Срам

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Пошо идиотите ме блокира у Дк(ако бараме неправилности и тролови треба да го избришеме интернетот И АКО фатиме да рециклираме ''Несодветно однесување'' ова на које пишувам сега немаше да постои пример малку едукација
ВИДЕО+18: Имале секс среде бел ден во детски парк
значи што заклучивме ?ама НВ господа сабота навечер е луѓето уживат тргнувајќи од тоа дека зимаш 12че месечно и твојте права се искршени од ќотек дојде време да фрлаш молотови зборови на форум на кој на никој не му е гајле ) и наместо таму да биде пласирано видеото најдов по-прискладно место тоа е овде според податоците на дигиталниот речник што претставува срам

1. Непријатно чувство предизвикано од лоша постапка. повеќе информаци овде http://www.makedonski.info/show/срам/м

Диносаурси може да ни поминат граница
Во ред. Дами и господа

СРАМ
Ни срам, ни перде.(најдоброто)


 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Е пред 6 години имав таков срам што ниту излегував кога ке дојдеше некој кај моите, ниту знаев муабет да направам на телефон ниту па у живо ми се правеше муабет е од тој пусти срам.Ке се поцрвенев целата и у бестрага оди се.

Е сега веке тој проблем го немам ФАЛА му на господа сега ич не и чуе ама за ништо, сега што би рекле постариве...оперирана сум од срам:pos2:
Кај мене оброатно е. Вака кога тука ме читате си мислите којзнае колку сум комуникативен човек и да ме сретнете ќе се изненадите дека е баш спротивно.

На мој години помали сум знаел да се изназборам со другари и другарки на мојте или со било кого а кога потпораснав малку потешко ми идеше да сврзам со некој моабет, сие ми се чудеа на моменти што сум до толку срамежлив. Зборував само со оние со кој најчесто сум во присуство секој дневно а тоа се на мајка ми пријателки, мој другари од средно, од основно и на татко ми некој пријатели.

Сега како поминуваат годините малку сум поопуштен и не сум до толку срамежлив, ама пак на моменти ја има таа моја срамежливост.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Срамот е одлика на осетливите личности, што имаат длабок обзир према другите. Најлесно да е бидеш без срам и перде, тоа е знак дека не сте превише опуштени и не размислувате за последиците на башите дела и зборови. Кога имате длабоки чуства према некој, природно е да чуствувате срам. Тие што лесно ги изразуваат нивните чуства значи дека чуствата им се плитки. Со тек на време човек се научува дека не треба да се срами од се и сешто. И како што некои претходно имат кажано, срамот е внатреше глас на совеста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom