Студентски домови

Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Мене не ми е јасно кој треба да се потпише кај ова РАКОВОДИТЕЛ и ШЕФ НА СМЕТКОВОДСТВО во листот за жиранти??? :mad: Ај некој што знае нека каже :pipi:

И да... некој нешто ми спомна дека и за вселување требало да се извадат потврди од платите на родителите. Аман, пак ли?
 
Член од
11 јануари 2012
Мислења
78
Поени од реакции
22
Мене не ми е јасно кој треба да се потпише кај ова РАКОВОДИТЕЛ и ШЕФ НА СМЕТКОВОДСТВО во листот за жиранти??? :mad: Ај некој што знае нека каже :pipi:

И да... некој нешто ми спомна дека и за вселување требало да се извадат потврди од платите на родителите. Аман, пак ли?
Зависи кај ти работат жирантите.
Раководителот и шефот на сметководство се претпоставени, треба нивни потписи и печат од фирмата/претпријатието... Не мора да е званично раководител, шеф, сметководител... на пример мене балгајник ми се потпиша кај раководител, а кај шеф-директорката :свиркам:

Тоа за потврди за плати не требаат при вселување.:)
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Зависи кај ти работат жирантите.
Раководителот и шефот на сметководство се претпоставени, треба нивни потписи и печат од фирмата/претпријатието... Не мора да е званично раководител, шеф, сметководител... на пример мене балгајник ми се потпиша кај раководител, а кај шеф-директорката :свиркам:

Тоа за потврди за плати не требаат при вселување.:)
Раководителот и шефот на сметководство на фирмата кај што работи жирантот така?
 
Член од
12 август 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
А да прашам дали при вселување да носам перница и ќебе ?
Глупаво прашање е знам ама стварно не знам :confused:
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
А да прашам дали при вселување да носам перница и ќебе ?
Глупаво прашање е знам ама стварно не знам :confused:
Да.
И перница и ќебе и чаршав за душекот... За почеток овие работи ти се доволни. После тоа ќе приметиш дека нема и ништо друго па постепено ќе си земаш и се друго шо ќе користиш
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Meне сега ми текна дека им однесов два листови со жиранти зошо не знаев дали треба од кај жирантиве раководителот или од студентскиов дом. И едниот лист ми е потпишан со раководител и шеф на сметководство, другиов не и двата ми ги зеде.

Сега ме интересира дали секогаш ги местат бруцоши со бруцоши?
Ме зачуди зошо на сите бруцоши шо беа им дадоја соби горе на седми негде спрат, а мојава е на втор.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Meне сега ми текна дека им однесов два листови со жиранти зошо не знаев дали треба од кај жирантиве раководителот или од студентскиов дом. И едниот лист ми е потпишан со раководител и шеф на сметководство, другиов не и двата ми ги зеде.

Сега ме интересира дали секогаш ги местат бруцоши со бруцоши?
Ме зачуди зошо на сите бруцоши шо беа им дадоја соби горе на седми негде спрат, а мојава е на втор.
Ако си бо Пелагонија на 2ри со Албанци ќе бидеш.:D
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
А на тоа листот за жиранти треба печати од фирмата на жирантите? И на кое место (ако треба)?

Меница од банка така? Што е тоа меница? Што се пишува на истата?

Некој др. документ освен уплатници, копји од лк, жиранти и меница??
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ако си бо Пелагонија на 2ри со Албанци ќе бидеш.:D
Сабота ќе видиме :)
Нема сигурно во сите Албанци јас да се избацам таму:icon_lol:

А на тоа листот за жиранти треба печати од фирмата на жирантите? И на кое место (ако треба)?

Меница од банка така? Што е тоа меница? Што се пишува на истата?

Некој др. документ освен уплатници, копји од лк, жиранти и меница??
Јас си имав печати за секој случај, иако мислам дека и не треба.
Меница си купуваш од банка или од книжара 100 денари и ја даваш непополнета.

Друго ништо, таму ќе ти дадат некои листови да пополнуваш.
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Има некој отидено во Пелагонија? Соби како што? Они ти дават која ќе му текне нели? Кога најкасно може да се отиде?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Има некој отидено во Пелагонија? Соби како што? Они ти дават која ќе му текне нели? Кога најкасно може да се отиде?
Најкасно до петок. Јас бев вчера се сместив. :D
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Најкасно до петок. Јас бев вчера се сместив. :D
Собата ти си ја бираш и цимерите или? Може ли да ми се падне некоја со печурки израснати по ѕидовите? :D

Изгледа јас најпоследен ќе одам од сите студенти, сите навреме си ја спотерале работата. Ќе ме сместат во некој подрум :facepalm:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Собата ти си ја бираш и цимерите или? Може ли да ми се падне некоја со печурки израснати по ѕидовите? :D

Изгледа јас најпоследен ќе одам од сите студенти, сите навреме си ја спотерале работата. Ќе ме сместат во некој подрум :facepalm:
Абе сеа кој како ќе си ја намести.:D
 
Член од
26 мај 2009
Мислења
73
Поени од реакции
2
луѓе знае ли некој што продава кревет во некој од студентскиве домови (пожелно е во стив) али може и во другиве не е проблем да ми остави фб или тел. ?????
--- надополнето: 11 септември 2012 во 13:53 ---

парно!? друже ке ти изгорат до коска со парно 85м2 парно па тоа е ептен..

Во стив ке си појдеш и ке си го бараш мачката од Делчево е и ке му понудиш некоја цена не лупај одма 100 евра пониско значи и ке те смести...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom