Струмица

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Јас средно учих како машински техничар, од причина шо директорката Пиличева не ме прима поради политички разлики, а имах 70 бода, максимум ... ама ако, Господ гледе :).
Цццц свашта и за тва не бех слушнал ццц и до там ли дојде бе:tapp:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
ти стварно си летнало....на вас ви е напунила веселинка гаштите и си правате филмове .Демек кај неа нема врски :nesum: Добро ке видаш самио на крајта какви оценки стават...

А како второ знам оти на македонски трајчето го докапувате шо ти да не си ќуташ и си седаш мирен на неговио час ...така да не се прај паметен демек ти не им прааш така на професорите

А ка сме кај предметите ке видаш самиот колку е потешко знааш ли колку има разлика од кабинетска настава ка направии сите оценки се намалени и ред други работи .Така ке си седнаш ке си се спремаш за тесто ливче ова она на ѕидо ке си напишаш ...саа нема време да се измочаш не па за друго.:nesvest:
:salut:
Не викам дека нема, али не до толко как у гимназијата.

А на Трајчето на часо мабет тепам, ама со човеко да се заебавам тама, тава до сега не ми сее случило...

Нема веза кабинетска не кабинетска... ак е решил некој да препише ќе препише, јас на физика как препишувам од телефоно и ич око не ми трепнува... :D:D
 
V

Viktoranius

Гостин
Абе деца, са знаа:
Ак сакаш да студираш, оди си у гимназија и готово...Шо сакаш тава ќе си запишаш после.
Ак нејќаш, оди на некоо техничко, или шознам шо, или ако оше на 15 гудини знааш стварно шо сакаш да студираш, оди на тај смер.
Јас заврших у гимназијата, учих там 1992-96, и тугај оште беше п`на со тешки реликти од социјализмо и искомплексирани фаци шо се наречуваа професоре, шо вии саа само маабете мош сте слушале за них. Демек глумаа некоо строгост, а уствари беше катастрофа.

Е шо само да не од гимназијата се оде на факултет ?

Па и јас учам во земјоделското па планирам после да одам на факултет. Само што разликата е тиа шо се у гимназијата скапуват и се посеруват учејки и имат четворки и петки, а ниа у земјоделското само си го ладаме на часовите и имаме четворки и петки.

Иначе за дисциплината во школото во гимназијата е најстрого. Во земјоделското има само 5-6 професори кои имат некој строг критериум, другите сите се гола вода. И дека се зафркаваме со професорите се зафркаваме понекогаш, дури некои ученици заедно и пушат цигари со професорите.:pos:
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Не викам дека нема, али не до толко как у гимназијата.

А на Трајчето на часо мабет тепам, ама со човеко да се заебавам тама, тава до сега не ми сее случило...

Нема веза кабинетска не кабинетска... ак е решил некој да препише ќе препише, јас на физика как препишувам од телефоно и ич око не ми трепнува... :D:D
Ок ке видаш втора дека се раѓе лебо ....добро тие ваљда баја шо учат нема да имат проблеме....
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Абе ај саа.. за школо праат мабет.. кажејте нешто за струмица тхе бест град ин мацедониа!
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
А1ТЕАМ, шо не препишуваш на Каракаљашо, или на Џочето социологија?

Ќе има " Борче, у офсајд си =)) "
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
А1ТЕАМ, шо не препишуваш на Каракаљашо, или на Џочето социологија?

Ќе има " Борче, у офсајд си =)) "
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: ......Џоката е закон бе, не ми го чепки.А за Каркаљашо закон човек,ем дава знаење,ем тере,ем смех га праа,ем ти свире на гитара:) милина од човеК:)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pipi::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: ......Џоката е закон бе, не ми го чепки.А за Каркаљашо закон човек,ем дава знаење,ем тере,ем смех га праа,ем ти свире на гитара:) милина од човеК:)
Мај анкл...:pipi:
Гордеем се со него...Убави зборови, браво :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
665
Поени од реакции
2
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: ......Џоката е закон бе, не ми го чепки.А за Каркаљашо закон човек,ем дава знаење,ем тере,ем смех га праа,ем ти свире на гитара:) милина од човеК:)
aj kocarto na tabla aj da videme za hec i tec. za hec ne znaas aj 1 aa i za tec ne znaas epa aj togaj 1 u 1.:pos2:legenda e karakalaso.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
aj kocarto na tabla aj da videme za hec i tec. za hec ne znaas aj 1 aa i za tec ne znaas epa aj togaj 1 u 1.:pos2:legenda e karakalaso.
:pos:
Легенда и пола ! :)
Кој не знаа за ХЕЦ и ТЕЦ добива КЕЦ ! :)

Е ка мее мака шо немах трета и четврта географија...:(
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
105
Поени од реакции
2
Абе деца, са знаа:
Ак сакаш да студираш, оди си у гимназија и готово...Шо сакаш тава ќе си запишаш после.
Ак нејќаш, оди на некоо техничко, или шознам шо, или ако оше на 15 гудини знааш стварно шо сакаш да студираш, оди на тај смер.
Јас заврших у гимназијата, учих там 1992-96, и тугај оште беше п`на со тешки реликти од социјализмо и искомплексирани фаци шо се наречуваа професоре, шо вии саа само маабете мош сте слушале за них. Демек глумаа некоо строгост, а уствари беше катастрофа.
Kolko samo nema vrska..Jas zavrsih u zemjodelskoto-prehramben tehnicar pa sega sum zapisana na fakultet angliska filologija..Od mojta struka so bese moose da se zapisas na so sakas..I plus 4god air si videh:pos2:
 

LeJohn

Not-peace / natpis (H)
Член од
4 февруари 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
Само што разликата е тиа шо се у гимназијата скапуват и се посеруват учејки и имат четворки и петки, а ниа у земјоделското само си го ладаме на часовите и имаме четворки и петки.
Виа, немате појма од живото, у гимназијата не учат колку шо им се напумпани оценките, виа си го ладате, ама ... тама сте ојдени и да учате, никој не ве тере на сила. Виа ...
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Гимназијата е најдобрата подготовка за факултет.Има сто пати подобар кадар на професори и се бара знаење, има дисциплина на часовите и никојпат учениците не си играат мајтап со професорите как шо е случај у земјоделското.
Сестра ми там учи и сама кажа оти е покаена шо не се запишаала у гимназијата.Она ми има кажувано на англиски колко „работат“ на часовите.И предаваше еден стар професор шо бил за пензија ама оште „предавал“.Децата излеваале, влеваале на часо кога сакат.Никаков ред ни дисциплина.
По ного предмети ни книгите не се сменени, нема нови изданија.Учат од книги печатени пред 15-20 години.Тава ли си вика развој? Мош имате строга директрока шо тере поголема хигиена ама дека е поарно од гимназијата...далеко од тава.
Не значи дека гимназијата е најдобра подготовка за на факултет затава шо сите нема да одат на Економски и на Општа и незнам друго шо има у гимназијата. Некој мош ке оде на Машински Факултет у Скопје а коо ке моо подобра подготовка гимназијата или каубојското?
Некој ке оде на Информатика Факултет у Битола коо ке моо подобра подготовка гимназијата ли?
Некој мош ке сака полицаец да биде шо ќе моо поарно Економско да се запише или Сообраќајно и коо ке оде на Факултет основата шо ке моо за книговотство и бруто производи или....?:pos2:
ИТН ИТН да не броом оште оти има ги милион...:toe::vozbud:

А за дисциплината мислам дека тва не е до учениците тва е до професоро он ако не знае да те ставе у ред ти ного јасно дека ке праваш на часовите шо сакаш плус тва професор над 55 години веќе неможе да предава исто как шо е предавал коо е бил помлад..... А пример да ти дадам за у каубојското Веселинка е професорка по електро па оди ти на неа ако имаш срце прави така или па на нејнио колега Ѓорѓи Коцев или па на "Црна Снежа? На мене лани ми предава и Веселинка и Коцев и коо ми кажуваа да седам мирен оти они можеле ного да ме заебат јас се праваах "Фраер" на чосовто и затава саа пак сум си прва година ме понавлаа и ич окото не им трепна...........:toe::pos2::pos2::pos2:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
А1ТЕАМ, шо не препишуваш на Каракаљашо, или на Џочето социологија?

Ќе има " Борче, у офсајд си =)) "

ке препишува ама ке оде со внуците на школо после...:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom