Струмица

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Абе ок е НБА канало ама па да го мајнаш еуроспорт треба да си забеган..ама ај шо може да очекуваш од тии..ставиле Алсат,Бом некој албански канале,кој разбира у Струмица албански бе ...
Епа тава ми беше маабето, у редо НБА ама да го тргнаш еуроспорт... туриле раи уно, дуе,... незнам и тре дали има тај шо им е за малцинствата у Италија :).
 

Surrender*

Soffro un po' ma almeno vivo
Член од
11 ноември 2008
Мислења
241
Поени од реакции
8
Е да бе двојазична,шо ка тука нема албанци ,нек стаат посалам програми а не албански.Турии там некои 20 нови програми ,и врти врти па ништо нема на ТВ.И дек и даа па ќе доош на комп.:pos2:
А на ТелеКабел има ли посалам програми??
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Ај да промовирам на еден другар видеото посветено на Раборци. :)

Промовиране на туризмот у Раборци? :)
Иначе добро клипче, Раборци супер е, дури има и како мини село направено тама со викендичките баја се :)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.979
Ќе оо ли некој на кајгана собиранката шо кее накај 25/6 ?
Раноо да питам, ама знаејќи какви сме и колко знаме да се организираме, теман е.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Рано е, али најфино заинтересираните шо планират да одат да разменаме мсн и најфино тка да се разбераме, Столе тебе те имам у контактите, друг кој планире нека контактире со мене и wot.
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Ќе оо ли некој на кајгана собиранката шо кее накај 25/6 ?
Раноо да питам, ама знаејќи какви сме и колко знаме да се организираме, теман е.
Рано е, али најфино заинтересираните шо планират да одат да разменаме мсн и најфино тка да се разбераме, Столе тебе те имам у контактите, друг кој планире нека контактире со мене и wot.
Идам и јас секак, само да се каже точната дата за поуво да га испланираме. И ка ќе кажат кога ќе е, одма право да земаме да се распитаме со комбе-шо мислам оти ќе е најдобро, колку пари е.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Саа правааме мабет со столто мабет за собиранкта. Јас најверојатно ке одам само дај да се збераме салам да направаме мабет да ни излезе поефтино со комбе да одаме.Да се збераме повеке народ. Најарноо пишејте у групата Струмица.
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
го има ставaно клипо :) уште пред да се смееш ти ного :)
 

Acctic

Диџеј во подем :)
Член од
8 јануари 2009
Мислења
97
Поени од реакции
6
Ако сам од Радовиш ке казам Струмица дрзава :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom