Среќа на туѓа несреќа (крадење партнери)

Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Зборот што ти фали е SLUT!

Остај тоа... на некој близок што го познавам, да му расипам врска? :pos:

Прво не е човечки т.е. е :S, второ не е мој стил, трето не правам ствари на блиски шо не сакам да ми ги прават.

Од друга страна ако станува збор за некој непознат, зш да не. Ќе си пробам среќата, ако не им е сигурна врската лесно се крши, само се чека вистински повод... кој со задоволство би им го овозможил.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Оправдано е според мене.Дури и подобро е така,бидејки тој што ке биде "украден",веројатно го посакувал тоа и не бил доволно спремен за да биде во врска,така да,подобро да се расчисти работата уште веднаш,отколку да минуваат месеци во кои и двајца ке бидат несрекни.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Зборот што ти фали е SLUT!

Остај тоа... на некој близок што го познавам, да му расипам врска? :pos:

Прво не е човечки т.е. е :S, второ не е мој стил, трето не правам ствари на блиски шо не сакам да ми ги прават.

Од друга страна ако станува збор за некој непознат, зш да не. Ќе си пробам среќата, ако не им е сигурна врската лесно се крши, само се чека вистински повод... кој со задоволство би им го овозможил.
A kako nekoja devojka ke i go ukrade deckoto na drugarkata ako on neke da vara i da seta so gazeto levo desno?:vozbud:Moe mislenje e deka slut e onoj ili onaa so bil vo vrska i izvaral so drugar ili drugarka na deckoto ili devojkata. Nikoj ne go/ja teral. Arno ama, ima tuka edna druga strana sto se vika - ako i go naprail toa na bivsata zosto ne bi ti go napravil na tebe? Zatoa i ne bi.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Никогаш не сум се вмешала во врска ниту ме привлекол партнерот на мојата пријателка.Додека мене ми се има случено да ми се вмешаат.Според мене и двајцата се виновни поготово мојата пријателка.Затоа што он денес ми е дечко утре може нема да ми биде ама она ми е другарка цел живот.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Да,ми се има случено да "украдам" дечко на една девојка,значи не ми беше другарка туку ја знаев само онака на видување.Си имаа долга врска ама се најдов јас многу "паметна" па ја растурив,и потоа коа бев јас со тој дечко воопшто не ми беше убаво и многу кратко траеше.Никогаш повторно не би направила вакво нешто пошто е многу идиотски и себично...и многу ме е жал што повредив некои луѓе:smir:
Спопед мене нема среќа на туѓа несреќа:nenene:
Мислам и дека предходно некој спомна...и мене многу ме нервира тоа коа ќе ми дојде некој тип и ќе ме убедува дека дечко ми не е за мене,заслужувам подобро(а демек во случајов секако тој е она подоброто)многу глупо од нивна страна и не верувам дека успева
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Јас еднаш несакајќи ’’украдов‘‘ еден ’’партнер‘‘ од една девојка. :kesa:Да ви кажам право многу ми е криво и не се чуствувам баш најдобро поради тоа. Прво не ни знаев дека сум го ’’украла‘‘ дознав дури по една недела, а да знаев немаше да се случи тоа што се случи! И така типот на крај испадна идиот
Уствари он цело време си бил идиот само јас не сум го видела тоа, кога увидов веќе беше доцна...
Инаку никогаш не би расипала туѓа врска знаејќи дека таа врска постои
Тоа е глупаво, замислете си вие имате убава врска и доаѓа некој/а и ви го одзема сето тоа...
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
ne bi bilo fer /
zamisli kako ke se poglednes so "taa" licnost posle vreme
nesakajki ke sirite negativna energija , zosto ?
+ gubis nekolku bliski luge vednas!
ne tvrdo sum protiv vakvi "slucajnosti" .,..
nema da komentiram kako , koj , kolku ...
tuku ne e "normalno" - ako se raboti za potesniot krug !
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Можда би го смувала на една вечер, ако не ја знам девојка му, иако знам дека постои. Јеби га, врската е меѓу нив двајца и он треба да му ја мисли, јас сум во ситуацијата слободен стрелец и уживам во животот.

За дечко односно врска - никако. Не би можела да имам доверба во тип шо си ја оставил девојката заради друга. Ако е "украдлив" од неа, ондак ќе биде "украдлив" и од мене. Луѓето ретко се менуваат.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Клошарски е "крадење" партнери , доколку тие 2 -ца имаат расчистено меѓу себе тогаш е друго .....
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
11
Никој не е ничива сопственост па да мора да го крадам... Ако се работи за дечко на моја блиска особа, ништо од љубовта. Али ако е дечко на некоја икс особа, уопште не размислувам... не сум го силувала ја, сам дошол.. А за неговата девојка, он нека размислува.. :pipi:
Ова е размислување ако се работи за мување со дечкото
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Не би можела да напрам ова , затоа што ..не знам , не би можела целосно да бидам среќна , би се чувствувала крива за тоа што сум го направила ..

А и имам една другарка , човече , колку е расипана. ..Се муваше со едно дете порано , ама прекинаа со тоа , и он си фати женска , одат еве веќе една година , и таа ЦЕЛО време ни ги остави раат ..Само им прави проблеми , прави се можно да им расипе ..Не се трпи тоа..А најтрагично е тоа што не осеќа ни малку вина , туку горда е на тоа што го прави ..

Лоша работа у секој случај ..
Пред да се украде нечив партнер , треба да се размисли барем малце , како би се чувствувале вие да ви направи некој така..

И тоа..:smir:
 

ms.sunshine

PecUrkasTa
Член од
2 март 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
Nikogas ne bi rasturila nekoja vrska pa kolku i da e silna ljubovta sto ja custvuvam prema nego ,bi se trgnala i bi i otstapila mesto na taa sto ke go napravi nego srekna.
isto i jas
celosno se soglasuvam so tebe
steta sto okolu mene ima licnosti sto ne mislat isto i najcesto si unistuvaat prijatelstva radi ovakvi raboti....:toe:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
А зашто па да не? Ако девојката не ми е блиска или пак не ја поднесувам и ако тие двајца немаат стабилна врска.Па кога ќе размислам и подобро штом едниот од партнерите прибегнува кон нешто друго и повеќе од очигледно е дека нешто не штима во врската.Па кога тој не мисли на неа зашто пак јас да изигрувам светица и да се секирам. Искрено за крадење до сега не сум украла на никого што не значи дека нема ако ми се сака такво нешто. А да имам дечко и да го варам со друг е тоа не. Иначем за позајмување сум позајмувала кога свесно кога несвесно.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Девојка на другар никогаш, имаат мажите премолчан кодекс за вакви работи.
Инаку девојка на некој што или слабо го познавам или не го понавам воопшто...да. Нормално ако девојката сака, затоа што обично девојката е иницијаторот на такви сплетки.
Исто така често пати сум помислувал(што е нормално) муабети од типот "кај се најде онаков шупак со таква девојка" ама никогаш не се мешам во такви работи(тоа е сепак работа на девојките:pos:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom