Со кого ви е најслатко кафето?

M

**MEMORY**

Гостин
Не сум многу по кафето, ама кога сум дома, обожавам да си го пивкам сама...
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
не сум многу по кафето, ама најслатко ми е кога го пијам со надобрата другарка и братучетками, а никогаш не пијам сама:wink:
 
Член од
9 септември 2005
Мислења
14
Поени од реакции
0
nejkam da pijam kafe so golemo drustvo,najdobro mi e koga ke pijam kafe so eden od drugarite...najdobro togas ni odi muabetot a i kafeto.....no ima momenti koga uzivam sam da go pijam
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Со кого ви е најслатко кафето?...
Со другарите, со сите кои ми се пријатни за разговор, а оние кои не се барем ќе ми послужи коа ќе ме изнервираат да ги манам со кафето и готово..хаха..:):)
 

WindChill

3NitY
Член од
13 февруари 2008
Мислења
138
Поени од реакции
2
Порано никако не можев сама кафе да пијам, некако ми беше без веза тоа. Али од ко почнав на факултет, помалце време, повеќе за учење(не дека нешто многу учам:icon_razz )и другарките секоја со обврските, се почесто сама пијам кафе. Иначе кафето може да ми е слатко со било кого ако во варењето му стават доволно шеќер, се шалам. Со сите што знаат да направат убав кафе муабет ми е слатко кафето
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Кога ке киднам од час,со другари!
 

mz.LoVeLy

patience...
Член од
16 февруари 2008
Мислења
158
Поени од реакции
5
не сум многу по кафето но секогаш уживам кога пијам кафе со мојата најдобра другарка - онака двете размуабетени супер ни е :) се забораваме каде се наоѓаме:smeshko:
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
обожавам да пијам кафе со другарки, другари, школски, братучедка ми, дури и сама. има денови кога можам и ниедно кафе да не испијам, ама имало и денови кога сум пила по 7-8 кафиња.. зависи
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
104
Поени од реакции
1
Najubavo mi e kafeto koga go pijam so pozitivni luge so koi mi ide muabetot, a koga nema takvi go pijam sam, jezda taka mi gubi od smekot ama...:)
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Kje moram da baram drug nekoj da ja prezeme ovaa 'obvrska' :) Treba da pocnam da se trudam da napravam kafeto da mi bide najslatko so nekoj drug poso na starata i stana gorko vise:)
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Порано ми беше слатко со....Но сега повеќе сакам да го пијам сам на раат и да уживам во кафето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom