Сонови, толкување на сонови

С

Спенсер

Гостин
Сонував како некои роми/цигани дошле кај мене у двор... и незнам како успеаа двоседот од дневна да ми го земат :) И ок,успеав некако да ги убедам да влезам во кола и да им дадам пари,а они да ми го остаат двоседот. Влегов во кола (знаев дека има пиштол внатре),го извадив пиштолот и излегов. И еден од нив тргна накај мене...ни две ни три,туку 6. 1-2-3-4-5-6... 6 пати испукав,4 пати го погодив,2 пати утнав :) (мора да поработам на прецизноста )... и така,го убив...и двоседот си остана кај мене :) понатаму незнам,се разбудив.

Ова има нешто значење или тотално безвезално е :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Сонував како некои роми/цигани дошле кај мене у двор... и незнам како успеаа двоседот од дневна да ми го земат :) И ок,успеав некако да ги убедам да влезам во кола и да им дадам пари,а они да ми го остаат двоседот. Влегов во кола (знаев дека има пиштол внатре),го извадив пиштолот и излегов. И еден од нив тргна накај мене...ни две ни три,туку 6. 1-2-3-4-5-6... 6 пати испукав,4 пати го погодив,2 пати утнав :) (мора да поработам на прецизноста )... и така,го убив...и двоседот си остана кај мене :) понатаму незнам,се разбудив.

Ова има нешто значење или тотално безвезално е :)
Спенсер очекувај некој убав абер. :)
Циганите се бериќет на сон .. :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
А ова решетањево и убиството на еден од нив... :) И тоа ли е добро.. :D
Ако де си потепал таму тоа што е лошо, немаш мака, ма да и ако си љубител на ган шутинг тоа ти е ко зачин врз сонот за поефективен да е :)))
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Имаше војна и се тепаме цело време, не го памтам цел сон, на крајот
од сонот зедов меч во раката и со него појак бев така се чуствував, мечот како да имаше некое посебно значење. и во борбата
не бев сам имаше и други со мене и еден човек незнам дали беше постар или
беше дете како и двете делуваше низок беше го удрија со нешто незнам шо беше
го ранија лошо и тој падна во вода и почна да се дави цел беше подвода, не беше река како вир мал беше, и рипна
еден друг човек да го спасува ама бавен беше и после него и јас влегов во водата и одма го извадив од вода,
и кога го извадив од водата раната што му беше од пред тоа ја немаше
и ми рече ми се излекува пред неколку дена раната и тој човек како да беше некој близок човек но не роднина тоа чуство беше изразено, и застанавме двајцата на едно сигурно место а јас цело
време го дршев мечот во раката, на крајот чуството беше сигурно и убаво.
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
Имаше војна и се тепаме цело време, не го памтам цел сон, на крајот
од сонот зедов меч во раката и со него појак бев така се чуствував, мечот како да имаше некое посебно значење. и во борбата
не бев сам имаше и други со мене и еден човек незнам дали беше постар или
беше дете како и двете делуваше низок беше го удрија со нешто незнам шо беше
го ранија лошо и тој падна во вода и почна да се дави цел беше подвода, не беше река како вир мал беше, и рипна
еден друг човек да го спасува ама бавен беше и после него и јас влегов во водата и одма го извадив од вода,
и кога го извадив од водата раната што му беше од пред тоа ја немаше
и ми рече ми се излекува пред неколку дена раната, и застанавме двајцата на едно сигурно место а јас цело
време го дршев мечот во раката, на крајот чуството беше сигурно и убаво.
ovoj son nema da ti go tolkuvam simbolicno,zatoa sto se plasham da iznesam javno nekoi informacii...
se raboti za neshto ubavo,megutoa ne se raboti za neshto sto bilo ili ke bide,tuku za neshto sto se slucuva sega vo tebe
mecot sto go drzish vo raka samo ti ukazuva na toa deka vo sebe kriesh golemina,sila,svetlina.....nekoja cudesna mok ili darba,vodata e ovaa era koja izminva(sega sme vo erata na vodolija),ke navlezeme naglo vo ribi,zatoa se i site tie proroshtva za unishtuvanje na svetot....tebe podsvesta ti kazuva deka ti go imash toa sto ti e potrebno za da se borish i zastanesh na sigurno,zaeno so slicnite na tebe
ubavoto cuvstvo vo sonot samo potvrduva deka se raboti za ubavo,samo slushaj go svojot vnatreshen glas,ne se potpiraj vrz okolinata i materijalizmot
pozdrav
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
opisi go podetalno celiot son,ova sto go imash napishano nishto ne kazuva
Цел сон е како девојка ми објаснува дека ми е сестра и дека е среќна што конечно ме нашла, кажува дека има она брат, јас не и верувам цело време и тоа е тоа. :)
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
pa toa e znak deka ste se zblizile malku poveke vo posledno vreme,eden od vas ili pak dvajcata ste razvile pogolemi cuvstva,ili pak se raboti za nekoja tajna sto ne ja kazuvate sekomu-ste spodelile neshto vazno,a drugiot brat moze da ti e nekoj prijatel sto isto taka kaj nego si razvil pogolema doverba ili slicno
poradi toa sto neznam kakva ti e vrskata nema da tvrdam so sigurnost,ama mozebi ke prerasne vo neshto pogolemo,poseriozna vrska,brak ili sl.ova poslednovo ne mora da znaci,ne sum sigurna ali na toa me asocira
 
Член од
3 јуни 2011
Мислења
69
Поени од реакции
24
Сонував како одиме заедно со брат ми во една населба близу нашиот град и демек брат ми оди таму со причина да пронајде вода.Одиме и наеднаш на неколку метри пред нас излегуваат 3 жени,не им го гледам лицето..некако им се менува..како наши блиски пријатели,па како едни комшии и сл.Јас возбудено извикувам :Еј ене ги! А брат ми вели да се скриеме зашто тие биле злобни !Се фрламе двајцата во една висока трева и молчиме...Жениве поминуваат ,не гледаат ама ништо не зборат.Откако поминаа наеднаш почна да тече вода по патот кој тие го поминаа и брат ми рече дека знаел дека имало вода на тоа место....Се разбудив...
 
Член од
3 јуни 2011
Мислења
69
Поени од реакции
24
Е вака...сонот на татко ми..Сонувал како се заедно со мајка ми во старата куќа..не е стара по изглед ама претходно живеевме таму...Немало никој освен нив двајца ..баба ми и дедо ми не биле таму.Дошле на врата 3-јца мажи.2-јца од нив биле роми и дошле со намера да ја земат мајка ми..Татко ми испаничил кога видел дека еден од нив вади нож и потрчал да бара помош.Кога видел дека нема никој се вратил а луѓево си седеле како на гости дојдени,а мајка ми со нив седи..
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
Е вака...сонот на татко ми..Сонувал како се заедно со мајка ми во старата куќа..не е стара по изглед ама претходно живеевме таму...Немало никој освен нив двајца ..баба ми и дедо ми не биле таму.Дошле на врата 3-јца мажи.2-јца од нив биле роми и дошле со намера да ја земат мајка ми..Татко ми испаничил кога видел дека еден од нив вади нож и потрчал да бара помош.Кога видел дека нема никој се вратил а луѓево си седеле како на гости дојдени,а мајка ми со нив седи..
primetiv deka sekogash koga sonuvame romi tie ili kradat,ili ubivaat,nesto sakaat da ni zemat,taka da zabluda e deka romite se bogatstvo,moze bogatstvo da znacat romi ama onie od postarite vreminja sto patuvale so karavani i sl.,megutoa vo nasheto sekojdnevie sretnuvame romi koi prosat ili kradat ,zatoa podsvesta loshite prisustva ni gi predstavuva kako romi,zatoa vo ovoj son romite ne se dobro,celiot son ukazuva na toa,dobro e sto tatko ti otishol da pobara pomosh,megutoa ne nashol...koga se vratil atmosverata bila prijatna,toa ukazuva na dve mozni varijanti
1.ili majkati uspeala da gi smiri i taka da spasi da ja napadnat
2.ili potpadnala pod nivno vlijanie i ja pridobile
ako vo blisko minato,ili vo idnina majkati nesvesno se odrekla ili odrece od neshto sto trebalo da go napravi a znaela deka e za dobro,ili pak trebala da izbegne nekoja situacija neka deluva brzo,zatoa sto vo sekojdnevniot zivot se soocuvame so iskushenija i najcesto ne gi prepoznavame deka se takvi,pa od strav,sram,mrzelivost ili odlozuvanje na rabotite greshime nesvesno a posle ni se vraka
tatko ti bil svedok na takvo neshto ili pocuvstvuval deka nesto takvo ke se sluci i zatoa vo son dobil predupreduvanje,a sonot ubavo mu pokazuva deka toa e neshto sto zavisi samo od majka ti,a ne od nego ili nekoja druga pomosh od nadvor
 
Член од
11 август 2011
Мислења
113
Поени од реакции
27
Сонови...

Епа ајде малце да дискутираме за соновите...

Има разни видови сонови... кога се е убаво во него се е розово... пример може да имаш секс со која сакаш (само гадно е кога ќе те разбуди некој во тој момент :lol: :lol: ), сонови од кој сакаш да се разбудиш во моментот, сонови во кои пример трчаш трчаш а некој те брка и неможеш да дотрчаш итн итн... цела наука е сврзана... а сонот трае само 8 секунди и ти за тие 8 секунди во сонот живееш цел живот... ц ц ц ц.

А мене инаку пример нешто што сонувам а е поврзано со животниот терк, по некое време ќе ми се оствари т.е. ќе се случи тоа, и ќе речам еј ова сум го доживеал и после ти ја снемува таа слика и што понатаму... (сонот прекинува продолжуваш сам поматаму) или некој викаат тоа чуство е дежа-ву (веќе видено) слики од потсвеста, а јас се си мислам тоа сум го сонувал и сега му дошло време на остварување...

Продолжете... :lol:
Јас сонувам работи кои подоцна ќе ми се случат со тек на време.
На пример запознавањето на љубовен партнер, нови лица пријатели места... се тоа ми се остварува.
Често пати се сонувам како сум бремена и се шетам низ град - ова сеуште ми се нема остварено, дури незнам ни што значи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom