ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
12 јуни 2013
Мислења
100
Поени од реакции
50
Што е со мрежата на Телекабел ? Снемав мрежа ? До Телекабел е или нешто ме зеза телефонот ? До сега не сум имал оваков проблем ...
Автоматски споено мислење:

Имате мрежа? Мислам дека Телеком веќе ја изгасија 3G мрежата, во листа на мрежи не ја гледам. Паралелно со тоа рокна и Телекабел. Не може да се поврзе бар кај мене.
Немам...
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
Што е со мрежата на Телекабел ? Снемав мрежа ? До Телекабел е или нешто ме зеза телефонот ? До сега не сум имал оваков проблем ...
Автоматски споено мислење:


Немам...
Телеком изгасија 3Г, ама виртуелниов скроз рокна, SIM not provisioned, Mobile Network unavailable.

А ги прашував навремено што ќе биде кога ќе гасат 3Г, кога ВоЛТЕ ништо не кажуваа, и еве го моментот дојде.
 
Последно уредено:

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
Update: Се врати сега може да се поврзе на мрежата али на 4G само и само интернет е достапен. При повици е недостапно, не префрла на 2G.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.952
Поени од реакции
6.156
I Prilep e isklucen 3g(izgleda komplet e Off/cela mk)
Samo aj sto isklucuvaat ok/im treba frekfencii,ama zosto ne spremni pusti im na site VoLte posle isklucuvaj...
Neznam sto e finta. Rabotnoto vreme im pocnuva od 7 pa ke vidime u tekot na denot sto soopstenie ke pustat. Robi telekabel mu drema kuro si go prci vo solun.
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
100
Поени од реакции
50
Strumica uste ne funkcionira. Nema mreza nema ni internet.
Мене ми одговорија, да ставам на Aeroplane mode, па да го исклучам Aeroplane Mode ,..И се појави мрежата...Нешто работеле синоќа на мрежата... И кај некој телефони не се појавувала мрежата...
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
709
Поени од реакции
728
Чао 3G, добродојде 2G, кај си бе што те немаше на Телеком да работиш подолго време?
Дали вие сега корисниците на Телекабел ќе добиете VoLTE или Телеком на Телекабел ќе им овозможи неверојатни повици преку 2G, а исто така со оваа мрежа ќе можат да се слушаат корисниците на Телеком?
 

Attachments

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
Мене ми одговорија, да ставам на Aeroplane mode, па да го исклучам Aeroplane Mode ,..И се појави мрежата...Нешто работеле синоќа на мрежата... И кај некој телефони не се појавувала мрежата...
Не работеле ништо туку телеком си ја изгаси 3Г мрежата и овие ги фатија неспремни.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.217
Поени од реакции
3.606
Neznam sto e finta. Rabotnoto vreme im pocnuva od 7 pa ke vidime u tekot na denot sto soopstenie ke pustat. Robi telekabel mu drema kuro si go prci vo solun.
Welcome to 2g#2024 .....decki koja godina bese 2g 1998/9?ta.?
Robi neka si sedi Solun-Tesaloniki,ama neka ne drapa ovde...
Автоматски споено мислење:

Welcome to 2g#2024 .....decki koja godina bese 2g 1998/9?ta.?
Robi neka si sedi Solun-Tesaloniki,ama neka ne drapa ovde...
...mislat za 2g izgleda
 

Attachments

Последно уредено:

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
bez VOLTE ke bide veselo na 2G mreza, napravi restart
Можам да кажам само дека квалитетот на говор на 2Г е многуууууууууууу полош него 3Г. Шум крчење шушкање... Се вративме на '98 технологија.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
825
Поени од реакции
485
Можам да кажам само дека квалитетот на говор на 2Г е многуууууууууууу полош него 3Г. Шум крчење шушкање... Се вративме на '98 технологија.
logicno da e polos, 10 godini razlika megju 2G i 3G e, tesko tie na Telekabel sto se.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
709
Поени од реакции
728
Дали сега имате сите мрежа што сте на Телекабел? Што направија Телекабел, да не средија да имате и VoLTE?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom