Струмица

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Epa dobro e u sr ..sea zavisi u so...Mnogu mal grad i sekoj so sekoj se ogovara ali nisto strasno:)Za select no comment..samo da vidite kakov sladok e sladoledot..mmmm..mnogu vkusno
 
B

BushMan

Гостин
Manga напиша:
posleden pat bev pred 4 godini .. bas bi sakal pak da idam do strumica da vidam sto e izmeneto megjuvreme
Многу нешта се изменети, дојди па ќе видиш.
 
B

BushMan

Гостин
pinky** напиша:
Epa dobro e u sr ..sea zavisi u so...Mnogu mal grad i sekoj so sekoj se ogovara ali nisto strasno:)Za select no comment..samo da vidite kakov sladok e sladoledot..mmmm..mnogu vkusno

Мале, мале баш за сладоледот најде нешто да кажеш, колку поубави работи има низ градот, а ти за сладоледи правиш муабет.
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
BushMan напиша:
Мале, мале баш за сладоледот најде нешто да кажеш, колку поубави работи има низ градот, а ти за сладоледи правиш муабет.
Vazi be tipce znam i jas deka ima i losi i dobri raboti niz gradot ali poentata mi bese da ne se poftoruvam so prethodnite.Zasto site pred mene recisi kazaa nekoj zbor dva za SR pa ne sakav da se sovpadne:)
Inaku sladoledot e stvarno TOP!!Odi probaj go pa posle ke mi kazes zasto tolko mnogu zamaram so nego:)
Izvini ako zgresih sto go spomnav...pozdrav
 
Член од
28 мај 2006
Мислења
6
Поени од реакции
1
ИЗВИНЕЈТЕ ТАКА АМА МИСЛАМ ОТИ СТРУМИЦА НАЈДОБАР ГРАД У МК! п.с. не сум од Струмица:eek:jea:
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
Ernesto-CHE напиша:
ИЗВИНЕЈТЕ ТАКА АМА МИСЛАМ ОТИ СТРУМИЦА НАЈДОБАР ГРАД У МК! п.с. не сум од Струмица:eek:jea:
Биографија:
Revolucioner
Интереси:
Kosarka, muzika ,noken zivot
Локација:
SR

некој овде лаже.:bip: :bip: :bip:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
хахах! Извинејте така.... тава е чист струмички говор. Marketar можело и така да приметеш, не морало да тераш податоци. :)
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
196
Поени од реакции
0
Tva tuka e perverzija :) Strumica e perverzna cela drzava e perverzna jasum perverzen. Nema veke skromni luge, ispliva gomnoto na povrsina :)
 
Член од
13 јануари 2006
Мислења
49
Поени од реакции
9
walker_girl напиша:
хахах! Извинејте така.... тава е чист струмички говор. Marketar можело и така да приметеш, не морало да тераш податоци. :)
da..da u pravo si :icon_lol: :icon_lol:
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Струмица е закон сега посебно летото.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Искрен да бидам, во Струмица сум бил неколку пати по работа, онака на половина ден денско време и никогаш не сум останал повеќе за да можам да го почувствувам духот на тоа место. Инаку ова лето планирам да отидам барем уште еднаш во Струмица и се надевам дека ќе имам доволно време и можност да успеам да го почувствувам здивот на ова место во вистински смисол.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Strumica e super jas sum od Strumica i si go sakam gradot megutoa koga doaga letoto stanuva monotono se isto pak isto ne se organiziraat zabavi koncerti i nesto slicno mislam deka toa fali letno vreme vo strumica
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Вчера бев во Струмица и импресиитие од градот ми се многу позитивни. Седев у еден кафич многу близу до плоштадот надвор имаше како некој коцерт со пантомимичари ДЏ ии и беше многу фино

И шо да кажам супер
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
zakon e vo sr
ova leto nema da mozam da odam no netrpelivo gi ocekuvam karnevalite.eden poz do moeto bratce hristi od sr
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Ej ne sum bila vo strumica ama premnogu ja falat.Treba nekoj vikend da dojdam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom