Супер коли низ Македонија

Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
... што најверојатно значи дека често ќе го гледаме на паркинг :D

Никој сигурно не знае точна бројка, ама Скопје е преплавено од 911-ки... Што прави ова топлово време, вратот ќе си го укочи човек. И белото Ламбо има веќе од новите таблици.
Кога сме кај ламбото, имам слушнато дека е ново со 140 километри поминато, утре ќе отидам да се уверам дека не е охридското :)
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Кога сме кај ламбото, имам слушнато дека е ново со 140 километри поминато, утре ќе отидам да се уверам дека не е охридското :)
Да, и јас мислам така. Мислам дека не е охридското, затоа и ги ставив сликите. :)
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Онака од прва би рекол дека тоа позади е двокатен во поминување :D
Инаку Лотусот го видов пред месец време на паркингот кај МОБ, го видов кога влегуваше а после го загубив пошто е ненормално низок.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Онака од прва би рекол дека тоа позади е двокатен во поминување :D
Инаку Лотусот го видов пред месец време на паркингот кај МОБ, го видов кога влегуваше а после го загубив пошто е ненормално низок.
Да, двокатен беше :) Не е којзнае колку моќен Лотусов но не е за потценување :)
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
In Europe, there are three models available; the Elise S with a 134 bhp (100 kW; 136 PS), 1.8L Toyota 1ZZ-FE engine and 5 speed manual gearbox (0-60 mph in 5.8s, top speed 127 mph (204 km/h));
Бројките за машината му се тапа ама тежината му пресудува. Види забрзање само :)
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
На YouTube има мал милион видеа каде што се гледа како луѓе "цепаат" панталони излегувајќи од лотус :sneaky: :) ...
Денес Ферари 458 се вози низ СК :)
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Ferrari-то од Битола е, мн убава кола ептен, ја замразив покрај газдата.....стар рчпал, уруп, шанкуре, преценет, мисли Битола негова е, на сред Широк сокак на пешачки точно на средина до Епинал ја паркира, има јадено неколку казни, денес пак таму го видов....да сум од законот ке ја направам коцка оваа кола и око нема да ми трепни.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom