Струмица

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
WOW .... Добар е Трговскиот ... не сум била во Струмица досега,а баш би сакала да одам,онака на еден ден да прошетам...во план ми е сега за распустот,ама ќе почекам прво да се отвори Трговскиот :):)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Trgovskiot se otvara na 5 feburari kako sto znam ama samo 1 kat.. btw ima dobar caffe bar
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Ного јасно оти ке има добар кафе бар коо е на Грко Коста.
Сите Грци у Македонија станаа Милионере, не најдее нас тука заледани пујки шо работаме како црнци за 7000-8000 денари месечно и не ни треба осигурување и они само пари ке прават а нии ке се чукаме по главата со шо ке платаме бесешките и со шо ке си купаме јадене....:toe::pos2::pos2::pos2:
Иначе градо саа личе на нешто а не пред тава, како у Лос Анџелес да живееш, палми по улиците фонтани..... мале мале свашта :pos2::vozbud:
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Ного јасно оти ке има добар кафе бар коо е на Грко Коста.
Сите Грци у Македонија станаа Милионере, не најдее нас тука заледани пујки шо работаме како црнци за 7000-8000 денари месечно и не ни треба осигурување и они само пари ке прават а нии ке се чукаме по главата со шо ке платаме бесешките и со шо ке си купаме јадене....:toe::pos2::pos2::pos2:
Иначе градо саа личе на нешто а не пред тава, како у Лос Анџелес да живееш, палми по улиците фонтани..... мале мале свашта :pos2::vozbud:
Абе друже, земи и ти инвестири па мош и ти ќе станаш милионер. :helou:
Иначе градо ни е добар, трговскио е добар само центаро малко да се среде и се ќе биде ОК.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Абе друже, земи и ти инвестири па мош и ти ќе станаш милионер. :helou:
Иначе градо ни е добар, трговскио е добар само центаро малко да се среде и се ќе биде ОК.
Ка ке се отворе новио трговски, цел, нема да се паркират коли на центаро да се надеваме оти ќе е поубаво и посредано... :smir:
 

gramat

click here to continue
Член од
23 јуни 2007
Мислења
340
Поени од реакции
8
Немам зборови за сликите :smir: 100%
 
Член од
16 декември 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
Sum bil vo Strumica samo ednas i mn. go zasakav gradot TOP e.... a za devojkite da ne praime muabet ...DEFINITIVNO NAJUBAVI DEVOJKI vo cela Makedonija............
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
сликите навистина доловуваат нешто од атмосферата во градот СТРУМИЦА, но сепак мислам дека треба да се дојде и да се престојува барем на 2-3 дена за да се осети барем дел од урбаната убавина што ја нуди СТРУМИЦА
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
секако треба некоја сликица од ноќен живот:)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Ме интересира колку жители има отприлика градот......оти со се селата сте премногу...затоа сакам реална бројка ако знаете чисто за жители во градот!
:smir:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Koлку што јас знам, има околу 40 000 жители градот.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Koлку што јас знам, има околу 40 000 жители градот.
Чек па ја го мислев за многу поброен и поголем град.....значи Струмица е помал од Велес...а можда и за малце помал и од Штип а??
:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom