Стипендии

Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
imahse vcera objaveno edni rezultati ama izglea po greshka lanskite gi imaa pushteno barem jas kako shto vidov
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Министерство за образование и наука Miroslav Markoski, очекуваме резултатите од „Конкурсот за доделување стипендии на студенти запишани на додипломски студии од прв циклус на јавните и приватните универзитети и високообразовни установи во Република Македонија за студиската 2012/2013 година“ да бидат објавени во текот на наредните 2 дена. Следете ги новостите на www.mon.gov.mk, како иwww.stipendii.mon.gov.mk

Вчера ова, така да утре треба да има.
 
Член од
31 март 2010
Мислења
24
Поени од реакции
12
о боже :mad: барем нека пишеа на почеток на месецот фебруари, а не на 5ти..
 

DB.

Член од
23 септември 2005
Мислења
173
Поени од реакции
330
Од тип В утре ќе ги оибјавеле.. не знам што е толку тешко ако речиш на 5ти објави на 5ти :mad:
 
Член од
18 декември 2012
Мислења
9
Поени од реакции
0
Не знам зошто,ама не ми ја отвара страната .. Изглеа е оптеретена во моментов.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Си добив Б, а можев и А со послаб просек од мојот добиле :place:
Врски бе другар, биди среќен што доби. Јас со просек за А, поднесов и за А и за Б и ниедна не добив.

Него некој да не знае како оди бодирањето зошто планирам да поднесам приговор, ама сакам да имам информации околу бодирањето како оди.
 
Член од
15 август 2011
Мислења
52
Поени од реакции
14
Врски бе другар, биди среќен што доби. Јас со просек за А, поднесов и за А и за Б и ниедна не добив.

Него некој да не знае како оди бодирањето зошто планирам да поднесам приговор, ама сакам да имам информации околу бодирањето како оди.
За бодирањето како оди пишува во самиот конкурс. Побарај го, ваљда уште е на страната на министерството (и/или на stipendii.mon.gov.mk). Инаку со среќа со приговорот, јас лани исто имав аплицирано и за А и за Б, ништо не добив, поднесов и приговори и за двете и пак ништо. :mad: Нејќам да те демотивирам али само да те предупредам да не очекуваш којзнае што, така ти е најдобро.
Годинава поднесов пак, ама имав значително повисок просек па успеав да земам А иако не се надевав со оглед на тоа лани шо се деси.
Пак ќе ти речам со среќа со приговорите, а ако не догодина барем :)
И да знаете сите да аплицирате за В обавезно, најголеми се шансите таму пошто е голем бројот на стипендии па успеваат да добијат и тие шо не исполнуваат услови баш.
 
С

сашенко

Гостин
Ај пошто сум нов, што треба сега да направам? Тој договор за стипендија ќе ми го пратат они?
Кандидатите на кои им e доделена стипендија, потребно е да достават три пополнети копии од Договорот (договор за стипендија од тип „А" или договор за стипендија од тип „Б") и читлива копија од денарска трансакциска сметка на име на студентот.
 
Член од
7 февруари 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Како е можно со просек 9.00 и нула приходи да немам стипендија...
освен тоа и на технички факултет сум -.-
 
Член од
15 август 2011
Мислења
52
Поени од реакции
14
Ај пошто сум нов, што треба сега да направам? Тој договор за стипендија
ќе ми го пратат они?
Договорот е објавен на страната со резултатите.
Веднаш под самите резултати имаш линкови за симнување на договорите.
 
Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
Сабајлево имаше една емисија на алфа нз точно како се вика, али имаја дечките тема “Зошто талентираните и најуспешни студенти ја напуштаат државата и заминуваат во странство“ ? Мене нека ме праша некој јас многу убо че му одговорам зошто. Аплицирав за А стипендија, сум на еден од уметничките факултети, просеко ми беше 9,8 и фала богу не добив стипендија. Како сакаме да останиме тука кога немаме никаква мотивација за тоа, кога ќе научиме да ги цениме вредностите, че биди доцна многу нормално, никој од нас нема да остани тука. Епа драга моја државичке че се видиме по 10 години да видиме до кај сме стасале :) позз до сите и со здравје да си ги трошите парите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom