Србија ќе купува МИГ29-М2?

Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Завршува набљудуваната независност на КосовоПарламентот во Приштина со 63 гласа “за“ и ниту еден против усвои пакет од 21 закон, со кои завршува набљудуваната независност на Косово, јавуваат српските медиуми.

На следното заседание, Парламентот ќе треба да усвои и 22 измени на Уставот со кои ќе се укинат уставните клаузи за набљудуваната независност на Косово.

Се очекува на 10 септември Меѓународната група за управување на Косово на средба во Приштина да ја прогласи одлуката за прекратување на набљудуваната независност на Косово.
Еве ке се повлечат меѓународните сили два Мига , десет м-84 тенкови , и пешадија за 5 саати Косове нема да постои веќе
Да ај иди пробај ја стратегијава на некоја игра.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Завршува набљудуваната независност на КосовоПарламентот во Приштина со 63 гласа “за“ и ниту еден против усвои пакет од 21 закон, со кои завршува набљудуваната независност на Косово, јавуваат српските медиуми.

На следното заседание, Парламентот ќе треба да усвои и 22 измени на Уставот со кои ќе се укинат уставните клаузи за набљудуваната независност на Косово.

Се очекува на 10 септември Меѓународната група за управување на Косово на средба во Приштина да ја прогласи одлуката за прекратување на набљудуваната независност на Косово.
Еве ке се повлечат меѓународните сили два Мига , десет м-84 тенкови , и пешадија за 5 саати Косове нема да постои веќе
Нато и Еу од Србија го земаа Косово со војна.Истово треба да го направи Косово па да биде независно
 
B

Black Guard

Гостин
Еве ке се повлечат меѓународните сили два Мига , десет м-84 тенкови , и пешадија за 5 саати Косове нема да постои веќе
Ќе треба многу повеќе-Плус набљудувачи не се НАТО туку ООН и ЕУ-НАТО е гарант на безбедност на регионално ниво-бондстил америте го градеа за да заминат тоа е втора најголема база изградена по втора светска војна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom