Струмица

V

Viktoranius

Гостин
:pusk:
Kolko samo nema vrska..Jas zavrsih u zemjodelskoto-prehramben tehnicar pa sega sum zapisana na fakultet angliska filologija..Od mojta struka so bese moose da se zapisas na so sakas..I plus 4god air si videh:pos2:
Па и јас тва викам, ем си го ладаме ем оценки добиваме.:pos:



Виа, немате појма од живото, у гимназијата не учат колку шо им се напумпани оценките, виа си го ладате, ама ... тама сте ојдени и да учате, никој не ве тере на сила. Виа ...
Ништо не те разберах.

Знам јас у гимназијата колко учат, имам другаре там и кога и да им се јавам они се учат.:pos:

А за тва дали сме ојдани там да учаме не би кажал. Ако сакаах да учам ќе одаах у гимназијата, јас ујдех там за да си го ладам и да ги поминам тиа 4 години како паша.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Да? Али после тие четири години ќе работиш како амал, а друѓите ќе си поминуваат како " паша "
 
Г

Грејвдигер

Гостин
А1ТЕАМ, шо не препишуваш на Каракаљашо, или на Џочето социологија?

Ќе има " Борче, у офсајд си =)) "
не сум у гимназијата... :)

а тај Џочето... тај просеничкиот ли е? ххе

А за дисциплината мислам дека тва не е до учениците тва е до професоро он ако не знае да те ставе у ред ти ного јасно дека ке праваш на часовите шо сакаш плус тва професор над 55 години веќе неможе да предава исто как шо е предавал коо е бил помлад..... А пример да ти дадам за у каубојското Веселинка е професорка по електро па оди ти на неа ако имаш срце прави така или па на нејнио колега Ѓорѓи Коцев или па на "Црна Снежа? На мене лани ми предава и Веселинка и Коцев и коо ми кажуваа да седам мирен оти они можеле ного да ме заебат јас се праваах "Фраер" на чосовто и затава саа пак сум си прва година ме понавлаа и ич окото не им трепна...........:toe::pos2::pos2::pos2:
заебаваш или...?:nesvest: Саа на шо си запишан... ?

ке препишува ама ке оде со внуците на школо после...:pos2:
глеј си ти тама за тебе, ти да не одаш со внуцте на школо :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
665
Поени од реакции
2
:pusk:

Па и јас тва викам, ем си го ладаме ем оценки добиваме.:pos:





Ништо не те разберах.

Знам јас у гимназијата колко учат, имам другаре там и кога и да им се јавам они се учат.:pos:

А за тва дали сме ојдани там да учаме не би кажал. Ако сакаах да учам ќе одаах у гимназијата, јас ујдех там за да си го ладам и да ги поминам тиа 4 години како паша.
samo edno ke ti kazam u gimnazijata samo odi na casove sekak mines i takva so 3 samo da sedes na cas a u kaubojskoto i u zemjodelskoto od 2 jas kak so znam u tii drvno mehanicare mehatronicare nema pogolema ocenka taka lee??a inace kolku se uce u gimnazijata zavisi na koj profesor ima nekoj so terat nogoo za 4 i 5 ama kaj poveketo taka se mine.:helou:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Па и јас тва викам, ем си го ладаме ем оценки добиваме.:pos:

...

Ништо не те разберах.

Знам јас у гимназијата колко учат, имам другаре там и кога и да им се јавам они се учат.:pos:

А за тва дали сме ојдани там да учаме не би кажал. Ако сакаах да учам ќе одаах у гимназијата, јас ујдех там за да си го ладам и да ги поминам тиа 4 години како паша.
Ај молим те, изгледа ного си разлигавен од дома, ного глупаво размислуваш, уствари знам дека нема да се согласаш со мене, ќе ми противречаш, ама коо ќе завршаш школо и ќе дојдаш до некој степен на зрелост, ќе прааме тогај маабет.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
samo edno ke ti kazam u gimnazijata samo odi na casove sekak mines i takva so 3 samo da sedes na cas a u kaubojskoto i u zemjodelskoto od 2 jas kak so znam u tii drvno mehanicare mehatronicare nema pogolema ocenka taka lee??a inace kolku se uce u gimnazijata zavisi na koj profesor ima nekoj so terat nogoo za 4 i 5 ama kaj poveketo taka se mine.:helou:
Еми шо сакаш да има повеќе од двојка, ја другар ти кажа со правиле на часовето. Тава може да се каже оти е школо за глупости, оти повеќе учат да прааат глупости отколко тава шо треба, и после ќе одиле на факлутет =)).. Шо ќе праат там, ќе им трошат паарте на родитељто?

А тава за 3ка само да седаш, грешка си. Има ного ученици со кецове на тромесечија, само на крајта ретко се оде на полагане ( или се понављува ).
 
V

Viktoranius

Гостин
Ај молим те, изгледа ного си разлигавен од дома, ного глупаво размислуваш, уствари знам дека нема да се согласаш со мене, ќе ми противречаш, ама коо ќе завршаш школо и ќе дојдаш до некој степен на зрелост, ќе прааме тогај маабет.
Как размислувам така размислувам не е твоо работа.

Да? Али после тие четири години ќе работиш како амал, а друѓите ќе си поминуваат како " паша "
Сигурен си ?

Од кај знаеш што планирам да правам после средно ?
И на пример тие од гимназијата кога ќе завршат 4 година си мислиш ли дека ако не одат на факултет ќе имат асална работа ?
 

Super boy

Juventino
Член од
5 јуни 2007
Мислења
478
Поени од реакции
0
Как размислувам така размислувам не е твоо работа.



Сигурен си ?

Од кај знаеш што планирам да правам после средно ?
И на пример тие од гимназијата кога ќе завршат 4 година си мислиш ли дека ако не одат на факултет ќе имат асална работа ?
Abe sakat da ti kazat oti ti cim gi minas tie 4 godini kako "pasa" nemozas na nekoj jak fakultet da odas...tava e sigurno :) i za taj primero, da ne preteram ama 90% od gimnazijata odat posle na fax, a od zemjodelskoto 90% ne odat:)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
заебаваш или...?:nesvest: Саа на шо си запишан... ?





Саа сум Монтер за Сува Градба а лани си бех најдобрата струка шо га има у каубојското Електро Техничар за Електроника и Телекомуникации, ама и тешка беше ного. По другите предмети имаах да кажам солидни оценки 2-3-4ки ама по Веселинка и Ѓорѓи цела година неможех да извадам 2ка. А целата работа беше за една блуза шо га облечех за на школо а на блузата имаше слика од Машко и Момичка как имат однос демек и Веселинка ми се расписка ме испади од час и ми кажа одма право дека ќе направила да ме понавлат и така биде. Цела година имаах само од Неа и од Ѓорѓи (1) а на крајта со шест кеца ме понавлаа...И саа ти кажи ми на мене дека се поклети професорите у Гимназијата или у Каубојското??:toe::toe::pos2::pos2:
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
заебаваш или...?:nesvest: Саа на шо си запишан... ?





Саа сум Монтер за Сува Градба а лани си бех најдобрата струка шо га има у каубојското Електро Техничар за Електроника и Телекомуникации, ама и тешка беше ного. По другите предмети имаах да кажам солидни оценки 2-3-4ки ама по Веселинка и Ѓорѓи цела година неможех да извадам 2ка. А целата работа беше за една блуза шо га облечех за на школо а на блузата имаше слика од Машко и Момичка как имат однос демек и Веселинка ми се расписка ме испади од час и ми кажа одма право дека ќе направила да ме понавлат и така биде. Цела година имаах само од Неа и од Ѓорѓи (1) а на крајта со шест кеца ме понавлаа...И саа ти кажи ми на мене дека се поклети професорите у Гимназијата или у Каубојското??:toe::toe::pos2::pos2:
А бе изгледа таа Веселинка има некој психички растројства:pos::pos:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
А бе изгледа таа Веселинка има некој психички растројства:pos::pos:
Не да има она е за у ЛУДНИЦА....И од коо ми кажа дека ке ме понавле почнах на часовто да се заебавам со неа да и треска глупости да га навредувам и на крајо ме понавла....:toe::toe::pos2::pos2:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Nogo "ubavi" raboti sum slusal i jas za taa :) ama nisto cudno da se pogode nekoj lud da ga osakate na sred cas:pos::pos::pos:

Пред неколку години некое дете сакало да ја згазе со маторо оти го понавлала у четврта година ама имала среќа Ѓорѓи Коцев е бил до неа и ја ботнал настрана:toe::pos::pos:.....Така ми има расправано една служителка од каубојското.
Ама има среќа таа луда кокошка не се предава лесно, коо га гледаш мислаш Голум го гледаш од "Lord of The Rings" бетер е од маж...:pos::pos::pos:
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Пред неколку години некое дете сакало да ја згазе со маторо оти го понавлала у четврта година ама имала среќа Ѓорѓи Коцев е бил до неа и ја ботнал настрана:toe::pos::pos:.....Така ми има расправано една служителка од каубојското
Од дека се најдел КОцев тама:pos2: :pos2: :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom