Со кој би сакале да идете на кафе? :)

Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Сакам некоја кафекуварица у години да ми напраи добро горко турско кафе.
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Vo momento mi se ide na kafe so BusHav .. mislam deka samo on moze da me raspolozi .. barem cel den taka pokushuva.. samo sho e daleku .. (= Posle kafeto.. obavezno tochak vozenje vamu tamu .. se znajt
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Океј луѓе...вака сеа...кога се отвара тема не се иде директ на задња страна да се одговори на прашањето него се иде на прва страна за убаво да се прочита коментарот на авторот...
Сто пути пишаа у темава дека е за ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ...не познати од ваш живот него од јавен живот( пејачи,актери,манекенки итн.)
Јасно е сега малце???
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Mac)) напиша:
Океј луѓе...вака сеа...кога се отвара тема не се иде директ на задња страна да се одговори на прашањето него се иде на прва страна за убаво да се прочита коментарот на авторот...
Сто пути пишаа у темава дека е за ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ...не познати од ваш живот него од јавен живот( пејачи,актери,манекенки итн.)
Јасно е сега малце???
Epa sa zavisi od coek do coek neli .. Poznati ko poznati .. mene bushav mie poznat od msn samo.. a vo zivo ne.. idol mie ..(= i sakam so nego a ako mu prechi na nekomu deka si go pishav :d kazisiiiiiiii ! a sa brishigo postot deka sum OFF TOPIK
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Mac)) напиша:
Океј луѓе...вака сеа...кога се отвара тема не се иде директ на задња страна да се одговори на прашањето него се иде на прва страна за убаво да се прочита коментарот на авторот...
Сто пути пишаа у темава дека е за ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ...не познати од ваш живот него од јавен живот( пејачи,актери,манекенки итн.)
Јасно е сега малце???
Абе позната личност сум јас,сум бил на телевизија по квизови.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Mac)) напиша:
Сто пути пишаа у темава дека е за ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ...не познати од ваш живот него од јавен живот( пејачи,актери,манекенки итн.)
Еве сам ќе се цитирам...:icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
272
Поени од реакции
1
Ondak ja na kafe bi izlegla so Dadar...interesno covece e.....
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
vardarce напиша:
Сакам некоја кафекуварица у години да ми напраи добро горко турско кафе.
Izvinte za OFF samo da go upatam.
Kaj nas u maalo ima edna sendvicara mislam deka tamu ke dobies takvo kafe, posto samo takvo pravat.

Otidov ja u off topikot:nesvest:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
со маc))...за да ми објасни некои работи:(
aј маc)) сеа изглеа нема да се буниш зошто самиот си се наведе како позната личност:pos:
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Па, би имала што муабет да направам со Раде Шербеџија,додека пиеме кафе. Имаме недовршен муабет од пред 100 години.:)
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
bibika напиша:
Па, би имала што муабет да направам со Раде Шербеџија,додека пиеме кафе. Имаме недовршен муабет од пред 100 години.:)
Zosto celo vreme mislev deka si 97godisna????:nesvest:
 
N

NeMiRnA

Гостин
uste koa vidov koj postiral posleden na temava jasno mi bese za kogo ke iskomentira.Ne komentiram poise...
A jas sakam so jolie,andriana lima od zenski,muski brus vilis epten go postuvam tipov,tom kruz i use nekoj so ne mi teknuva a garant ima
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Macedonian напиша:
Ova ti da ne si Saso? :poss: :poss: :poss:
Не ... он само живее со Сашо ( :wub:kristijan @ saso:wub: ) :poss::poss::poss:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom