Субвенции за велосипед

Член од
15 мај 2016
Мислења
17
Поени од реакции
2
Велосипедистите се жива напаст за сообраќајот по улиците. Не ги почитуваат правилата сообраќајни како учесници во него, секогаш се агресивни кога реагираат, возат често намерно по места забранети за нивно движење, мора да ставаат маст за болки на дупе константно, не сакаат да носат кациги заштитни ...ееееее...ги мразам велосипедистите.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.129
Велосипедистите се жива напаст за сообраќајот по улиците. Не ги почитуваат правилата сообраќајни како учесници во него, секогаш се агресивни кога реагираат, возат често намерно по места забранети за нивно движење, мора да ставаат маст за болки на дупе константно, не сакаат да носат кациги заштитни ...ееееее...ги мразам велосипедистите.
А вoзaчите се цвеќињa зa мирисaње тaкa? Жити се не треси зелени, или и ти си еден oд oние кoи сметaaт декa велoсипедистите требa дa вoзaт нa трoтoaр меѓу пешaци a не нa улицa дo рaбoт нa кoлoвoзoт.

Ајт нaзaт вo aвтoшкoлa.

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Велосипедистите се жива напаст за сообраќајот по улиците. Не ги почитуваат правилата сообраќајни како учесници во него, секогаш се агресивни кога реагираат, возат често намерно по места забранети за нивно движење, мора да ставаат маст за болки на дупе константно, не сакаат да носат кациги заштитни ...ееееее...ги мразам велосипедистите.
Тебе изгледа ти е страв да возиш точак, можеби и воопшто не знаеш да возиш ниту со помошни тркала....боже, како можеше ваков одговор да дадеш:facepalm: и како за твоја информација, газот никогаш не ме болел и не го мачкам со масти и др.твои замислени глупости.....какви седла постојат, поудобни и од твојата фотеља:):D
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
17
Поени од реакции
2
Плус смрдат испотени кога ке дојдат на работа и не се пресоблекуваат како што ги фатило дожд понекогаш...ужасно.

https://www.youtube.com/watch?v=l4Cu1OhQTLs
 
Последно уредено:
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Градот Скопје ќе субвенционира во купување на велосипеди:bravobe:
Браво за Коцета наш што мисли и за другите :), фала богу, да не се чувствуваат запоставени жителите од другите населби.

Само се мислам дали во оваа ситуација можно е оваа негова одлука да профункционира?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Коцета наш. :pos::pos:

Се чувствувале запоставени оние кои не се жители на Центар затоа што Општина Центар мисли за жителите на Центар. Па за кого да мисли, за оние на Гази Баба? :ROFLMAO:
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Коцета наш. :pos::pos:

Се чувствувале запоставени оние кои не се жители на Центар затоа што Општина Центар мисли за жителите на Центар. Па за кого да мисли, за оние на Гази Баба? :ROFLMAO:

Аххххх, повторно ти..:facepalm: само демнеш и едвај чекаш на некого да му се изнасмееш без везе:confused: гарантирам дека и ти самиот незнаеш за што се кекерезиш, само не си ти крив, болеста е крива, те жалам:( кај тебе очигледно се лачи преобилно хормонот на зајадливост и цинизам..е тоа ти е, душиче:(


Досега имаа привилегија само жителите од центар да добијат субвенции за точак, сега можат сите граѓани ос подрачјето на Скопје, дури и ти сега имаш шанси да си купиш точаче од 4000 ден. и наместо да висиш 24 часа на форумов и да јадеш бурек, фино лепо ќе си се возикаш низ нашиот убав град(y)

Прашањето ми беше дали ќе успее оваа одлука поради завршување на мандатот на градоначалниците или нема везе, ќе си работат они до 31.12.2017 год.!?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Аххххх, повторно ти..:facepalm: само демнеш и едвај чекаш на некого да му се изнасмееш без везе:confused: гарантирам дека и ти самиот незнаеш за што се кекерезиш, само не си ти крив, болеста е крива, те жалам:( кај тебе очигледно се лачи преобилно хормонот на зајадливост и цинизам..е тоа ти е, душиче:(


Досега имаа привилегија само жителите од центар да добијат субвенции за точак, сега можат сите граѓани ос подрачјето на Скопје, дури и ти сега имаш шанси да си купиш точаче од 4000 ден. и наместо да висиш 24 часа на форумов и да јадеш бурек, фино лепо ќе си се возикаш низ нашиот убав град(y)

Прашањето ми беше дали ќе успее оваа одлука поради завршување на мандатот на градоначалниците или нема везе, ќе си работат они до 31.12.2017 год.!?
Ќе успее, Коцета ваш секогаш наоѓал начин да го заобиколи законот.
Мене не ми е јасно зошто другите се чувствувале запоставени кога се работи за проект на Општина Центар.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Ќе успее, Коцета ваш секогаш наоѓал начин да го заобиколи законот.
Мене не ми е јасно зошто другите се чувствувале запоставени кога се работи за проект на Општина Центар.
Ај не биди буквалиста..ете добро, да ти направам мерак, заборавив поднаводници да ставам.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Земајте субвенции, додајте си некој денар за подобар и сите на точак :) Убајна :D
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Велосипедистите се жива напаст за сообраќајот по улиците. Не ги почитуваат правилата сообраќајни како учесници во него, секогаш се агресивни кога реагираат, возат често намерно по места забранети за нивно движење, мора да ставаат маст за болки на дупе константно, не сакаат да носат кациги заштитни ...ееееее...ги мразам велосипедистите.
Или дечково ве јако истрола... или е стварно дегениште право :)

Инаку и мене ме интересира темава, па еве ме тука прв пат :)
Почнаа субвенциите, има некој што пробал, што земал?
Некој онлајн документ нешто да читнеме со условите, има шанси да се најде ?
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Или дечково ве јако истрола... или е стварно дегениште право :)

Инаку и мене ме интересира темава, па еве ме тука прв пат :)
Почнаа субвенциите, има некој што пробал, што земал?
Некој онлајн документ нешто да читнеме со условите, има шанси да се најде ?
Копија од фискалната сметка за точакот и твоја трансакциска сметка приложуваш во Град Скопје, и толку - чекаш да ти ги исплатат средствата.
http://www.skopje.gov.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=785
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Велосипедистите се жива напаст за сообраќајот по улиците. Не ги почитуваат правилата сообраќајни како учесници во него, секогаш се агресивни кога реагираат, возат често намерно по места забранети за нивно движење, мора да ставаат маст за болки на дупе константно, не сакаат да носат кациги заштитни ...ееееее...ги мразам велосипедистите.
Now kids, this ^ is a troll.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Се има некои информации до каде се стигнати со исплаќањето на субвенциите?
Има некој овде од форумот добиено веќе ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom