Со какви луѓе ви е полесно да се зближите - со отворени или срамежливи ?

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
So otvoreni se razbira.
Na sramezlivite treba zborojte od usta da mu se vlecat, a ko gi prasas nesto ke ti odgovorat-to ne e muabet.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
За зближување не ми игра улога отвореноста/затвореноста на луѓето. Доколку ми влијае позитивно личноста, немам мака. Не сум срамежлива и лесно воспоставувам комуникација со другите, нерви имам и за такви и за такви.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
сеедно ми е какви луѓе се
можам со сите дека сум комуникативен :):):)
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Со отворени ми е полесно од проста причина што при прво запознавање ако се посрамежливи ќе помислам дека јас нешто не им се допаѓам како личност, додека ако се отворени ќе ми дадат до знаење дека сакаат уште повеќе да ме запознаат.
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
92
Поени од реакции
0
Со луге кој цело време зборат за се и сешто,
а не со клешти да им вадам зборови од уста
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ах лесно е и со двата типа. Само треба различни тактики да се искористат. Ако доволно ги отворите срамежливите може да испадне дека тие зборуваат повеќе од обично отворените
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
Да се зближам (они се подалеку и јас да се зближам до нив ) , а можам и да стојам , а луѓето да се зближуваат кон мене ...
Или мислеше на лисицата и МАЛИОТ ПРИНЦ ...

Се шегувам , многу зборувам па човеците се замараат , всушност ништо не ме разбираат , ги фаќа паника и бегаат од мене ...
Човечките се воодушевуваат од комуникацијата со мене и стално ме канат на дружба ...
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Јас сум отворена личност така да можам да ослободам срамежлива личност без проблем :pos2: Секако полесно е да се зближиш со отворена личност за да не мора само ти да дрдаш:vozbud:
Расположена сум секогаш за комуникација!
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
11
Полесно се зближувам со отворени и комуникативни особи... Срамежливите некако не ги приметувам:)... Али кога ќе ги приметам, поинтересни ми се...
:pipi:
 
Член од
23 јануари 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
Polesno mi e da se zblizam so komunikativni,t.e. tie so ke se istaknat.A i vo vrska,sakam da sum osvoena a ne inicijator,poso sepak zensko sum :)
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
178
Поени од реакции
7
Polesno mi e da se zblizam so komunikativni,t.e. tie so ke se istaknat.A i vo vrska,sakam da sum osvoena a ne inicijator,poso sepak zensko sum :)
Се плашам дека во последно време женските се повеќе се иницијатори за пријателства и врски. Се еманципиравме ние жените, па мажите седат со скрстени раце. Треба да се помачиш за да го освоиш бе! А за освојувачите, оние храбрите, е, малку останаа од нив.Барем јас така мислам. Мене ми е понекогаш интересно јас да иницирам, ама не секогаш, се разбира. Понекогаш и сакам да бидам освоена. :back:
Ама тоа потешко иде...Поздрав зеленко окце!
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
definitivno so otvoreni. So stramezlivi ama voopsto ne mi odi. Mislam probuvam ama najcesto nema da uspeam haha
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
So otvoreni lugje mozam da se zdruzam zatoa sto i samata sum mnogu otvorena licnost i mnogu mi e tesko da se druzam so zatvoreni lugje zatoa sto ne znam so mislat
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
104
Поени од реакции
1
Polesno mi e da se zblizam so otvoreni licnosti zatoa sto taka i jas se cuvstvuvam pootvoren sprema niv, no i so sramezlivite ne e problem, koga-togas i oni ke se opustat :)
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
повеке со отворени луѓе можеби затоа што сум си јас отворена личност не дека не се зближувам со повлечени луѓе ама некако полесно ми е со отворени и насмеани
 

Kajgana Shop

На врв Bottom