Српски “свештеник“ уби штитеник зависник од дрога

  • Креатор на темата Sagan
  • Време на започнување

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.826
Поени од реакции
21.283
И наркоманите се луѓе,доволна казна за нив е тоа што поминуваат низ пекол и секаков поздрав за нивната смрт или радување за истата е за осуда.Ама ич не се сложувам со Владе,многу е фашистички настроен:)
Ако земиш така сите се луѓе, и наркоманите и педофилите и убијците.
Само незнам оти наркоманите треба да се третираат поинаку кога се едно од најдеструктивните појави во општеството.
Не дека се радувам или славам за нивната смрт, ама пак при здрав разум неможам баш да го мразам свештеникот, исто како да убил убиец. Едноставно услуга му направил и него и на сите околу него, а ако е точно дека внесувал дрога во установа за лечење на зависнивци тогаш му направил услуга и на сите таму.
Сега ако тоа е за тебе фашистички така нека биди, само не заборавај дека на тие штитеници таму само им го продолжувал пеколот од кој сакат да се спасат.
--- надополнето: 7 август 2012 во 15:46 ---
дека живееш во некој твој badass свет
Јас пораснав, не верувам повеќе во бајки за пред спиење. Животот и реалноста се сурови, без разлика дали тоа ти го прифаќаш или не.
 
M

Muranyi

Гостин
Ако земиш така сите се луѓе, и наркоманите и педофилите и убијците.
Само незнам оти наркоманите треба да се третираат поинаку кога се едно од најдеструктивните појави во општеството.
Не дека се радувам или славам за нивната смрт, ама пак при здрав разум неможам баш да го мразам свештеникот, исто како да убил убиец. Едноставно услуга му направил и него и на сите околу него, а ако е точно дека внесувал дрога во установа за лечење на зависнивци тогаш му направил услуга и на сите таму.
Сега ако тоа е за тебе фашистички така нека биди, само не заборавај дека на тие штитеници таму само им го продолжувал пеколот од кој сакат да се спасат.
Сега претера.Не сакам да се ставам во ситуација да ги бранам наркоманите,далеку од тоа,сепак да ги ставиш во ист кош со убијци и педофили не оди.Да,тие покрај својот ги уништуваат животите на своите најблиски,но сепак заслужуваат човечки третман кога веќе има желба кај нив да се излечат.И не е услуга на некого животот да му го одземеш,тоа е едно од најголемите зла заедно со силувањето и педофилијата(овие 3 заслужуваат смртна казна).Сепак го почитувам твојот став.
 
S

Sagan

Гостин
Темата ја свртевте на сеир? Браво, убаво е да се види до кај сме потонале.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
?

..........

Гостин
Е што знаете за мене, дека не сум либерално расположен, да не речам не сум модерен или прозападно ориентиран??
Инаку да во право си,ке ставев акцент на свештеникот ако убиеше некое дете или некој невин. Ама дека убил наркоман кој наводно во центарот каде се лечат наркомани внесол дрога, не гледам што тука треба да се нагласи дека “ ..свештеникот уби..“
Владе сепак се работи за убиство, дека бил наркоман не значи дека е помалку убиство.....и плус убиен од свештеник, а се прашувам каква корист имаме од свештениците, колку животи се уништени колку луѓе се закопани од нивната криминогена и манипулаторска идеологија....ок, да не одиме надвор од темата...
Владе ако јас те убијам тебе затоа што имаш глуп аватар онака хипотетички.. значи не бива ! :)
 
H

HITCH

Гостин
Темата ја свртевте на сеир? Браво, убаво е да се види до кај сме потонале.
А, како сериозно да разговараме на оваа тема?! Ова е ненормална работа, го лечел со ќотек, бе!!! Верувале или не, ама на истиов начин поповиве лечеле и хомосексуалност...

Во името на лаптопот, амин.

П.С. Ама и тој будала што пошол кај поп на лечење... Изгледа дрогата навистина му го осушила мозокот. Има едно единствено правило: кај поп не се оди за помош, бре!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.826
Поени од реакции
21.283
Владе сепак се работи за убиство, дека бил наркоман не значи дека е помалку убиство.....и плус убиен од свештеник, а се прашувам каква корист имаме од свештениците, колку животи се уништени колку луѓе се закопани од нивната криминогена и манипулаторска идеологија....ок, да не одиме надвор од темата...
Владе ако јас те убијам тебе затоа што имаш глуп аватар онака хипотетички.. значи не бива ! :)
Шо ми фали на аватарот, твојот да не е поубав??
Не гледаш колку слатко дете сум бил како дете;).
Инаку за темата. Што е муабетот. Дека свештеник убил или дека е убиен наркоман.
Ако темата е дека некој свештеник убил јас не гледам причина да се додава дека убиениот е наркоман. Што е битно што убил важно убил.
Ако темата е дека некој наркоман е убиен, што е битно кој го убил. Битно некој го убил.
Вака заедно нема некоја смисла освем да речеме задна намера со која би се претставило дека свештениците убиваат невини наркомани. Демек свештениците се лошите, а наркоманите добрите. Инаку јас незнам некој арно да видел од наркоман. Не мислам на оние кои дуваат трева туку онака салам наркомани зависници кои кога ке ги фати криза способни се и соопствената мајка да си ја отепаат за една доза. Да не навлегуваме дека при таква состојба колку убиства кражби и ште не се способни и имаат направено.
И сега треба да ги жалам ?? Што тој треба да направи па да го гледаме како опасност. Да отепа некого?
Некако општествените норми и вредности се испревртија однопаку. Наркоманите се добрите и треба да се жалат, на робијашите им било нехумано во затвор пошто немале посебна соба со телевизија, интернет и поглед на езерото.
Па на крај испаѓа дека во денешно време подобро си заштитен од државата ако си нешто деструктивно во истата отколку нормален граѓанин. Жално но вистинито.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom