i samo prepaid, ke se sredat ima vreme pocekajte mesec dva ke bide. Ke dodadat povekje telefoni vo ponudata, pa i ponudite ne se finalni se vrsi revizija na sve. Vip i Telekom sekoi 5-6 meseci menjaat ponudi
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Dogovorot vika deka treba na krajot na mesecot da izgotvat fra kojasto treba da se plati vo rok od 20 dena
Малце ми е проблематично шо во ставот 1 од членот 7 не пишува 0 денари туку линијата е празна...
Кој ми гарантира утре дека они нема да стават некоја сума во нивниот примерок па да ме тужат дека не сум им платил ?
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Малце ми е проблематично шо во ставот 1 од членот 7 не пишува 0 денари туку линијата е празна...
Кој ми гарантира утре дека они нема да стават некоја сума во нивниот примерок па да ме тужат дека не сум им платил ?
Mi dadoa fiskalna i smetkopotvrda istiot den
Kako moze da tuzat :)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Za prvata uplata, neli unapred se plakja prviot mesec
Toa e toj nepovraten nadomest valjda za priklucok... Eve ne znam
Абе види, најверојатно никогаш тоа нема да го направат, да стават хх сума, ама ја секогаш сакам да си бидам сигурен дека утре нема да се замарам со глупости.
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Абе види, најверојатно никогаш тоа нема да го направат, да стават хх сума, ама ја секогаш сакам да си бидам сигурен дека утре нема да се замарам со глупости.
Epa koga ke potpisuvas dogovor ke otvoris oci i ke si prasas sto ti e nejasno i ako nesto ne e vo red so dogovorot ke si reagiras. Jas uste prviot den se zaletav, operatorkata uste ne znaese sto kako treba, sto pati se javi da prasa i sega sto da kliknam ovde. Celi 40 minuti i trebaa da go napravi dogovorot, redica se napravi pozadi mene upm. Umrev od sram i ja i ona :). Mozebi trebalo da stavi nekoja suma tamu ama prv korisnik jbg, ne deka gi opravduvam da ne se razbereme pogresno....
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.711
Поени од реакции
6.878
Абе види, најверојатно никогаш тоа нема да го направат, да стават хх сума, ама ја секогаш сакам да си бидам сигурен дека утре нема да се замарам со глупости.
Сигурно нема да го направат. Не може нивниот примерок да се разликува од твојот, тоа е фалсификат. Не се прави тоа ни за многу поголема сума него телефонска сметка
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Бев прашав сметката за јануари се плаќа најкасно до 15.02 потоа исклучување во 1 правец
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Ne se opravija so Lyca i ne :(
nekoj ovde nekogo zeza.... 10 dena ccccc
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.219
Поени од реакции
3.612
Ja pustile denes i 074 22x xxx serijata , ke ima sega pogolem izbor na broevi*[DOUBLEPOST=1548958949][/DOUBLEPOST]
Ne se opravija so Lyca i ne :(
nekoj ovde nekogo zeza.... 10 dena ccccc
Zalosno vo 2019god, so opstrukcii ama vistinito .....
koga ke vidis tie 3/4 denovi od vip ne mozese dase dobie pa ne od Lyca...
 

Attachments

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Dzabe im e koga site broevi koi sto se poprivlecni za oko ne se dostapni za kupuvanje
 

Kajgana Shop

На врв Bottom