Студентски домови

Џ

ЏинЏер

Гостин
Стварно, кажете за тоа со молбата, а ме интересира и дали вадите уверение за положени испити од факултетот или само тој листот што е прикачен во документите го потполнувате?
Само листот го потполнуваш, ама треба да ти го потпишат на факултет.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.932
Поени од реакции
12.431
Стварно кажете кај тековна година која година треба да напишеме, јас напишав прва пошо технички уште сум прва, кажете ако не е вака дур не е касно да сменам.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Стварно кажете кај тековна година која година треба да напишеме, јас напишав прва пошо технички уште сум прва, кажете ако не е вака дур не е касно да сменам.
Ја пишав годината што сега ќе ја запишам, ама не сум сигурна... ич не ми текнува лани што пишав :/
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
32
Поени од реакции
23
Каква е таа молба што треба да се достави во 2 примерока и што е тоа заверена декларација за прием на плата , од каде треба да се подигне?
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Каква е таа молба што треба да се достави во 2 примерока и што е тоа заверена декларација за прием на плата , од каде треба да се подигне?
Декларација за прием на плата се однесува само на приватните фирми и се подигнува од таму веројатно.
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Стварно кажете кај тековна година која година треба да напишеме, јас напишав прва пошо технички уште сум прва, кажете ако не е вака дур не е касно да сменам.
пиши втора :D
 
Член од
18 септември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
6
Оваа година ќе бидам бруцош и планирам да одам во студентски дом , ќе сака некој да ми каже што документи ќе ми се потребни за да можам веќе тоа да го спремам ?
 
Член од
29 август 2012
Мислења
51
Поени од реакции
2
Член од
29 февруари 2008
Мислења
17
Поени од реакции
3
Зошто не го отвора smestuvanje.mon.gov.mk?
Резултати кога ќе има?
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
А дали треба копиите од свидетелствата и дипломата да се заверат на нотар , прочитав негде на форумот за тоа ?
Нема потреба од заверка на нотар за студентски, но не е лошо да си направиш и заверени копии за да имаш кај тебе пошто оригиналите ти ги задржуваат на факс.
Зошто не го отвора smestuvanje.mon.gov.mk?
Резултати кога ќе има?
Резултати на 29ти.
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Прелиминарните резултати од конкурсот за студентите од II година и повисоките години ќе бидат објавени на 15.08.2012 година на огласните табли во студентските домови каде конкурирал студентот и на интернет порталот www.smestuvanje.mon.gov.mk/apliciraj.
Ова го сретнав некаде по фејсбукот, како и да е би требало резултати пред 20ти да има , оти до тогаш е рокот за поднесување документи
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
17
Поени од реакции
3
Нема потреба од заверка на нотар за студентски, но не е лошо да си направиш и заверени копии за да имаш кај тебе пошто оригиналите ти ги задржуваат на факс.
Резултати на 29ти.
Глупости. Од кај ќе знам дали сум примен па да носам документи? Ќе се акам јас по жештиниве по стопати.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Како да се носат документи кога не знаеме дали сме примени, годинава гледам многу измени има али нема логика да потрошам 1000 ка за пат за носење на документи, да губам дневница од работа, и пари за документи се на се 2000 денари ќе се соберат, а ако не сум примен џабе е сето.
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Ова го сретнав некаде по фејсбукот, како и да е би требало резултати пред 20ти да има , оти до тогаш е рокот за поднесување документи
Друже не си го ни прочитал тоа што си го цитирал. Види за која година е тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom