ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
28 април 2011
Мислења
270
Поени од реакции
95
На т-мобиле за 236 ден. има пензионерска тарифа. :kafence:

Претерано не сериозен старт. Уште од soon very soon моментите па до сликиве од мобилните што не се гледа ни што мобилен е, а и страната не работи.
Телеком има пензионерска тарифа од236 ден. ама неограничено може да зборуваш само со тие што ја имат истата тарифа. се друго се наплаќа.
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Телеком има пензионерска тарифа од236 ден. ама неограничено може да зборуваш само со тие што ја имат истата тарифа. се друго се наплаќа.
200 минути кон останатите мрежи што е повеќе од доволно за авериџ пензионер.

Не ми е муабетот дека на телеком им е идеална тарифата, туку дека на телекабел не им се баш толку конкурентски пакетиве како што се очекуваше. Тој од 1500 ако е со 4г брзина и барем 300 или 500ГБ е ваљда ок, ама нема каде да провериме.
 
Член од
13 јуни 2018
Мислења
9
Поени од реакции
7
Ponudata e tapa, vo VIP za 799 imas +5GB internet, SMS poraki, pokriensot, usluga i servis sigurno podobri i plus telefon za 0 denari.
Da ne zboruvam doprva problemi so roaming - prashanje dali voopsto raboti roamingot, kako i drugi servisi koi doprva treba da se reshavaat.
Telekabel si pukase vo noga so ovie ponudi.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Ваква понуда немаше кога потпишував договор :icon_lol:
Ponudava bez telefon samo so sim i bez dogovor e 649den,vo Vip.[DOUBLEPOST=1547561641][/DOUBLEPOST]
Ponudata e tapa, vo VIP za 799 imas +5GB internet, SMS poraki, pokriensot, usluga i servis sigurno podobri i plus telefon za 0 denari.
Da ne zboruvam doprva problemi so roaming - prashanje dali voopsto raboti roamingot, kako i drugi servisi koi doprva treba da se reshavaat.
Telekabel si pukase vo noga so ovie ponudi.
Tocno ...ponudite se tapa ....[DOUBLEPOST=1547561700][/DOUBLEPOST]
Не се избрзувајте. Видете прво како ќе им биде мрежата, покриеноста...
Merza ke koristat od Telekom
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Мислам дека најдов кои телефони ќе ги користат :) Врз основа на сликата подолу, треба да се NOA. Линк до нивната страна овде. Тој телефонот доле лево од 6990 денари треба да е NOA Element N1 другите ме мрзи да ги барам.

Инаку NOA се ребребрендирани no name кинески телефони, што не мора да значи ништо. Гледам Noa Element N10 телефонот лапнал награда од европската EISA за best buy телефон.
 
Член од
13 јуни 2018
Мислења
9
Поени од реакции
7
[DOUBLEPOST=1547561641][/DOUBLEPOST]
Tocno ...ponudite se tapa ....[DOUBLEPOST=1547561700][/DOUBLEPOST]
Merza ke koristat od Telekom[/QUOTE]

Od veke aktivni SIM karticki voocliva e razlikata megju pokriensta na telekom i telekabel. Znaci ne e ova mreza vo mreza, pa kao da, super, ke imam ist kvalitet od telekom.
Ne sakam da tvrdam 100% ama telekom verovatno otstapuva delovi od baznite stanici.
Koga ke vlezes vo objekt, vnatre, signalot na telekabel opagja, a na telekom ne![DOUBLEPOST=1547562149][/DOUBLEPOST]NOA e Hrvatski brend
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Мислам дека најдов кои телефони ќе ги користат :) Врз основа на сликата подолу, треба да се NOA. Линк до нивната страна овде. Тој телефонот доле лево од 6990 денари треба да е NOA Element N1 другите ме мрзи да ги барам.

Инаку NOA се ребребрендирани no name кинески телефони, што не мора да значи ништо. Гледам Noa Element N10 телефонот лапнал награда од европската EISA за best buy телефон.
Ништо не прават во Ноа телефоните. Ѓубре невидено.
Него, ќе имаат ли физички продавници или ќе тераат по принципот на Лајка?

Бај д веј, од кога Ноа станаа кинески бренд?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Ништо не прават во Ноа телефоните. Ѓубре невидено.
Него, ќе имаат ли физички продавници или ќе тераат по принципот на Лајка?

Бај д веј, од кога Ноа станаа кинески бренд?
Не се слагам дека се ѓубре невидено, треба да се солидни. Сигурно има по некој модел што е промашен, ама сигурно има и добри.

Мислам дека се најмалку 2 години на пазарот и се хрватски бренд слично како VIVAX, ама се се прави во Кина па овие препродаваат како хрватски бренд. Инаку имаат продажна мрежа во Македонија, како што е наведено на нивната страна и лично имам видено NOA телефон, копија на 3310 кај нас пред едно година дена.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не се слагам дека се ѓубре невидено, треба да се солидни. Сигурно има по некој модел што е промашен, ама сигурно има и добри.

Мислам дека се најмалку 2 години на пазарот и се хрватски бренд слично како VIVAX, ама се се прави во Кина па овие препродаваат како хрватски бренд. Инаку имаат продажна мрежа во Македонија, како што е наведено на нивната страна и лично имам видено NOA телефон, копија на 3310 кај нас пред едно година дена.
нема никаква хардвердска и софтверска поддршка за тие телефони освен кај овластениот, кој и не знам кои се и си ограничен само со нив. Квалитетот е многу сумњива работа.

Јас лично не би ризикувал со НОА телефон. Роби изгледа на тоа ќарува повеќе. Повеќе му се исплати да земе такви телефони за поголем ќар. А народов ќе се ложи, демек ај поефтини се, а првпат слуша за тој бренд.

Ама каков е народецов наш, лесно можеш да го прелажеш со нискобуџетен телефон.

Понудите им се добри, но пак е сумњива работата како ќе биде мрежното покривање и како ќе работи интернетот. Јас мислам дека треба да се почека година дена па после да се види како ќе биде и што.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Stranata e povtorno vo funkcija * no tuka nisto ne ni pisuva nema detali,nema info za roaming,sms kon nadvor itn ......epten skripi ....telefonite gi nema na stranata....
i jas mislam so Noa telefoni nese pravi konkurencija no sekoj start kosta mnogu *ke pocekame da vidime i nekoe infoo + falat mnogu informacii ....

http://telekabel.com.mk/mobilna
 
Последно уредено:

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Stranata e povtorno vo funkcija * no tuka nisto ne ni pisuva nema detali,nema info za roaming,sms kon nadvor itn ......epten skripi ....telefonite gi nema na stranata....
i jas mislam so Noa telefoni nese pravi konkurencija no sekoj start kosta mnogu *ke pocekame da vidime i nekoe infoo + falat mnogu informacii ....

http://telekabel.com.mk/mobilna
Шо оти е во функција, толку џупски направено, не личат на сериозен мобилен оператор.

Ставиле само 3 пакета и толку :facepalm:
 
F

Flatter

Гостин
Нема ништо посебно, новајлии типични слично како лајка мобајл. Исто и тоа срањето со продавањето на тие НОА кинеските телефони демек хрвацки како да не ако сака и Швајцарски нека пише пак се кинески и имат НУЛА подршка за разлика од Шиоми, Самсунг и слични докажаани брендови.

500 денара ама неам опција за неограничени СМС повици исто и што им значи тоа СПЕЦИЈАЛНИ БРОЕВИ? Така да врти сукај подобро е од ВИП пример да си земе човек барем знаеш имаш подршка и услуга иако е на договор.

Да не зборам за веб страницата и дизајно личе како да ја име правено 10 годишно дете... Бедност голема...
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Нема ништо посебно, новајлии типични слично како лајка мобајл. Исто и тоа срањето со продавањето на тие НОА кинеските телефони демек хрвацки како да не ако сака и Швајцарски нека пише пак се кинески и имат НУЛА подршка за разлика од Шиоми, Самсунг и слични докажаани брендови.

500 денара ама неам опција за неограничени СМС повици исто и што им значи тоа СПЕЦИЈАЛНИ БРОЕВИ? Така да врти сукај подобро е од ВИП пример да си земе човек барем знаеш имаш подршка и услуга иако е на договор.

Да не зборам за веб страницата и дизајно личе како да ја име правено 10 годишно дете... Бедност голема...
Брза помош, Полиција, Такси...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom