Студентски домови

Член од
28 јуни 2013
Мислења
316
Поени од реакции
1.940
Абе никогаш нема да биде од нас држава се додека се трче како прле пред магаре. Зошто сега ова го објавуваат прво? Објави ги резултатите, па после ова.
 
B

BooBojan

Гостин

Знаеш шо е најинтересно,мене кога ми го спомна тоа дека ќе има т.н. втора шанса ми изгледаше смешно.
Овде нешто чкрипи,како може толку доверлива информација,да помине така низ шала,сместување е не е зафраканција.
Не ми се верува што се случува...
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Како ќе ви го шлапосаат, посебно на тие што ќе бидат одбиени и во 5 до 12 ќе треба станови да бараат...
Како и да е целава работа со нов конкурс ме тера да мислам дека тек сеа сите со врски ќе се изнапикаат...
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
И јас сум малце како потресена. Ноу хоуп фор маседониан рејс.
Сега заедно со бруцошите ќе треба да се носат документи . И пак ќе има гужва и пак по пет пати ќе враќаат. Ако секако ништо не не кошта. Патот бесплатен, докуметите исто !
На студенти ќе заработуваат . Говеда!
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
И јас сум малце како потресена. Ноу хоуп фор маседониан рејс.
Сега заедно со бруцошите ќе треба да се носат документи . И пак ќе има гужва и пак по пет пати ќе враќаат. Ако секако ништо не не кошта. Патот бесплатен, докуметите исто !
На студенти ќе заработуваат . Говеда!

Новото аплицирање е само електронски
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Значи ова само во Македонија го има. Па објави резултати будало една, а тие што ги нема на листата нека си аплицираат повторно. Сега ќе вадам пак потврди, ќе плаќам 300 ден. плус административни такси, ќе плаќам карти за автобуси... А резултати кога ќе има на 15-ти Септември? Кога ќе барам стан во 5 до 12?
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
А документите ?

Со повторниот оглас за сместување одбиените имаат нова можност да аплицираат зашто речиси половина од пријавите на првиот оглас доставиле неточни информации за семејни примања што не се совпаѓаат со податоците од Управата за јавни приходи.

* Ако е веќе вака, никој не им е крив на тие што се одбиени.
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Ете само ти си информиран изгледа така, јас ти кажувам дека оваа година нема влез со партиски книшки ниту во пелагонија, на вработените му е забрането да внесуваат (зборувам за македонците, за браќата незнам), а партиски списоци нема оваа година од сигурен извор ;)
не биди сигурен :)
Значи можно е и да нема денес. Има да се изначекаме тогаш. Страната не ја отвара и тешко дека ќе ја отвори во поскоро време. Откако заврши конкурсот е блокирана.
Незнаат поинаку и ја искучуваат страната. Тоа се случува поради необразован кадар.
 
Член од
11 јануари 2012
Мислења
78
Поени од реакции
22
Вечер конечни листи, утре нов конкурс. Убаво ќе се знае кој треба повторно да аплицира.
Инаку ако ви биле соодветни документите со податоците од електронската пријава, сигурно ќе се прочитате на конечен список.
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Вечер конечни листи, утре нов конкурс. Убаво ќе се знае кој треба повторно да аплицира.
Инаку ако ви биле соодветни документите со податоците од електронската пријава, сигурно ќе се прочитате на конечен список.
И да е точно и да е неточно е неточно, this is our country :)

btw. :D
Фатил македонец риба во реката, ја однесол дома и рекол на жена му да ја зготви.
- еве ти една риба, земи ја и да ја испржиш!
- Нема масло.
- Епа испржи ја со свинска маст.
- Добро бе човек ти од небода не падна?! Со шо да купам маст и масло кога пари немаме!
- Добро ма, тогаш свари ја!
- Ни вода немаме. Вчера ни ја исклучија оти не сме платиле од лани!
Човека нервозен се вратил кај реката и ја фрлил. Излегнала рибата од реката и почнала да вика:
- ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА !!
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Со повторниот оглас за сместување одбиените имаат нова можност да аплицираат зашто речиси половина од пријавите на првиот оглас доставиле неточни информации за семејни примања што не се совпаѓаат со податоците од Управата за јавни приходи.

* Ако е веќе вака, никој не им е крив на тие што се одбиени.
Аха да , сега во сеното игла ќе бараме. Како предходните години ова го немаше па сега 50 проценти не се софпаѓале апликациите. Годинава е посебна песна која што си ја компонираа од министерство.
 
Член од
11 јануари 2012
Мислења
78
Поени од реакции
22
Аха да , сега во сеното игла ќе бараме. Како предходните години ова го немаше па сега 50 проценти не се софпаѓале апликациите. Годинава е посебна песна која што си ја компонираа од министерство.
Претходните години и ќоро и сакато со врски бевме влезени, никој не ни гледаше дали се совпаѓаат податоците.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Претходните години и ќоро и сакато со врски бевме влезени, никој не ни гледаше дали се совпаѓаат податоците.
Годинава е исто само шо е фасадирано со сите овие работи :cenzura:
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Претходните години и ќоро и сакато со врски бевме влезени, никој не ни гледаше дали се совпаѓаат податоците.
И оваа година ќе биде исто, тие што си се паши - паши ќе си бидат, ќе си продаваат места ќе си седат бесплатно ... во некои од домовите ќе живеат вработени, неженети/немажени, разведени, бездомници и сл., а студентите на кои навистина им треба место ќе плаќаат станови и с-ки - ќе живеат на кредити за државата во иднина да се фали на нивниот труд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom