Спамирајте со Тошо (наградната игра на Топ Шоп)

Статус
Затворена за нови мислења.

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
toso malerot...nakraj kraistata e cista reklama i obicen spam...20 000 eeeej!!!
 
Член од
24 март 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
Da ne se lazeme ,ama poentava na temava ima druga namera .I jas ucestvuvav vo nagradnata igra i ne gledam nisto loso tuka , ama bas nisto .
Prvo mail ostaviv i tuka i na site drugi forumi koga se resgistrirav ,i koj ke mi garantira mene deka mojot mail ne e daden , prodaden ili sto ja znam za vakvi ili slicni celi , barem lugevo posteno ti kazuvaat deka moze i da ti pratat nesto , pa ako ne sakas mozes slobodno da gi blokiras...itn.
Nego druga mi bese poentava, vrtam po site makedonski sajtovi i na sekoj sajt ja gledam reklamata so toso da , vsusnost jas i ne dobiv mail od prijatel tuku sama se povikav na banerot od edna strana i si odgovoriv na prasanjeto, i koga stignav na kajgana , iskreno , cudno mi stana sto ja nemase :) znaci tuka ne platile za reklama pa ti resi besplatno da gi izreklamiras :) bravo sekoja cest .
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
darla напиша:
Da ne se lazeme ,ama poentava na temava ima druga namera .I jas ucestvuvav vo nagradnata igra i ne gledam nisto loso tuka , ama bas nisto .
Prvo mail ostaviv i tuka i na site drugi forumi koga se resgistrirav ,i koj ke mi garantira mene deka mojot mail ne e daden , prodaden ili sto ja znam za vakvi ili slicni celi , barem lugevo posteno ti kazuvaat deka moze i da ti pratat nesto , pa ako ne sakas mozes slobodno da gi blokiras...itn.
Nego druga mi bese poentava, vrtam po site makedonski sajtovi i na sekoj sajt ja gledam reklamata so toso da , vsusnost jas i ne dobiv mail od prijatel tuku sama se povikav na banerot od edna strana i si odgovoriv na prasanjeto, i koga stignav na kajgana , iskreno , cudno mi stana sto ja nemase :) znaci tuka ne platile za reklama pa ti resi besplatno da gi izreklamiras :) bravo sekoja cest .
Дарла, тазе регистриран, и сефте мислењето баш на оваа тема. И тоа, баш во одбрана на Тошо. Студио Модерна се навистина ажурни :)

Околу тоа со банерите... на други сајтови има множество на фирми кои немаат банер на Кајгана (и обратно), па не им правиме ваква "реклама", oдносно - не им се случил Кајгана реметот. Ако сметаме дека некој заслужува ремет - го реметиме. И тоа е тоа, јасно како ден. Фирми, партии, влада, опозиција, пратеници, професори... Едноставно, Кајгана функционира така. "Еј, овие не стаиле банер кај нас, ај ќе ги реметиме" - кај ќе ни беше крајот да се водевме од таа максима која ја проповедаш.

Имаме и фирми кои имаат банер на Кајгана, а сепак има теми за нив во подфорумот за сеир кои се отворени од посетителите. Најтазе доказ, темата од Воткамикс отворена денес. И според твојата дудлачска логика, би требало да затворам тема на која паѓа добар сеир или реални критики за некоја од фирмите, затоа што некој има банер? :)

Ти кога се регистрираш на форумов, не ти бараме да оставаш адреси од твои пријатели и со тоа автоматски да спамираш, капираш? Море капираш ти убаво, само така ти чини :)
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Inace darla kolku ti plakaat od studio moderna? Taka informativno da si prasam....
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
080014444...

Тииит, Тииит.

- Топ шоп! Оператор Дарла на телефон, повелете! :lolz:

- Дарла, се јавуваме од Кајгана. You've been punked! :skp:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Ова би го нарекле „прво па мушко:pos:„ дарла дарла дарла. Колку се закашка сега. Иначе ремет не е на одмет нормално со граници:) 0800-дарла-тошо
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Acid напиша:
080014444...

Тииит, Тииит.

- Топ шоп! Оператор Дарла на телефон, повелете! :lolz:

- Дарла, се јавуваме од Кајгана. You've been punked! :pos:
EEEEEEEEEE!!!! Alal neka ti e be acid! Hahah a barem dobrovecer ti rece darleto?:pos::pos::pos:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
За да не биде дека џабе јадам бубрези дека госпожа Дарла е навистина од Студио Модерна, повелеле, список од жирито на наградната игра. Секој со просечна интелегенција ќе укапира. Дарла, ај сеа отвори друг јузер, те фативме:)

darla.jpg
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Darle ili da kazam Vile jas sakam, jas poracav nogu raboti od top shop, jas sakam da bidam srekniot dobitnik...pak ke poracuvam pak....dogovoreno?
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos: Мистичен ис а прајвет дидектив бивер оф хим :pos::pos::pos::pos::pos: ете ја причината зашто Дарлева толку ги брани студио модерна. Браво браво еј абе од ********@hotmail.com пратив ја ако може нешто наградиче да добијам
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
дарла, едно прашање.. колку е ровус правоШмукалката? на колку рати ја давате и дали со испорака до дома?
еј да и дали имате од оние чиби чан(миленичињата) уште?
еј да да да! и сакам од појасот на доктор левис! оној со ушињата мали! -)

@мистичен: сега видов! :bravos: за дарла! :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
darla напиша:
www.pocetok.com

Дали е ова новиот почеток и крај?
:aaa:
Дарла, ти се извинуваме тебе и на поширокото Топшоп семејство! :gush:
Гушни го Тошо од мене, океј? :wink:
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
a so imase na stranata voopsto?
a za malce ke zaboravev Magnetniot pojas ne raboti its all bullshit! Baba mi pcue kako ulava doma!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom