Со кого ќе коалицира Груевски?

Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.517
Поени од реакции
47.814
Да сум јас со ДПА за инат и крај уставот дозволува ДПА и ДПА ке биде макар имале троица гласачи и кур ме боли каков неписмен кадар имале
,док не научи Али балистана шизофеничарска која му е химна нема да се докопа до фотеља па шо сака нека е
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
najubavo za stabilnosta e so dvete em ke gi smiri em nema da ni pravat belja
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Mislam i uveren sum deka ke koalicira so DUI i on mislam idniot premier znae deka pobednik vo ovie izbori e DUI no daleku pogolem gubitnik e imixhot na Makedonija.
No ova nema vrska utre gledajte vesti i sami ke konstatirate shto kako
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Mislam i uveren sum deka ke koalicira so DUI i on mislam idniot premier znae deka pobednik vo ovie izbori e DUI no daleku pogolem gubitnik e imixhot na Makedonija.
No ova nema vrska utre gledajte vesti i sami ke konstatirate shto kako
Види блади....
Јас не би имал проблем со ДУИ доколку покаже дека има капацитет за носење одлуки...а не за плачење и крадење...
И двете албански партии имаат сериозен проблем со кадарот...
И ДПА е во предност само поради Имер Селмани и никој друг!
Тој неписмениот Имер Алиу не е ни за овци да му дадиш да чува....не вицепремиер да биде...
Реформа треба!


П.С.
Зошто на митингот ја пуштивте албанската химна?:nenene:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
408
Поени од реакции
30
Se znae, PDSH... Momentallno imame 14 pratenici nasproti 13 na DUI, a po proglasuvanjeto ke imame 16 a Dui 13... sto znaci deka nie sme pobednici vo albanskiot blok, i po golemiot pritisok sto go imavme, od butovniciti na Dui so kallasnikovi sto polneja glasacki kutij, sto falsifikuva vo Zajaz, Oslomej, Kicevo, Cair, Tanusevci, Radusa, Lipkovsko i red drugi raboti...

Ajde idete tamu kaj skutot na golemiot brat Crvenkovski, i dosta placevte :tv:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.772
Поени од реакции
5.509
Se znae, PDSH... Momentallno imame 14 pratenici nasproti 13 na DUI, a po proglasuvanjeto ke imame 16 a Dui 13... sto znaci deka nie sme pobednici vo albanskiot blok, i po golemiot pritisok sto go imavme, od butovniciti na Dui so kallasnikovi sto polneja glasacki kutij, sto falsifikuva vo Zajaz, Oslomej, Kicevo, Cair, Tanusevci, Radusa, Lipkovsko i red drugi raboti...

Ajde idete tamu kaj skutot na golemiot brat Crvenkovski, i dosta placevte :tv:
абе не си ти у притвор :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
486
Поени од реакции
6
Има привилегии...му ставиле интернет во келијата... :)
Ах, тие од ДПА.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Види блади....
Јас не би имал проблем со ДУИ доколку покаже дека има капацитет за носење одлуки...а не за плачење и крадење...
И двете албански партии имаат сериозен проблем со кадарот...
И ДПА е во предност само поради Имер Селмани и никој друг!
Тој неписмениот Имер Алиу не е ни за овци да му дадиш да чува....не вицепремиер да биде...
Реформа треба!


П.С.
Зошто на митингот ја пуштивте албанската химна?:nenene:
Dimce aj sporedi malku kolku koruptivni skandali ima Vmro pred nekolku godini a kako e sega za sega javnoto mnenie za rabotata na istata partija koja pred 6 godini beshe najomrazena.

Himnata e nasha nacionalna i mislam deka ne treba da go zemash kako provokacija zoshto jas ne go zedov toa e edno a drugo bi sakal da znaesh deka jas kako individua nemam nishto protiv so toa shto go peev i nemav loshi misli kon makedonskiot etnikum toa beshe edna proslava i momentum kade mu se oddade pocit na zaginatiot vo Aracinovo a plus himnata e neshto kako i znameto shto go razlikuva etnikumot
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
105
Поени од реакции
6
Колку што се сеќавам јас, Груевски во едно интервју изјави дека откога ќе има прегласување во проблематичните изборни места, и откога ќе се знае дефинитивниот состав на парламентот дури тогаш ќе коалицира со албанска партија и тоа онаа партија која што ќе има поголем број на пратеници, односно победникот кај албанскиот блок.
Но како и да биде јас сепак мислам дека ќе коалицира со ДПА. Ако коалицира со ДУИ ќе разочара голем дел од неговите гласачи, вклучувајќи ме и мене:)
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
so kogo ke kaze Dzilijan Milovanovic
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Dimce aj sporedi malku kolku koruptivni skandali ima Vmro pred nekolku godini a kako e sega za sega javnoto mnenie za rabotata na istata partija koja pred 6 godini beshe najomrazena.

Himnata e nasha nacionalna i mislam deka ne treba da go zemash kako provokacija zoshto jas ne go zedov toa e edno a drugo bi sakal da znaesh deka jas kako individua nemam nishto protiv so toa shto go peev i nemav loshi misli kon makedonskiot etnikum toa beshe edna proslava i momentum kade mu se oddade pocit na zaginatiot vo Aracinovo a plus himnata e neshto kako i znameto shto go razlikuva etnikumot
Не навлегувам во твоите чувства....
Мислам дека не ме свати...
Тоа што индиректно сакав да те прашам во мојот пост е зошто не била пуштена и Македонската химна?
Го оправдуваш ова?
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ако коалцира со ДУИ може да си ја бакне збогум политичката кариера. Десничарска партија да коалицира со некој што не знае да збори Македонски, а плата зема од Македонските граѓани.:jaj:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
jas licno bi sakal da e dpa ama dokolku navistina pobedi vo albanskiot blok.
ustvari moe i dvete ama ne veruvam deka ke sakaat.
sebap na imer selmani i spresa jusufi ( ova vtorata so mala zadrska) na niv bi sakal da gi dodadam po moznost elmira mehmeti ako pravat dupla koalicija .
abdulmenaf bedzeti ne znam vo koja partija se naogja ama mislam deka e dobar kadar i mozebi bi se nasol vo vlada.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Не навлегувам во твоите чувства....
Мислам дека не ме свати...
Тоа што индиректно сакав да те прашам во мојот пост е зошто не била пуштена и Македонската химна?
Го оправдуваш ова?

Mnogu neshta ne se opravdani vo Makedonija poslednite denovi.
No ajde da te prasham poshto me interesira shto ti preceshe?
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Mnogu neshta ne se opravdani vo Makedonija poslednite denovi.
No ajde da te prasham poshto me interesira shto ti preceshe?
Ништо не ми пречеше мене лично...
Дури и малку се изненадив...немаше пукање.:)
У ствари...ми пречеше и ми пречи и ќе ми пречи непочитувањето на државните симболи.
Треба да важат за сите!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom