ТА Евролига 2014/15

Статус
Затворена за нови мислења.

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.233
Поени од реакции
6.739
Ее Звезда,камења едни...Имаа шанси уште у регуларниот дел да заврши утакмицата,решија да бранат и Ерцег му свирна тројка. У првото продолжение имаа 10-тина секунди напад за победа да организираат,се посраа...
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.115
Поени од реакции
4.991
Нека изгубат кога се слепци,имаш добиена утакмица прави фаул ебате неписмени ја па играм двојка
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.233
Поени од реакции
6.739
Иначе тргнато е со рекордиве оваа сезона...Минатото коло Гаудлок го сруши рекордот по постигнати тројки,а на утакмицата Галатасарај-Звезда плејмејкерот на Звезда,Маркус Вилијамс имаше дури 16 асистенции. Исто така Карлос Аројо,плејмејкерот на Галатасарај ги одигра сите 50 минути од натпреварот :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.115
Поени од реакции
4.991
Има ли тема во врска со убиството во Инстанбул на навивач на Звезда? Турциве само до ножи напаѓаат ебаве пичките , Челси кога гостуваше исто беше...[DOUBLEPOST=1416614605][/DOUBLEPOST]https://www.youtube.com/watch?v=3_sNwvgR4Vk Маркус Вилијамс - Рики Рубио во Евролига :D
 
Последно уредено:

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.115
Поени од реакции
4.991
Леле овој Вилијамс со асистенциите Какви акциите имаат уиграно од аут
И овој Калиниќ уште кога играше за Раднички се гледаше дека има нешто посебно.
 
Последно уредено:

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Како го прими Реал со све јајца,а фацата на Руди на клупа беше :pos:.Само реалноста е дека Руди е моторот на Реал бес разлика што е едно обично лигле.за Ласо сум кажал нема што да се трошат зборови за мене главен виновни за тоа што Реал никако да дојде до титула.Ама реално Уникс денеска и шпорет да фрлеа ќе влезеше:pos:.И дефинитивни Ленгфорд заслужува да игра у некој голем тим,иако денеска Џералдс беше главен играч буквално им ја еба мамицата:cuc::cuc:.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.115
Поени од реакции
4.991
А Фишер :P Иначе и јужните соседи го примија добро.
Сума сумарум мислам дека ЦСКА најдобро се покажаа до сега иакп знаат и они како и Реал да ја заебат цела сезона на крај.
П.С. Саникиѕе имал само 28 год .
 
Последно уредено:

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Богами и Фишер ги уби,а и она гомноно Зизис погоди 2,3 тројки.Инаку ваков распад система Макаби не памтим да доживеал у поновава историја:eek:.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Како го прими Реал со све јајца,а фацата на Руди на клупа беше :pos:.Само реалноста е дека Руди е моторот на Реал бес разлика што е едно обично лигле.за Ласо сум кажал нема што да се трошат зборови за мене главен виновни за тоа што Реал никако да дојде до титула.Ама реално Уникс денеска и шпорет да фрлеа ќе влезеше:pos:.И дефинитивни Ленгфорд заслужува да игра у некој голем тим,иако денеска Џерелс беше главен играч буквално им ја еба мамицата:cuc::cuc:.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
?ок грешка ми е,и што со тоа?мада и мислам дека е така како што го напишав.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.233
Поени од реакции
6.739
Горе-доле очекувани резултати ова коло според мене(освен високиот пораз на Реал нормално и убедливата победа на ЦСКА во Израел против Макаби). Уникс Казан на хартија имаат стварно одличен тим сезонава,предводени од Ленгфорд,Фишер(кој што играше у Реал пред 3-4 сезони),Џерелс,Зизис...Имаа проблеми на теренот,но го избркаа Педулакис поранешниот тренер на Панатинаикос и сега под водство на Пашутин. ЦСКА си ја потврди фаворитската улога за висок пласман сезонава по убедливата победа над актуелниот шампион Макаби на негов терен. Едноставно уште првата четвртина создадоа убедлива предност и понатаму само ја одржуваа,во последната пак стиснаа на гаста и ги совладаа со 20 коша разлика. Олимпијакос исто така изгуби убедливо кај Лаборал Куча,па сега само Барселона и ЦСКА останаа непоразени по 7 кола :)
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.210
Поени од реакции
2.058
Има некакво објаснување за тоа што правеа Жалгирис првите десет минути? :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom