Средно полициско училиште

  • Креатор на темата Intex
  • Време на започнување
I

Intex

Гостин
Имам еден братучед, сака да се запише полициско училиште (полуматурант е сега), па може некој да каже повеке информации за тоа колкав просек треба да се има од основното. Колку се битни физичките предиспозиции? Дали има сместување преку училиштето?
 
I

Intex

Гостин
ааааа...па нема средно полициско бре...кој ти кажал дека има??
Мислам дека има бе брат. Познавам еден батка што учи таму, ама долго не сме се виделе и не можам да го прашам за условите.
 
С

Спенсер

Гостин
Мислам дека има бе брат. Познавам еден батка што учи таму, ама долго не сме се виделе и не можам да го прашам за условите.
пууу мамицата,па ја ке одев средно таму бе,полициско...али нема...имало пред неколку години,али сеа нема средно...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
ааааа...па нема средно полициско бре...кој ти кажал дека има??
Има во Скопје, АСУЦ Боро Петрушевски и тоа одамна постои.

Не знам некој што учи во школово, но сум била таму на посета и можам само на Др. Кулен да му кажам дека многу се инвестира во школово. Дури може да се каже помодерно е од гимназиите во Скопје :)
 
С

Спенсер

Гостин
Има во Скопје, АСУЦ Боро Петрушевски и тоа одамна постои.

Не знам некој што учи во школово, но сум била таму на посета и можам само на Др. Кулен да му кажам дека многу се инвестира во школово. Дури може да се каже помодерно е од гимназиите во Скопје :)
Џену бе??? од кај знаеш??? средно полицискооо??? втф/??зашо тогаш ја у Карев отидов..??хехех баш ке прашам..
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Имам еден братучед, сака да се запише полициско училиште (полуматурант е сега), па може некој да каже повеке информации за тоа колкав просек треба да се има од основното. Колку се битни физичките предиспозиции? Дали има сместување преку училиштето?
Ja мислам дека нема да имаше и ја сега ке бев таму .Можеби сум у грешка ништо чудно.А знам едно време дека имаше и незнам точно како се викаше нешто ЦАрка ...... али не памтам ама сега тешко дека има.Сепак ке се распрашам.
 
I

Intex

Гостин
Има во Скопје, АСУЦ Боро Петрушевски и тоа одамна постои.

Не знам некој што учи во школово, но сум била таму на посета и можам само на Др. Кулен да му кажам дека многу се инвестира во школово. Дури може да се каже помодерно е од гимназиите во Скопје :)
Џену, фала за информациите.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Има во Скопје, АСУЦ Боро Петрушевски и тоа одамна постои.

Не знам некој што учи во школово, но сум била таму на посета и можам само на Др. Кулен да му кажам дека многу се инвестира во школово. Дури може да се каже помодерно е од гимназиите во Скопје :)
Автосообраќајниот училиштен центар (АСУЦ) „Боро Петрушевски"
Од кај во него отсек полиција :)
Нема...

Средното полициско училиште беше дел од полициската академија. Но се укина пред некоја година. Сега постои само Факултет за безбедност, на местото кај што беа полициската академија и средното училиште.
 
I

Intex

Гостин
Луге ме збунувате. Има или нема средно полициско училиште?
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Нема средно полициско училиште во Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom