Со кој/а сакате да заглавите во лифт?

Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Дефинитивно не сакам да заглавам у лифт со Фортуне туку сакам да заглавам со Девилиш, крај, точка, дот.

Инаку тука има некои задни намери не од моја страна ама нема да ги соопштам.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Со некој шо знај да поправа лифт или евентуално со некој шо држи мобилен со јака мрежа и кредит.:icon_lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Не сакам да се заглавам во лифт. А, ако се веќе се заглавувам, со некој што го познавам или некој помлад (сигурно не со некоја баба или дедо) и некој што има мобилен (евентуално, бидејќи јас носам секогаш).
 
С

Сатори

Гостин
Сакам да се заглавам во лифт , со една моја другарка , Марчето ја знае , Билето , инаку те повикувам и тебе ако сакаш друштво да ни правиш!
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Ако веќе морам да заглавам во лифт,би заглавила со Мацедалиен,ем муабет ќе си изнапраиме,ем брзо ќе ми мине времето,а Бога ми и забавно.:)
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Би заглавил сам....не сакам во лифт друштво....а кога ќе се одглавам....здравје...
И повеќепати сум заглавил сам
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Со Филип, да му кажам да нема верба во вци „грци”, да не оди да го отепат

Со Александар, да го прашам неколку прашања, и да му кажам да не си го ебава џабе живото, пошо Македонците си го загинаја Сонцето и Душата (секоја чест на исклучоци)

Со Исус, да му кажам нешто слично ко на Аце, и да го прашам сто милиони милијарди прашања :)

Со Самуила, да му кажам дека денес Македонците САМИ си ги вадат очите

Со Гаврило Радомир, да му кажам да нема верба во „братовчедот”

Со имењакот мој Ѓорѓија Кастриот, да му кажам дека внуците му се колат меѓу себе :nesvest:

Со Толе Паша, да му кажам дека внук му АБЦ нуклеарка му прај во славно Мариово :lud:

Со Ѓорѓија Сугаре, можи ако двајца Ѓорѓиевци, ќе куртулиме :)

Со Питу Гули, да му бацам рака :cuc:

Со Гоце Делчев, да го прашам шо куро ми бараше на курва да оди, па да го отепат турците пред да успеј да ги описмени то копуците наши

Со Александро Турунџе, таков јунак ретко мајка раѓа деновиве...

Со Крале Марко, да му кажам дека Прилепчани пазат Македонштината, ама и Магарштината...

Со Тито, онака, да му видам сурато

Со Лазар Колишевски, да му плукнам в лице

Со Стив Наумов, да тепаме заедно бугариња ко магариња :)

Со Ченто, да му прам друштво

Со Дедо ми Мариовецо, да ми кажи некој трик за тепано (биено) сирење

Со Дедо ми Охриѓанецо, ум да ми дај

Со Баба ми Мариовката, абер пушти да одам да ја видам, не стигнав, ми умре... знам дека ми прости шо не побрзав, права жена беше, Македонка

Со баба ми Охриѓанката, пошо си ја сакав и сакам :)

Со Мацедалиен, ќе се топкаме од смеење, ќе праиме муабети и би ја памтеле случката цел живот

Со Еко1, под услов да имаме неколку пива со нас, исто ко кај Мацедалиен (од кога не сум пиел скопско... :cug: )

Со Ханџиски, да му покажам како е да тепаш селанец со стап :star:

Со Сердарот, да го прашам да не му го срамам многу името :kez:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Со Џесика Алба дефинитивно да и поправам муабет
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
od maski so tom welling, da go naucam na 2-3 raboti;)
od zenski so kristina agilera
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Со Divine и Fortune.....у исто време :):)
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Јас имам фобија од лифтови и загалвување у нив(озбилно иако е ова на ”чда”) што ќе рече....
Не би сакал да се заглавам у лифт со ниедна. Може да се возам у лифт, по после да заглавиме кај мене али у лифт плиззз Гад, Ноу.
 

фио

The Magnificent Seven in One
Член од
19 април 2006
Мислења
58
Поени од реакции
1
Јас редовно се заглавувам во лифт, не ни ги бива сервисерите у зграда. И све мене ме тера баксуз, никако да се заглавам со некоја од младите студентки шо ми се у зграда, све ми се погаѓа некоја бабетина...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Mac)) напиша:
Со Divine и Fortune.....у исто време :):)
Бидејќи јас и Форчн се имаме заглавено во лифт и знам какви сме во таква ситуација, би ти препорачала да не сакаш со нас две да заглавиш ... ќе клекнеш на колена и со викање ќе се молиш побрзо да те извадат, верувај!
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Mac)) напиша:
Со Џесика Алба дефинитивно да и поправам муабет
Само ради муабетот а!?Друго ништо не би и праел!!!
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
So Pamela.za da vidam kako reagira plavusa na zagluvavanje....i mozebi ako imam sreka ke vidam use nesto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom