Среќен роденден Красулка, плесачице наша!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Драга најверна другарке,
ќе се потрудам да ги прескокнам патетичните изливи на емоции.
Не нема да се потрудам! Колку и на другите да им изгледа патетично, без тебе не се живеит! Без тебе ни сонцето не свети и месечината не е убава! Ти си моја најпрекрасна, најзгодна, најпаметна речиси-сестра. Те сакам превише! Ти посакувам во оваа година да се мрднеш од среќа! Да почнеш да праиш лудории и да си поминуваш најзакон! Да не се замараш со Риле Шукле и останати тенџериња од професори. Ако некој те нервира, викни ме:pipi:. Среќно ополнолетување! Ај мрш сега! Фала ти превише за се што некогаш си направила за мене и што ќе направиш! Ти посакувам среќа со мажот ти и тоа и така... Многу фустани, штикли и останати џиџиминџири да ти го красат плакарот(целата куќа=твојот плакар:pos2:). Уше малце ќе се селиш од шо ќе нема кај да ги ставаш!
И за крај... Ќе ти раскажам една приказна....
Еднаш одамна, во едно далечно кралство, си живееја две девојчиња. Толку многу спротивни, како денот и ноќта, како сонцето и месечината. Едната луда, другата приземена, едната премногу отворена, другата премногу срамежлива... И некако... Едната влезе во продавница! Двете се тешеа, плачеа, се гушкаа, јадеа пуканки, зборуваа за животите им...:back:Те сакам! Знам дека ова само јас и ти ќе го разбереме!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Среќен роденден и од мене.
 
Член од
2 јануари 2006
Мислења
325
Поени од реакции
34
Среќен роденден Матеаа, голема да ми расниш и Риле да не те плаши појќе :helou:
Ти посакувам се' најубаво и сите желби да ти се испунат :smir:
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Среќен роденден да доживееш уште мноогу... се најубаво.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Се надевам дека годинава ќе ти биде ептен по мерак, за да си ги памтиш 18те години како најубави. Ај надежно заедно ќе ги памтиме:smir:
Се надевам дека ќе се гледаме на Кирил и Методиј и ќе им се смееме на оние кои се во приватна квота, место на нас да ни се смеат:smir:
Се надевам дека цела година ќе се смееш ко што се надевам се смееш кога ми ги читаш надежите:smir:
Се надевам дека личната карта ќе ја користиш само за доброто на општеството - колку само НЕ. Се надевам дека нема никој да ти ја побара пред врати и кафичи, пошто така убавка нема потреба:smir:
Се надевам дека во новчаник ќе ти светка возачка до личната наскоро, се надевам дека и ти се надеваш на истото.:smir:
Се надевам дека ќе се гледаме почесто Матеа и тоа само за убави работи.:smir:

И на се што ти се надеваш, ти држам палци да се исполни. А пошто моите палци знаеш света работа се, не се секрај се ќе ти се исполни:smir:
:back::back::back::back::back::back::back::back::back:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Среќен роденден, имај многу убави моменти во животот.
:helou:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Среќен роденден
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Среќен роденден се најубаво во животот...:helou:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Среќен роденден...
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Луѓеее фала ви највише за преубавите зборови од сите..Стварно убав поклон за роденден:pipi:Ве сакам ситее:pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom