Субвенции за велосипед

Дискусија во форумот 'Велосипедизам' започната од katinakatalina, 6 мај 2016.

 1. silmarillion

  silmarillion Merchant @ Prancing Pony

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  5.318
  Допаѓања:
  9.508
  Прашајте си го градоначалникот.
   
  На Moon Child му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Дејви

  Дејви

  Член од:
  15 мај 2016
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  2
  Велосипедистите се жива напаст за сообраќајот по улиците. Не ги почитуваат правилата сообраќајни како учесници во него, секогаш се агресивни кога реагираат, возат често намерно по места забранети за нивно движење, мора да ставаат маст за болки на дупе константно, не сакаат да носат кациги заштитни ...ееееее...ги мразам велосипедистите.
   
 3. GreenRoot

  GreenRoot ^Зелен^

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  2.005
  Допаѓања:
  1.165
  А вoзaчите се цвеќињa зa мирисaње тaкa? Жити се не треси зелени, или и ти си еден oд oние кoи сметaaт декa велoсипедистите требa дa вoзaт нa трoтoaр меѓу пешaци a не нa улицa дo рaбoт нa кoлoвoзoт.

  Ајт нaзaт вo aвтoшкoлa.

  Sent from my LG-D850 using Tapatalk
   
  На katinakatalina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. katinakatalina

  katinakatalina

  Член од:
  5 мај 2016
  Мислења:
  1.324
  Допаѓања:
  847
  Тебе изгледа ти е страв да возиш точак, можеби и воопшто не знаеш да возиш ниту со помошни тркала....боже, како можеше ваков одговор да дадеш:facepalm: и како за твоја информација, газот никогаш не ме болел и не го мачкам со масти и др.твои замислени глупости.....какви седла постојат, поудобни и од твојата фотеља:):D
   
 5. Дејви

  Дејви

  Член од:
  15 мај 2016
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  2
  Плус смрдат испотени кога ке дојдат на работа и не се пресоблекуваат како што ги фатило дожд понекогаш...ужасно.

  https://www.youtube.com/watch?v=l4Cu1OhQTLs
   
  Последно уредено: 15 мај 2016
 6. katinakatalina

  katinakatalina

  Член од:
  5 мај 2016
  Мислења:
  1.324
  Допаѓања:
  847
  Градот Скопје ќе субвенционира во купување на велосипеди:bravobe:
  Браво за Коцета наш што мисли и за другите :), фала богу, да не се чувствуваат запоставени жителите од другите населби.

  Само се мислам дали во оваа ситуација можно е оваа негова одлука да профункционира?
   
 7. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  6.029
  Допаѓања:
  6.302
  Коцета наш. :pos::pos:

  Се чувствувале запоставени оние кои не се жители на Центар затоа што Општина Центар мисли за жителите на Центар. Па за кого да мисли, за оние на Гази Баба? :ROFLMAO:
   
 8. katinakatalina

  katinakatalina

  Член од:
  5 мај 2016
  Мислења:
  1.324
  Допаѓања:
  847

  Аххххх, повторно ти..:facepalm: само демнеш и едвај чекаш на некого да му се изнасмееш без везе:confused: гарантирам дека и ти самиот незнаеш за што се кекерезиш, само не си ти крив, болеста е крива, те жалам:( кај тебе очигледно се лачи преобилно хормонот на зајадливост и цинизам..е тоа ти е, душиче:(


  Досега имаа привилегија само жителите од центар да добијат субвенции за точак, сега можат сите граѓани ос подрачјето на Скопје, дури и ти сега имаш шанси да си купиш точаче од 4000 ден. и наместо да висиш 24 часа на форумов и да јадеш бурек, фино лепо ќе си се возикаш низ нашиот убав град(y)

  Прашањето ми беше дали ќе успее оваа одлука поради завршување на мандатот на градоначалниците или нема везе, ќе си работат они до 31.12.2017 год.!?
   
 9. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  6.029
  Допаѓања:
  6.302
  Ќе успее, Коцета ваш секогаш наоѓал начин да го заобиколи законот.
  Мене не ми е јасно зошто другите се чувствувале запоставени кога се работи за проект на Општина Центар.
   
 10. katinakatalina

  katinakatalina

  Член од:
  5 мај 2016
  Мислења:
  1.324
  Допаѓања:
  847
  Ај не биди буквалиста..ете добро, да ти направам мерак, заборавив поднаводници да ставам.
   
 11. RebelMk

  RebelMk ₪ ₪ ₪

  Член од:
  18 октомври 2010
  Мислења:
  1.300
  Допаѓања:
  599
  Земајте субвенции, додајте си некој денар за подобар и сите на точак :) Убајна :D
   
  На DonExo и katinakatalina им се допаѓа ова.
 12. DonExo

  DonExo Apex

  Член од:
  1 ноември 2012
  Мислења:
  294
  Допаѓања:
  170
  Или дечково ве јако истрола... или е стварно дегениште право :)

  Инаку и мене ме интересира темава, па еве ме тука прв пат :)
  Почнаа субвенциите, има некој што пробал, што земал?
  Некој онлајн документ нешто да читнеме со условите, има шанси да се најде ?
   
 13. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.008
  Допаѓања:
  809
  Копија од фискалната сметка за точакот и твоја трансакциска сметка приложуваш во Град Скопје, и толку - чекаш да ти ги исплатат средствата.
  http://www.skopje.gov.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=785
   
  На Takak4 и DonExo им се допаѓа ова.
 14. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  758
  Допаѓања:
  550
  Now kids, this ^ is a troll.
   
 15. DonExo

  DonExo Apex

  Член од:
  1 ноември 2012
  Мислења:
  294
  Допаѓања:
  170
  Се има некои информации до каде се стигнати со исплаќањето на субвенциите?
  Има некој овде од форумот добиено веќе ?
   

Сподели преку: