Стрипови

Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Планирам да правам еден проект за кој ми треба стрип во дигитална форма. Лично порано поседував копија од „Загор“ стрип па мислев со него, но не можам да го најдам каде сум го затурил. Барав на интернет македонски .pdf верзии(или нешо слично) од истиот, но најблиску што најдов се Српски. За проектов единствено е битно е да стрипот е преведен на Македонски, или Македонски стрип.
Ако некој може да најде електронска верзија од некој стрип преведен на Македонски јазик или нешто слично пратете ми линк. :D
 
Член од
1 ноември 2011
Мислења
4
Поени од реакции
4
Здраво дечки.
Планирам да правам еден проект за кој ми треба стрип во дигитална форма. Лично порано поседував копија од „Загор“ стрип па мислев со него, но не можам да го најдам каде сум го затурил. Барав на интернет македонски .pdf верзии(или нешо слично) од истиот, но најблиску што најдов се Српски. За проектов единствено е битно е да стрипот е преведен на Македонски, или Македонски стрип.
Ако некој може да најде електронска верзија од некој стрип преведен на Македонски јазик или нешто слично пратете ми линк. :D
 

madrock

Bogi
Член од
23 април 2014
Мислења
588
Поени од реакции
1.921
Да не знаете некој сајт каде може да се најдат стрипови од Тинтин за онлајн читање или симнување? :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Да не знаете некој сајт каде може да се најдат стрипови од Тинтин за онлајн читање или симнување? :)
Пробај во бугарскиве торент сајтови да ги најдеш. Своевремено функционираа. Иначе ја има првата трилогија на српски во Бункер.
Ги има и на bookdepository на онлајн нарачка.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.133
Поени од реакции
8.226
Да не знаете некој сајт каде може да се најдат стрипови од Тинтин за онлајн читање или симнување? :)
Има еден стар српски форум Stripoteka. Уште е функционален. Мислам дека лесно ќе ги најдеш таму.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Да не знаете некој сајт каде може да се најдат стрипови од Тинтин за онлајн читање или симнување? :)
Пред 30-тина години од Француски културен центар ги земав и прочитав сите.
(али треба да знаеш француски)
 

madrock

Bogi
Член од
23 април 2014
Мислења
588
Поени од реакции
1.921
ken parker e najdobroto neshto od boneli. :P
Одличен стрип е Кен Паркер, малку ми е проблематичен цртежот... сакам прецизни цртежи во стилот на EsseGesse, ако збориме за Бонели стриповите :)
 
D

dobramuzika

Гостин
Одличен стрип е Кен Паркер, малку ми е проблематичен цртежот... сакам прецизни цртежи во стилот на EsseGesse, ако збориме за Бонели стриповите :)
кој го има цртано командант марк, така? вчера си го купив обоениот програм број 50 од весели четврток во кој е опфатена една од неговите најдобрите приказни. :D прв пат ќе го читам, но знам дека е класика.
IMG_20220202_235333.jpg
 

madrock

Bogi
Член од
23 април 2014
Мислења
588
Поени од реакции
1.921
Тројца се во тимот (не знам колкумина се уште живи)... освен по Марк, познати се и по авторството на Капетан Мики и Блек :)

 
Член од
16 јуни 2022
Мислења
6
Поени од реакции
2
Sakam da go citam Dilan Dog ili Zagor, i gledam ima nekolku broja na makedonski jazik, no ne se od prviot broj. Dali bi bilo toa problem, ili e vazno da gi pocnam od prviot broj?
 
Член од
16 јуни 2022
Мислења
6
Поени од реакции
2
Kupuval nekoj Dilan Dog od prodavnicata Bunker, na bilo koj jazik? Dali imaat obicno na zaliha? Sakam da zemam poveke stari broevi ako imaat.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Kupuval nekoj Dilan Dog od prodavnicata Bunker, na bilo koj jazik? Dali imaat obicno na zaliha? Sakam da zemam poveke stari broevi ako imaat.
Во Бункер секогаш има Дилан Дог, и главно стари броеви се, иако не знам колку стари сакаш. Поновите е тешко да се најдат, за постарите не е.
 
Член од
16 јуни 2022
Мислења
6
Поени од реакции
2
Во Бункер секогаш има Дилан Дог, и главно стари броеви се, иако не знам колку стари сакаш. Поновите е тешко да се најдат, за постарите не е.
vidov na sprski izleguvaat redovno novi broevi, i pisuvase deka gi ima vo Skopje vo Bunker. ne gi nosat tie redovno?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom