Средно Полицијско Училиште

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.076
Поени од реакции
57.369
Притоа, кандидатите треба да ги исполнуваат следните општи услови:
-да е државјанин на Република Македонија,
-да е полнолетен, а да не наполнил 25 години ако за прв пат заснова работен однос на работно место за кое е предвидено средно образование,
-да има завршено најмалку четиригодишно средно образование,
-да е здравствено и психофизички способно и
-со правосилна пресуда да не му е изречена казна забрана на вршење професија, дејност или должност.

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните посебни услови:
-потребна телесна висина од најмалку 175 см. (маж), односно 165 см. (жена), и
-висока лична физичка подготвеност.

Заинтересираните кандидати треба да ги достават следните докази за исполнување на потребните услови за работното место, во оригинал или копија заверена на нотар:
-уверение за државјанство,
-извод од матична книга на родените,
-диплома за завршено четиригодишно образование,
-доказ дека со правосилна пресуда не му е изречена казна забрана за вршење професија, дејност или должност, и
-две фотографии во големина на патна исправа.
ВРСКИ!

Познавам личности што ги исполнија сите критериуми на конкурсот, навистина физични спремни (спортисти со години), па повторно беа одбиени.
А примија некои што не можат ни 100 метра да истрчат.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.247
Поени од реакции
5.292
Ццццц за срамота е таква ни е државата :cautious:
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.247
Поени од реакции
5.292
ха ха ха колку смешно брат пукам од смеа :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:[DOUBLEPOST=1403825128][/DOUBLEPOST]И тоа што сум допишал една буква ја сега сум неписмен
 
Последно уредено:
G

garthok

Гостин
Oстај ги Грамар наци. Ако мислиш дека со полицисково ќе бидеш Стивен Сегал и со кршење кичми ќе воведуваш ред, не. Ќе пафташ по раскрсници
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.247
Поени од реакции
5.292
Значи вака ако постои средно полициско училиште јас (можеби) ќе одам а потоа на факултет за безбедност за да добијам подобро работно место
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Значи вака ако постои средно полициско училиште јас (можеби) ќе одам а потоа на факултет за безбедност за да добијам подобро работно место
Dali znaes kolku nevraboteni ima so toj fakultet?
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Значи сега треба да завршиш факулетет за безбедност за да бидеш полицаец ?
Не ми јасно :confused:
Не, треба 10-20.000 Е за да бидеш полицаец
и партиска книшка не ти помага, единствено некоја дебела врска таканаречена кабел или да си платиш како попче
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Изгледа треба за средно да се запишам на правен смер и потоа на безбедност
Дали тоа ако се запишам на правен смер ми дава поголема предност ?
Како прво не е факултет за безбедност, туку е факултет за БЕЗВРЕДНОСТ. Немој на крај памет да ти текне да се запишеш таму од искуство ти велам. Запиши си се средно гимназија, заврши си гастрономски или градежен факултет и ке имаш поголеми шанси да влезеш во полиција. А за обичен полицаец наброј си 5000 евра на слениот конкурс и примен си јас ти гарантирам :)
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Зашто бе... еве баш обезбедувањето што ми беше во средно школо имаше завршено полициска академија :LOL:
Епа тоа е жалното. Со полициска академија он работи обезбедување. Се знае каде им е местото на дипломираните криминалисти. За физичко обезбедување може да биде секој, лиценца се вади за еден месец. Јас сум дипломиран криминалист и работам обезбедување во Никоб за 200е. А кога ке видам кој кадар работи во полиција и кој се ги примија на последните 2 конкурса е стварно ми се плаче. А колку за информација од првата генерација дипломирани криминалисти на полициска академија од 2004 па до денес само 3ца се вработени вработени во МВР ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom