Студентски домови

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
шо, ти да не си дежурниот полицаец ?
Не сум дежурен полицаец ама ме интересира што те толку изнервира околу конкурсот, баш ме интересира дали и воопшто си го прочитал конкурсот?
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Ај некој што ќе носи документи овие денови нека пише поточно како оди процедурата, да не им текне да бараат и нешто што не е наведено во конкурс :)
Благодарам однапред
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Зашто да се плаќа за семејно материјално ? Минатата година ги зедов без пари,
тoj таму ми велеше ако допишам било што за намената на семејно материјалното треба да платам, па зедов заокружив за сместување во социјална установа :icon_lol:
Абе дечки јас сега појдов да аплицирам за семејно материјално. И стварно за студентски стипендии и кредити не се наплака и за било сто од наведеното . Од тие што погоре напишавте дека сте се снашле без плаќање можи да кажите дали нешто проблем ви правеа или ништо не ви рекоа кога ги предадовте апликациите? Мене ме праша тетката за што ти е ја и велам за студентски стипендии па нешто ми се запна демек кај има сега за стипендија ова она . :confused: Сериозно, ќе се случи нешто ако аплицирам за нешто од тие понудените а го искористам за студентскиве домови ?
 

Aki_7

***Train Hard Go Pro***
Член од
15 септември 2008
Мислења
79
Поени од реакции
33
Ај ако може некој да ми ги пиша по ПП или тука сите дукументи што треба да се поднесат за сместување во студентски дом ве молам?
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Бидејќи сега ќе бидам прва, прво треба да ме примаат на факултет па потоа аплицирам? или?
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Не сум дежурен полицаец ама ме интересира што те толку изнервира околу конкурсот, баш ме интересира дали и воопшто си го прочитал конкурсот?

Како да не е доволен фактот шо резултатите ги даваат во 5 за 2, убаво ја објасни процедурата погоре NorahJones, нема потреба да ја развлекувам на широко и долго. И не знам пак на тебе шо ти е толку сјајно во врска со него штом си се запнал веќе.
 
Член од
13 јуни 2012
Мислења
29
Поени од реакции
8
Две прашања:
1. Дали мора најпрво да се регистрираш на нет, па потоа да ги носиш документите, или не мора на нет, и може веднаш таму?
2. И, ако мора прво на нет, до кога трае рокот за пријавување на нет (со документи најдов).
Извинете што пишувам овде, но не за студентски туку за ФАКУЛТЕТ. Фала на одговорите. :)
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Две прашања:
1. Дали мора најпрво да се регистрираш на нет, па потоа да ги носиш документите, или не мора на нет, и може веднаш таму?
2. И, ако мора прво на нет, до кога трае рокот за пријавување на нет (со документи најдов).
Извинете што пишувам овде, но не за студентски туку за ФАКУЛТЕТ. Фала на одговорите. :)
Мора на нет, рок нема строго определен, ама треба да аплицираш најмалку ден два пред да носиш документи.
 
Член од
18 септември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
6
Јас како бруцош каде во кои студентски домови ке можам да аплицирам ? Би сакал да сум во Гоце бидејќи ќе ми биде поблиску до факулетот ама како што читам таму не примат 1година студенти или од оваа година нешто е сменето ? Helppp :eek:
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Јас како бруцош каде во кои студентски домови ке можам да аплицирам ? Би сакал да сум во Гоце бидејќи ќе ми биде поблиску до факулетот ама како што читам таму не примат 1година студенти или од оваа година нешто е сменето ? Helppp :eek:
Еден другар беше прва во Гоце, односно прво во Стив но се префрли (имаше врски само не знам што како направил)
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Луѓе што е тоа со заверка на документи кај нотар, болни ли се овие и затоа да дадам 2000 денара треба ? Од кај што се неписмени на едниот лист каде што потпишуваш дозвола за користење на податоци пишале за стипендија а не студентски дом, резултати требало на 15 септември оти од 16 почнуваме секако, и шта речи ?

Дај нека пише некој што како со тие заверувања ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom