Со каков факултет би имале најдобар просперитет во Македонија?

Ф

Флеш

Гостин
Знае ли некој каде може во Скопје да направам тест за професионална ориентација ?! Се утепав од барање но досега без успех ....:confused:
 
Ф

Флеш

Гостин
БЕСПЛАТНО :vozbud: !!!

навистина е ова бесплатно ?! да не испадне како оние тестови на интернет,го правиш,па за резултатот мора да платиш ?! :ROFLMAO:
 
С

сашенко

Гостин
БЕСПЛАТНО :vozbud: !!!

навистина е ова бесплатно ?! да не испадне како оние тестови на интернет,го правиш,па за резултатот мора да платиш ?! :ROFLMAO:
Дап, ево DBack може да ти објасни ја сум на искачање ;)
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
aj objasni mi detalno kako se pravi ,sto prasanja itn ...(y)
Vo chetvrtok vo 12h doagja edna grupa na prezzentacija + rezultati. Ako si 'za', bujrum eden saat porano za da gi popolnish dvata prashalnici.

Besplatno e, i navistina e korisno.
 
Ф

Флеш

Гостин
Nema da mozam vo cetvrtok,no sloboden sum slednava nedela,ako ste vo moznost moze da dojdam ?! :)
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Во фаза на студирање 2 факултет сум!
Искрено....па ако знаев дека може да земам плата по 2000 долара на месец, без факултет....... немаше воопшто да запишувам ни еден!
Пара праиш и без факултет..... е сега ако немаш во црпката и со факултет нема да направиш!
Факултет исклучиво за да се надоградиш себеси и своето знаење, нешто што одсекогаш си сакал да го учиш!
Факултет за да правиш пари = :facepalm:
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Ok nema problem :)
Isto vreme vo 12 h ?! :)
Во 12ч почнува презентацијата. Ако сакаш да добиеш резултати утре, тогаш дојди во 11 за да имаш време да пополниш прашалници, па со групата во 12 да можеш да следиш.

Бујрум.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Факултети има за секоја област сега, ама џабе веќином се тапа. Повише работи ке научиш ако стажираш некаде и учиш сам. Нема добри професори кај нас. Сите се жими кур. Да имаш јаки професори ке дојдат и од Велика Британија да учат кај нас.
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Факултети има за секоја област сега, ама џабе веќином се тапа. Повише работи ке научиш ако стажираш некаде и учиш сам. Нема добри професори кај нас. Сите се жими кур. Да имаш јаки професори ке дојдат и од Велика Британија да учат кај нас.
Не е фер. Точно е дека голем дел од професорите ги боли уво за наука и настава. Точно е и дека голем дел од факултетите се „кур-ме-боле“ кога се во прашање нивните студенти, ама сеуште има добри професори и сеуште има добри катедри по факултетиве. Проблемот е како да ги најдеш вистинските, а за тоа реклами нема да помогнат...
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
И јас пријателе не би се запишала никад на правен да можам пак, ама после пет години студирање касно је да се кајем. Сега гледам да најдам квалитетна рамка ради декор на ѕидот, а и да им остане нешто на моите за ако заминам.
Он топик: Техничките факултети се веројатно најдобар избор. .

Ova treba da se razmisluva so praven i ekonomski tesko ce uspees vo stranstvo a kako i da e nekogas ce odlucis da odis
--- надополнето: 14 јуни 2012 во 10:11 ---
Не знам дали имаш дипломирано или се уште студираш, ама ќе видиш по некое време како дипломата преку ноќ ти се претвора во парче хартија.
da dopolnam ako ne otides vo stranstvo ovde nema prosperitet
 

Kajgana Shop

На врв Bottom