Српски актери, актерки и филмови

Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
За сите Српски глумци глумици филмови, кои ги сакате, мразите, ве нервираат итн. :wink:
 
M

Mussolini

Гостин
:eek:ftopic:
пред се ке си дозволам да те исправам и можеби те подучам дека на македонски не се вика ни глумци ниту глумици туку актери и актерки :smir:

Он топик
Од српските актери омилени ми се Драган Бјелогрлич и Никола Којо. Од актерките омилена ми е Катарина Радивојевич а.к.а Зона Замфирова
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
:eek:ftopic:
пред се ке си дозволам да те исправам и можеби те подучам дека на македонски не се вика ни глумци ниту глумици туку актери и актерки :smir:

Он топик
Од српските актери омилени ми се Драган Бјелогрлич и Никола Којо. Од актерките омилена ми е Катарина Радивојевич а.к.а Зона Замфирова
Кога веќе го поправаш, еве и тебе ќе те поправам - Драган Бјелогрлиќ и Катарина Радивојевиќ, си има посебна буква за транскрипција кај нас :smir:
 
M

Mussolini

Гостин
Кога веќе го поправаш, еве и тебе ќе те поправам - Драган Бјелогрлиќ и Катарина Радивојевиќ, си има посебна буква за транскрипција кај нас :smir:
фала џену грл... :) јас как шо го слушам тка и го пишам :wink:
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Од машките:Павле Вуисиќ,Драгомир Бојаниќ-Гидра,Драган Николиќ,Велимир Бата Живоиновиќ,Драган Бјелогрлиќ,Никола Којо,Милан Мариќ,Никола Ѓуричко,Срџан Тодоровиќ.
Од женските:Катарина Радивојевиќ,Јелена Жигон,Неда Арнериќ,Милена Дравиќ,Снежана Савиќ.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Срџан Тодоровиќ,Драган Бјелогрлиќ,Никола Којо,Никола Ѓуричко има и други ама не ги знам сите на име :icon_bigg,а од женските Бранка Катиќ и Катарина Радивојевиќ.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
:eek:ftopic:
пред се ке си дозволам да те исправам и можеби те подучам дека на македонски не се вика ни глумци ниту глумици туку актери и актерки :smir:

Он топик
Од српските актери омилени ми се Драган Бјелогрлич и Никола Којо. Од актерките омилена ми е Катарина Радивојевич а.к.а Зона Замфирова
Ајде? Што ми се симпатични вакви мангупи коишто мислат дека можат да си креираат јазик како што нив им е мерак. Глумец е и тоа како наш, македонски збор. Не знам точна етимологија, ама е наважно, се работи за збор којшто се користи во македонскиот јазик. Актер од друга страна, е интернационализам.

За сите Српски глумци глумици, кои ги сакате, мразите, ве нервираат итн. :wink:
Искрено, има повеќе кои ми се допаѓаат. Ама кога ќе видам како македонец отвара теми како фан на нешто српско, ми се одмилуваат одма. Затоа, мојот одговор е, ниеден српски актер не ми се допаѓа. Чисто од националистички аспект.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Ме нервира Бата Живоиновиќ бидејќи во секој филм го има!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Од поновиве Сергеј Трифуновиќ ми е најјак актер.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Da da odlicen e , i mene mi e omilen pokraj Nikola Djuricko :D
Од поновиве Сергеј Трифуновиќ ми е најјак актер.


--- надополнето ---

hahaha Bez bata nisto ne praime, ne se snima bez nego :D
Ме нервира Бата Живоиновиќ бидејќи во секој филм го има!


--- надополнето ---

Nema potreba od toa be drugar :)
Ајде? Што ми се симпатични вакви мангупи коишто мислат дека можат да си креираат јазик како што нив им е мерак. Глумец е и тоа како наш, македонски збор. Не знам точна етимологија, ама е наважно, се работи за збор којшто се користи во македонскиот јазик. Актер од друга страна, е интернационализам.



Искрено, има повеќе кои ми се допаѓаат. Ама кога ќе видам како македонец отвара теми како фан на нешто српско, ми се одмилуваат одма. Затоа, мојот одговор е, ниеден српски актер не ми се допаѓа. Чисто од националистички аспект.


--- надополнето ---

E ust eda mi objasnis kako moze da kazes deka ti se odmiluva koga nekoj ke otvori tema za SRPSKI glumci, a bvo isto vreme si otvoril za MARCELO, i toa izvori si dobil od tvoj SRPSKI prijatel .... ete ti sega prblem....
Ајде? Што ми се симпатични вакви мангупи коишто мислат дека можат да си креираат јазик како што нив им е мерак. Глумец е и тоа како наш, македонски збор. Не знам точна етимологија, ама е наважно, се работи за збор којшто се користи во македонскиот јазик. Актер од друга страна, е интернационализам.



Искрено, има повеќе кои ми се допаѓаат. Ама кога ќе видам како македонец отвара теми како фан на нешто српско, ми се одмилуваат одма. Затоа, мојот одговор е, ниеден српски актер не ми се допаѓа. Чисто од националистички аспект.
 
M

Mussolini

Гостин
Ајде? Што ми се симпатични вакви мангупи коишто мислат дека можат да си креираат јазик како што нив им е мерак. Глумец е и тоа како наш, македонски збор. Не знам точна етимологија, ама е наважно, се работи за збор којшто се користи во македонскиот јазик. Актер од друга страна, е интернационализам.
Vikas mn gi sakas tie kak mene? I jas mn gi sakam tie kak tebe takvi so se praat nacionalisti a blaga veza si nemat od toa za koe so diskutiraat. bate a ti otvoril li si leksikon da vides dali u Makedonskiot jazik glumec/glumica postoe kak zbor? Izgleda deka ne si otvoril da vides. Aj ko te isravuvam ke ti kazam oti u leksikon nema da najdes glumci i glumici tuku akteri i akterki. Samo u nekoi Makedonski dijalekti ke najdes glumci i glumici. Sega ke te zamolam da olades :smir:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Interesno e sto PAvle Vuisic e tolku dobar glumec a e megju retkite koj sto nemaat Akademija :)
Од машките:Павле Вуисиќ,Драгомир Бојаниќ-Гидра,Драган Николиќ,Велимир Бата Живоиновиќ,Драган Бјелогрлиќ,Никола Којо,Милан Мариќ,Никола Ѓуричко,Срџан Тодоровиќ.
Од женските:Катарина Радивојевиќ,Јелена Жигон,Неда Арнериќ,Милена Дравиќ,Снежана Савиќ.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Од машките:Павле Вуисиќ,Драгомир Бојаниќ-Гидра,Драган Николиќ,Велимир Бата Живоиновиќ,Драган Бјелогрлиќ,Никола Којо,Милан Мариќ,Никола Ѓуричко,Срџан Тодоровиќ.
Од женските:Катарина Радивојевиќ,Јелена Жигон,Неда Арнериќ,Милена Дравиќ,Снежана Савиќ.

Нема што, ги наброја и моите омилени.. секоја чест..
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Милан Лане Гутовиќ :cuc: алијас Среќко Шоиќ... човекот е цар, го обожавам ненормално многу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom