Старата или новата музика?

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Која Музика вас повеке ви со допаѓа,поновата музика или пак имате омилен период од музичката историја кој според вас продуцирал подобри изведувачи и хитчиња,На пример јас највеке ја сакам музиката од 80тите,поготово рок хитчињата на ГНР и други бендови,а вас која музика највеке ви се допаѓа таа од 60тите,70тите,80тите,90тите или пак најновата.
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Stalno sum slusala stara muzika, od 70ite i 80ite, poso cela kukja mi bese preplavena so kaseti od toj period. Naviknata sum na postara muzika i iskreno mnogu mi e poarna od ovie turbo-folk i "rap" bljuvotini. Najubav mi e stariot dobar rock, nebitno od koja zemja doagja (nekoi mi serat deka ex-yu rokot bil los, a mene mi e bas zakon). Ne sakam tehno, trans i site tie so ne gi ni razlikuvam... Eve sea si ja slusam November Rain i bas mi e ubavo.
Stara muzika rulz
 

dexter

Бадијала!Форум
Член од
16 јуни 2005
Мислења
472
Поени од реакции
3
NaTaLi напиша:
Stalno sum slusala stara muzika, od 70ite i 80ite, poso cela kukja mi bese preplavena so kaseti od toj period. Naviknata sum na postara muzika i iskreno mnogu mi e poarna od ovie turbo-folk i "rap" bljuvotini. Najubav mi e stariot dobar rock, nebitno od koja zemja doagja (nekoi mi serat deka ex-yu rokot bil los, a mene mi e bas zakon). Ne sakam tehno, trans i site tie so ne gi ni razlikuvam... Eve sea si ja slusam November Rain i bas mi e ubavo.
Stara muzika rulz
Потполно се согласувам со тебе.
Само што јас сакам електронска музика, си слушам house, a techno и trance не ми се допаѓа. :wink:
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Дефинитивно сум за стара музика(претежно рок)...олдтајмер сум:icon_razz...мислам дека музикава што се праи сеа е некако минлива...сакам стари ствари од 60's,70's некои хитчиња од 90's...сегашните хитвои се префорсираат,се најчесто преработки на стари добри песни и се со краток рок на траење
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Јас лично им се восхитувам на музичарите од пред крај на 60-тите години, со толку сиромашна техника правеа бриљантна музика. Вудсток концертот би го гледал сигурно 5 дена непрекинато. Но сепак омилен период ми се крај на 80-тите и почеток на 90-тите со тогашниот бум на рок енд рол културата (не само во пошироките рамки, туку и кај нас у Македонија).
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
НЕмам период на омилена музика....слушам све шо ми се свига и многу мрзам коа некој ке каже `песнава нечини многу е стара`.... сакам да слушам и стара музика (олд скул рап или некое хидче од Doors ili Queen)...новиве ми се поглупи некако ама пак и тоа слушам :)
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
?
Zarem ima i takva podelba na muzikata na stara i nova?
Mislev deka edinstveno komercijalata koja ne e muzika tuku simulacija na muzika i stil e edinstvena za koja vremeto igra uloga kako dimenzija.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
gOJDO напиша:
?
Zarem ima i takva podelba na muzikata na stara i nova?
Mislev deka edinstveno komercijalata koja ne e muzika tuku simulacija na muzika i stil e edinstvena za koja vremeto igra uloga kako dimenzija.
афторот го дели развитокот на музиката на временски периоди и очекува од нас, гледајќи преку тој правец да дадеме мислење.
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
nema eden avtor, gi ima so milioni
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Па зависи некогаш ме фаќаат периоди кога сакам да си пуштам нешто постаро да слушам, а некогаш пак све ново. :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
ja najmnogu slusam stara muzika od ex ju .Najmnogu slusam Dino Merlin,Bjelo Dugme ,Crvena Jabuka,Plavi Orkestar ,parni valjak Balasevic i dr ,.Tie mi lezat na srce i ima jaki hitcinja
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
postara definitivno nesto kako rock aroun the clock, hit the road Jack ili :) bolje kje go slusam bob marli nego da ti slusam segasnive "DJ" :)
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Стара музика.Ехааа тие хитови од тогаш сеуште се слушаат,и се мн подобри од денешниве песни.Радо би слушала стари песни отколку овие катастрофалниве сегашни песни.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
MoNa` напиша:
Стара музика.Ехааа тие хитови од тогаш сеуште се слушаат,и се мн подобри од денешниве песни.Радо би слушала стари песни отколку овие катастрофалниве сегашни песни.
Такоѓе старо си е старо !!!хех
 

Kajgana Shop

На врв Bottom